Mistä ihmeestä löytyy lähes 15% kannatusta Persuille. Ei voi millään uskoa, että nuo kannattajat olisivat alkuperäissuomalaisia.
Ovatko Persujen kannattajat suomalaisia
Anonyymi
68773
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 30 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 68
Vanhimmat
Taitavat+olla+niitä+viimeisä+alkuperäissuomalaisia,+jotka+haluaisivat+säilyttää+suomen+itsenäisyyden+ja+oman+päätöksenteon.+Natokanta+häiritsee+kannatuksen+kasvua.+sellaiset+5-15+%+Naton+vastustajia+poistunut+puolueen+kannatuslistoilta.
Oma Perussuomalaisten kannattaminen loppui juuri Natokantoihin. On mahdotonta kuulua sellaiseen porukkaan, joka meinostaa olevansa Suomen itsenäisyyden kannattaja, mutta on valmis antamaan avaimet Natolle. Nyt ollaan ns. vapaita äänestäjiä. Uutta puoluetta ja ajatuksia politiikkaan odotellessa.
Eu suojelee veroparatiisia ja sdp hallitus -kokomustat äänesti suomen rahat paratiisiin.
https://yle.fi/uutiset/3-12375464
VKK, muuta et tarvitse.
Vkk ei tule saamaan yhtään kansanedustajaa. Kuka hullu noita putinisteja äänestää. Puheenjohtajakin erotettu persuista huonon käytöksen takia.
Ja hoitajien pakkorokotuksiakin persut kannattivat. Persut on valeoppositio.
VKK on paras puolue eduskunnassa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vihervosut hakee terroristeja leirityksiinsä.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000006390221.html
Hölö hölö.
On+Suomalaisia+100%,+älä+suotta+huolehdi+ja+saa+slaagia.+Mitä+edustamaasi+vihervasemmistoon+tulee,+sieltä+löytyy+matut,+mannet,+jihadistit+ja+muut+parta-ukot.
Persujen mielestä maailma on yhtäkuin suomalaiset persut.
Olipas taas harvinaisen tyhmä ja omahyväinen kommentti antipersulta.
Näin on .Osoittaa tyhmyyttä tai tietämättömyyttä. Tai kumpaakin
Persu-suomi sanakirja: kansa = mä ja yks mun kaveri.
On+hirveätä+että+vieläkin+15%+suomalaisista+on+putinisteja.+Maanpettureita+ovat.
Eikös se vasemmistoliiton kannatus ollut noin 8 prosenttia.
Ja vasemmistoliitto kannattaa mielestäsi äärioikeistonatseja, koska???
Vasemmisto on tähän asti ollut NATO:a vastaan, eli Putinin puolella. Vasemmistoliiton kannatus on ollut noin 8 prosenttia, eli jotka eivät ole Putinia vastaan on noin 8 prosenttia äänestäjistä. Jos joku katsoo heidät äärioikeisto natsiksi niin se on hänen oma asiansa. Putineiksi NATO:a vastustavia voi kyllä kutsua.
Veikkaan, että iso osa persujen kannattajista on mamuja. Persujen kannattaminen on mamuille hyvä juttu koska persut estävät sen, että ei tule liikaa mamuja jakamaan mamujen tukia ja muita etuja.
Kaikki suomenvenäläiset putinistit äänestävät persuja.
Varmaankin voit todistaa tuon väitteesi?
SUOMI, ISÄNI MAA.
Vaadi kaikilta DNA testiä sillä se ratkeaa.
Hölmöjä löytyy joka kansasta, meillä niitä hölmöjä edustaa persut.
Missä luotetaan persuihin eniten? Kremlissä. Siellä arvostetaan persujen ID uskollisuutta. Mikään muu suomalainen puolue ei osallistu tuohon Putinin julkiseen palvontaan.
Persut edustavat Suomessa sellaista sekalaista kokoonpanoa, ettei oikeastaan pitäisi puhua puolueesta vaan sekajoukosta.
