Ohhoh! Aikamoinen heitto metamfetamiinista eli kristallihuumeesta kärähtäneeltä ja sen vaikutuksessa autoa ajaneelta Jari Sillanpäältä...
https://www.suomi24.fi/viihde/huumeista-karynnyt-jari-sillanpaa-56-avoimena-leikkausreissusta-hyvat-kipulaakecocktailit?s24
https://www.suomi24.fi/viihde/huumeista-karynnyt-jari-sillanpaa-56-avoimena-leikkausreissusta-hyvat-kipulaakecocktailit?s24
Vastaukset 91
Vanhimmat
Vahvat kipulääkkeet leikkauksen jälkeen ovat aika tömäkkää kamaa. Siinä näkee sen seitsemän kirkkoa. Silmätkin pyörivät kuin ruletit.
Vitamiineja vaan ja puhdasta vettä.
Hyvä kivunlievitys ison operaation jälkeen tulee varmasti tarpeeseen. Miksi pitää lähteä vanhoja kaivelemaan. Tsemppiä Jarille toipumiseen!
Sain morfiinipiikin kun jalkaleikkaus tehtiin ilman nukutusta. Siis niin hyvä olo, melkein kuin ois leijunut pilvissä.
Monet jäävät koukkuun lääkityksen yhteydessä. Ja ymmärrän miksi, saatuani tämä vahvan morfiinipiikin, siis huumetta.
Mutta juuri sen takia näitä aineita tulee käyttää vain lääkärin valvonnassa.
Morfiinia kukaan käytä. Biring.
Amfetamiini antaa mukavaa vauhtia tylsään elämään.
Jaksaa tanssia koko yön. Eikä tule krapulaa.
Naapurinikin sanoi oltuaan leikkauksessa että morfiini teki gutaa ja totesi mulle jälkeen päin sanoneensa hoitajille että tätä lisää joka saa ihmisen leijumaan pumpulissa.
Lääketieteessä käytetään harvoin amfetamiinia. Minkään huumeen käyttö ei tee hyvää. Jopa kannabiksesta moni joutuu eka kerrasta psykoosiin. Ja monelle se on portti kovempiin huumeisiin. Ja niistä pääsee irti vain 0,5 prosenttia käyttäjistä.
Vanhoja ? Eihän kait ole kaman käyttöä lopettanut
Höpsistä. Ei amfetamiiniin ees jää koukkuun. Metaan voi jäädäkin, morfiiniin ja sen johdannaisiin jää melko varmasti, jos ottaa useamman kerran putkeen annoksen.
Kannabiksesta psykoosiin tuskin moni, aika pliisu aine, mutta hyvä kipulääke.
Kyllähän alkoholikin tekee juoppohulluja mutta kuinka moni loppujen lopuksi juoppohulluksi tulee ( psykoosiin menee)
Jo ensimmäinen kannabispiikki voi tappaa.
Ootko kuullut tämän joskus 70-80-luvulla koulussa?
Meinaat että ei saa mainita rikoksista mitään? Miksi ei?
Extaasiko se on mikä naurattaa koko ajan vai???
Juoppohulluus on se yhdistelmä kun verensokeri menee ylös alas ja sitten kemikaalit huumeet moni ei tiedä saaneensa huumeita mutta kyllä niitä laitetaan.
Sitä kun vedät 10 vuotta, niin oot ihan varmasti hyvässä tanssi kunnossa . Joten unohda moinen ja nauti elämästä ilman . 🥳🤩
Ja kummin kaima kertoi ihan samaa!
Eikö teillä pölvästeillä ole omakohtaisia kokemuksia kivuista?
Usein alkaa monilla huumeiden kokeilu kannabiksella mitä tiedän nistejä kaikil alkoi poltteluna itse en edes tupakoinut halusin normaalin elämän ❤ sain sen ja kunnon palkan.
Hehheh, kyllä opiaatteja vedetään ihan huolella ja sama vaikutus kaikilla kuin morkulla, toki voimakkuuksissa ja vaikutuksen kestossa on eroja.
Gurut Intiassa huumaa ihmisiä jogassa. Ne on ihan tajuttomia.
Huumeet aiheuttaa tasapaino ongelmia
Tässä ei oikein pitänyt paikkaansa kuin se että amfetamiiniä käytetään harvoin lääketieteessä. Itselläni on kylläkin lääkärin määräämä amfetamiinijonhdannainen lääkkeenä keskittymishäiriöihin. Auttaa jonkin verran keskittymään ja rauhoittumaan :-)
Et tiedä ollenkaan mistä puhut.
Juoppuhulluus syntyy siitä, kun käy vihervammaisten kokouksessa ja sit juo punaviiniä
Oxynormia ränniin niin helpottaa..
