Valitse paras horoskooppi

Anonyymi

Minkä horoskoopin valitsisit

A) parhaaksi kaveriksi?
B) äidiksi?
C) isäksi?
D) siskoksi?
E) veljeksi?
F) seurusteluun?


Oma vastaus:
A) kala
B) härkä
C) kauris
D) rapu
E) vesimies
F) skorpioni

Ite oon kalatyttö :)

3

353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      A) parhaaksi kaveriksi? Jousimies
      B) äidiksi? Jousimies
      C) isäksi? Oinas
      D) siskoksi? Kalat
      E) veljeksi? Vesimies
      F) seurusteluun? Kaksonen

      T: Vaaka

    • Anonyymi

      A)härkä B)rapu C) rapu D)rapu E) kalat F) härkä
      Perustelut pitäskö heittää??
      No härkä siksi kun härkä ei jätä tosikaveria koskaan vaan tosiystävyys pitää mutta härä ei ole hyvä ylläpitämään ystävyyssuhteita kaikkiin sillä eipä härkä haluakaan kavereita erityisen paljon vaan hän haluaa ne muutamat joiden kanssa on tosiystävä ja tosi luotettava ja rehellinen ystävä onkin!

      Ja miksi rapu äitinä niin siksi koska rapu on maailman rakastavaisin horoskooppimerkki, tosi empaattinen, huomioi hyvin, jakaa lapsillensa empatiaa, rakkautta muun muassa.

      Sama rapu isäni samanlainen tiiän hyvinkin kun oma veljeni on rapu miten loistava isä hän on!

      Sama rapu siskona on ihan paras sillä rapu ei kiusaa sillä rapu on varmasti maailman kiltein merkki. Ihan varmasti! Mutta rapu suuttuu myös eli jos sitä kohdellaan huonosti niin rapu ei ole enää sun kaveri. Rapu on ihana!

      Veljeksi sopii hyvin kalat koska empaattinen merkki mutta veljeksi sopii hyvin myös rapu ja härkä sillä empaattisia kaikki ja härkä luotettava.

      Seurustelumerkeistä luotettavimpia on rapu, härkä ja kalat ja erityisesti härkä jolla hyvä moraali eikä käytä yleensä alkoholia eikä muita päihdeaineita. On jopa monen mielestä maailman tylsin horoskooppimerkki kun ei sekaannu "vääryyksiin".

      • Anonyymi

        lisään vielä sen sanomalla että härkä laittaa myös kaverisuhteen poikki jos sitä kiusataan samoin rapu. Härkä ja rapu haluaakin etsiä arvoistansa seuraa eli heille ei kelpaa ilkeä ja tunnekylmä ihmisseura.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      357
      7817
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      107
      5539
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      111
      4633
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      27
      4440
    5. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      153
      4336
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3957
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      157
      3829
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      77
      3727
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      37
      3647
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      85
      3471
    Aihe