>>Ei voi millään uskoa, että nuo kannattajat olisivat alkuperäissuomalaisia.>>
Äänestän persuja. Toivon että en olisi alkuperäissuomalainen.
Alkuperäissuomalainen haluaa matun raiskaavan tyttärensä.
Mistä+ihmeestä+viherpunikit+saavat+9%+kannatuksia,+kun+Ruotsissa+sama+puolue+konttaa+3%+kannatuksissa+?+Täällä+hölmölässämme+on+näitä+punikkeja+ja+hölmöläisiä+enempi+mitä+on+naapurissa.
Selittäkää+te+viherpunikit+mistä+tuo+ero+johtuu+?
Miekkailevat jihadistit kannattavat vihervasemmistoa, ruokkivaa kättä.
Bestiksiä, oikein lentokoneella haettiin patojen äärelle.
"oikein lentokoneella haettiin patojen äärelle."
Ulkoministeri Pekka on syyllinen tähän terroristien haalimiseen tänne hölmöläämme ja seurauksia tulee samoin mitä tapahtuu Ruotsissa.
Hölmölässä tiestöjen kunto on rapautunut kelvottamaan kuntoon, mutta rahaa riittää terroristien huoltamiseen.
aina joutuu tekemään valinnan , kun lisääntyy , mitähän tuostakin syntyy , kun kukaan ei ohjaa lisääntymistä !!!
Kyllä persuperheiden tulisi saada ilmaiset ehkäisyvälineet.
Isäs olisi voinut vetää sinutkin lakanoille, et urputtaisi paskaa täällä.
Keitä sitten, alieneja?
Persut eivät uskalla lisääntyä. He pelkäävät, että heidän tulevilla lapsillaan menisi yhtä huonosti kuin heillä itsellään. Eli lapsetkin joutuisivat äänestämään Persuja.
Hyvin menee, toisin kuin sinulla.
Niinhän se varmasti on. Olenkin Persu eikä mene hyvin.
Se+on+se+tyhmin+kansanosa.+Jokaisessa+maassa+on+noin+15+%+niin+tyhmiä,
etteivät+ne+tajua+kuinka+tyhmiä+ovat.+Ne+äänestävät+PS:ää.
Se vaan on tyhmää äänestää persuja.
Suomalaiset eivät ole tyhmiä eli ketkä oikein äänestää Persuja. Aloittajan kysymys on ihan aiheellinen. Persujen äänestäjät taitavat sittenkin olla maahanmuuttaneita.
Eikä pelkästään tyhmää, vaan vahingollista SEKÄ koko maan että kansan kannalta.
Sipilän kyykytys- ja köyhdyshallitus tämän todisti.
Tyhmä kuin persu, on suomalainen SANANLASKU.
Alkuperäisiä suomalaisia jotka ajattelevat suomalaisten parasta ensin, sitten vasta muiden
Maahanmuuttajia, jotka ajattelee ensin omaa parasta. Eli ovat persuja.
Minä, minä, minä, ajattelee Persu. Persut eivät ole hirveitä Suomen eikä Maailman parantajia.
Eikö Persut enää haluakaan, että ryssä ensin. Äkkiä se Persun maailma muuttuu.
Edustaako nämä raakkujat vihervasemmiston viisainta vai tyhmintä kermaa, olisi mielenkiintoista tietää? Kertokaa.
Näillä persujensivuilla ei kommentoi minkään puolueen viisaampi puoli paitsi tietysti Persujen lahjakkain kärki.
Vaihteeksi outoja kopiota?