Just niin, syöpäleikkauksetkin pitää tehdä raakasti vaan ilman lääkityksiä, nukutuksia ja puudutuksia.
Tervehtyminenkin tapahtuu nopeammin kun annetaan potilaan toipua ja vahvistua tuskissaan.
Ei turhaan makaile sängysssään lääketokkurassa.
Sanotaan Jari ryssi ihan itse kaikki.
Jutuista päätellen on Jartsa jo niin pihalla ettei kääntymystä ole odotettavissa, ei varmaan pääkään kestäisi, antaa mennä...
Ei siltsu muistaisi enää tangon sanoja,
Jos joku pyytää laulaa.
No etpä sinäkään enää muista edes omistusliitteitä. Eli possessiivisuffikseja!
Onhan sillä tuoreita levyjä ja YouTube myös sekä esiintyy.
Jumankauta et jaksetaan jauhaa 5 vuotta vanhoja asioita. On niitä muitakin aiheita kun Jari.
Siltsun oikeusjutut mm.
Ne missä oli alaikäinen mukana...
Kierrän Sillanpään kaukaa...
Huumehomoista ei kannata pitää...
Joo usein joku houkuttelee tai ollaan niin huumeissa muistakaa että huumemyyjät vetää rahaa.Sen takia niitä myydään että rahaa ja toiset sekaisin voi huijata lisää rahaa.
Tosta nyt vaan tulee mieleen YLE areenassa leffa nimeltä monster. Vähän draamaa viinaa huumeita seksiä leffa.
Onpa sinulla aikaa asioiden jankkaamiseen ei taida olla työkiireitä pahemmin
Jarilla oma kannattajajoukko joka tulee keikoille?
Jarilla keikallakin niin lennokasta juttua, ettei sitä tavallinen ihiminen käsitä.
En ole ennen törmännyt, että esiintyjä äkisti ryhtyy kertomaan omia seksi kokemuksiaan.
En kaipaa laulajalta tuollaisia juttuja. joten ei kiitos!
Jos tykkää lapsista...
Jartsa on ihan pihalla. Kaikki on mennyt. Syypää on täysin tuo Virosta tullut siivelläeläjä. Vienyt Jartsalta kaiken.?!?!?!?!
Onko Jari raitistunut?
Ei tarvetta. Vain hullu istuu kotona yksinään.
jartsa
Ketä kiinnostaa tuon hepun tekemiset. Kaiken huipuksi lienee sekaantunut lapsiin! En ole koskaan pitänyt hänestä, vaikka mummoikäiset ovat hänen ihailijoitaan, kuulemma.
On asioita mitkä suomalaiset sallivat lempiartistiltaan..tunteellista porukkaa.
Kukaan ei salli seksusuhdetta lapseen!!
Siltsu on menneen talven lumia...
Siltsu ja toinen extankoilija raineri turpoavat kovaa vauhtia, kumpi rikkoo ensin 200 kiloo.
Teistä ole yhdestäkään laulaa mitä Sillanpää että luuserit 😂
Siltsu eio menneen talven lumia itte olet, Persu piipittäjä
Persut muuta osaakaan kuin itkeä,millon mitäkin itkettään
Saarikko on maalissa jo.
Totta...harva laulaa huumeissa...
Persuissa on ihan isoja huijareita lahkopuolella.
Jarikin on itketnyt. Mitä se kertoo hänen poliittisesta suuntautumisestaan?
Caput on penis
Ei toimi yläpää eikä alapää.
Miten niin? Typerä aloitus. Lonkkaleikkauksen jälkeen on niin kipeä, ettei lääkityksessä käytetä mitään viihdekäyttömömmöjä.
Homo ja lapsista kiinnostunut.vaikka kuinka osaisi laulaa,niin sairas jätkä.kukaan ei voi tuota ymmärtää,vaikka olisi kuinka fani.luulee olevansa kaiken yläpuolella.
Kaikista alinta kastia pedofiili. Monesti ovat sillai suuntautuneet niitä tai lähes aina
Kansa antoi vielä huumeet anteeksi.
Sitä kansa ei enää anna anteeksi, että on... krhöm... poikalapsista kovin pitävä.
Yäk. Aina oksentanut nämä...
Jaa
Jännä juttu, että julkisuuden henkilö saa omat rikoksensa anteeksi tuosta noin vaan. Jos joku tavallinen tallaaja olisi syyllistynyt samanlaisiin rikoksiin kuin Jari Sillanpää, niin tällainen henkilö olisi lynkattu ilman mitään mutinoita. Kuuluisuudet ovat ilmeisesti ihmistä ylempiä ihmisiä.
Siltsu maksoi oikeuden edustajille pitkän pennin, ettei tuomiota tule.
Kyllä heillekin fyffe kelpaa.
Ei kyse aina ole kuuluisuudesta, vaan pinkan paksuudesta.