Mikäli täällä luotsi olisi, olisit ollut täydellisessä bannissa jo kuukausia, kaikilla juoksevilla numeroinneilla varustettujen nikkiesi kanssa, joita käytät pelkästään häiriköintiin ja trollaukseen. Mutta niin kuin sisällöistä palstalla on huomattavissa, palstalla ei juurikaan ole ylläpitoa, vaan kaikki perustuu ilmoituksiin. Sinusta taas ei kukaan täysipäinen jaksa tehdä n. 600 ilmoitusta vuorokäydessä, noista häirikkö kommenteistasi, valheellisista kommenteistasi ja hyökkäyksistäsi, syytöksistäsi joita et ole koskaan kyennyt perustelemaan, osoittamaan todeksi. Olet siis sellainen tyhjää huutava palstahäirikkö, jonka suoritukset palstalla herättävät ihmetystä. Minkä olet ottanut tehtäväksesi, mitä pyrit kertomaan? Vaikutelma ainakin on, että haluat osoittaa jostain syystä, että Perussuomalaiset ovat idiootteja.
persuissa on pakka sekaisin ja nyt on tämmöset vkkoot. sinimustat ynnä muut olemassa. kaipaan ns vanhaa kunnon smp aikaa ja halla-ahon kautta. purra ei osaa johtaa laivaa. vkk on vitsi.. itse en ole persu oikeistolaisesti ajatteleva tosin enkä ole koskaan äänestänyt persuja.. mun ajatus maailmani on oikeistolainen tosin kristitty oikeisto
nykyinen vasemmisto on kaukana eurooppalaisista aateveljistään ja siitä mitä se on esim saksan. ranskan. tms tienoilla
Vasureiden juuret ulottuvat Venäjään, vihreiden juuret taasen pers...n
Persujen aatteettomuus on lähtöisin aatteettomista maahanmuuttajista.
Tyhmyytesi on käsittämättömän suuri. Eikö sinulla ole mitään käsitystä historiasta?`
Missä tyhmyyden tynnyrissä asut?
Osmium76 ja itku palstalla tyhmyydestä. Hiukan on kyllä nauruhermoja kutkuttavaa, tai oli ensin. Nyt se on niin tavallista ja saanut entistäkin tyhmempiä sävyjä. Ei siis enää naurata.
Opilumilla ei ole aivoa, kusta pää täynnä.
Kun muut puolueet pikkuhiljaa alkavat ymmärtämään haittamaahanmuuton päälle, niin perussuomalaiset menettävät porukkaa. Ruotsissa ja Tanskassa esim. sod.dem. ovat alkaneet ymmärtämään haittamaahanmuuton seurauksien päälle.
Niin ukrainalaisia maahanmuuttajia ymmärretään hyvin. Mikä meni Perussuomalaisilta pieleen.
Miksi jotain olisi mennyt pieleen. Ukrainalaisia ymmärretään pakolaisina hyvin, koska he odottavat että pääsevät takaisin kotiin. Mikä sinulla menee sitten noin vaikeaksi?
Viherpunikin siitosvaihessa kaikki on mennyt pieleen.
Ukrainalaiset työllistyvät hyvin. He ovat paremmin koulutettuja kuin persut. Hyvä, että ukrainalaiset jäävät tänne.
Perussuomalaiset väittävät olevansa yrittäjähenkisiä. Kuulostaa maahanmuuttajien pizzeriahenkisyydeltä.
Kyllähän moni persupoika yrittää. Mutta siihen se sitten jääkin.
Persuille on epäselvää, mitä yrittäminen tarkoittaa. Pitäisi ainakin pystyä maksamaan yrityksen tuloilla oma palkka ja lyhentämään velat. Mutta vaikeaa se on, kun on tottunut yhteiskunnan holhoukseen.
Sinähän sen tiedät holhokki.
Tosiasioiden tunnustaminen tekisi persuista oikeita suomalaisia.
Ja demareista Venäläisiä. Prospecteille tulisi täydet värit.
"Ei+voi+millään+uskoa,+että+nuo+kannattajat+olisivat+alkuperäissuomalaisia.".+
No,+Suomihan+itsenäistyi+1917+joten+eipä+tosiaan+taida+edes+enää+niin+paljon+olla+hengissä+näitä+alkuperäissuomalaisia+että+siitä+määrästä+saataisiin+15%:n+kannatus+vaikka+kaikki+kannattaisivat+Persuja+-+Olet+aika+fiksu+:-)