Rahalla saa, hevosella pääsee.
Aikuinen mies joka peuhaa lasten kanssa🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮
Päihderiippuvaiselle ei saisi määrätä kolmio lääkkeitä .
Miten mies voi vajota noin alas? Pilasi oman ja varmaan jonkun muunkin elämän.
Pride väki on juuri tuollaista rasitetta muille kunnollisille ihmisille.
Kirjoitit "Pride väki on juuri tuollaista rasitetta muille kunnollisille ihmisille.", jospa et kuitenkaan yleistäisi kiitos. Päihteiden käyttäjiä löytyy ihan kaikista seksuaalisista suuntautumisista, Tai jos sinulla on eri tieto, laita linkki tutkimukseen josta sen tiedon löysit.
Hyvä sukunimi siitä on marssilaulu Sillanpään marssi
Koita Jari pärjätä edelleen. Taivaassa on sitten rauha.Täällä on tätä.
Jos Jarin elämä on pilalla, niin hän itse on siihen syypää.
Tässä siltsun kootut,
Gaybilettäjä
Viinaongelma
Huumeriippuvainen
Kärähti ratista
Kärähti lapsiporno kuvarötöksestä
Talousvaikeudet
Terveys mennyttä
Maine meni...
Vieläkö on mummojen unelmavävy?!?!?
Totta on listasi.
Mutta löit sitten jo lyötyä. Aijai!
Leikkauksen aikainen ja sen jälkeinen kivun lievitys on perusteltua koska jos leikkauksen aikana ei lääkitä ja sen jälkeen niin että kipua ei juuri ole niin vältytään pitkittyneeltä kroonistuvalta kivulta joka voi viedä pahimmassa tapauksessa työkyvyn ja invalidisoida ihmisen. Ei niitä lääkkeitä lääkärit turhaan määrää vaan tarpeeseen!
Riippuen operaation suuruudesta !
Itsellä lonkan keinonivel leikkauksessa jälkeen 1 kk kipulääkkeet, koska se edistää parantumista kun pystyy liikkumaan ja arjessa toimimaan ilman sietämätöntä kipua !
Silti narkkari ja sairas lapsista kiinnostunut homo .joo oikea unelma vävy .no osaajan se laulaa,voihan vittu mikä puolustus.hommatkaa linnaan musiikkivehkeitä enempi,niin alan miehet pääsee treenaamaan laulua,ei joudu enään linnaan.
Katsoin juuri eka osan Clintonin ja Lewinskin otatko suuhun jatko-osista kootun elokuvan miten Usa:n presitentti antoi suuhun harjoittelijoille joita oli useita taitaa olla yleistä toimintaa. Ei muuta kun viakraa huuleen kun on sata vuotta mittarissa. Samoin brittisarjan jossa joku sekakäyttäjä herttua tai jokin aatelinen nai akkoja kun rahat oli loppu aina vaan uusi papin puheille ja rahat riitti. Oli toisessa maailman sodassa ollut vankina ressu säälittävä kapteeni.
Elämä on parasta huumetta. Pitää elää tässä ja nyt!
Siunausta terveyttä ja ilo parane pikaisesti.
Kolmesti on lonkat vaihdettu, Targinik ja Gabrion ovat kipulääkkeet, mitkä annetaan kotia, niistä ei saa muuta kuin kovat vieroitusoireet kuurin loputtua, mutta nekin lähtevät parin päivän kaljakuurilla:)
Nooh, käyttihän roope salminenkin kännissä naista hyväkseen ja häntä vielä puolustelette
Huumeiden käyttäjille ei lain mukaan saa antaa mitään vähänkään huumaavia lääkkeitä.
Nisti on nisti.
Kukaan ei ole tiettävästi koskaan päättänyt alkaa alkoholistiksi tai narkkariksi, kaikki on entisiä kohtuukäyttäjiä..
Kalliit on laulujen lunnaat, sanoi Siltsu kun istui pyörätuolissa tena vaipoissa.
Lonkka mennyt sijoiltaan kun on ollut sidottuna ja jalat vedetty kettingeillä kireesti leväälleen kohti olkapäitä
..ja yriplakäsittely.
Kristallipäissään huutanut lisää ja kovempaa,
Kaksi ruskeassa reijässä väkivalloin rassaten. Paska valui. Huuto kuuluui ja eiks raks,
Lonkka risaksi.
Ahh...nam nam
Miten moni navettapiika ja postineiti saikaan totaali masiksen, kun heidän haaveilemansa unelmamies olikin tuhkaluukkupoikia! On siinä neitosille määrätty mielialalääkkeitä ja kirjoitettu sairaslomia. Siltsu keinutti lavalla lanteitaan ja hoki bum bum bum.Eturivin neitojen pikkarit kastui siinä vaiheessa. Siltsu ajatteli vaan gaybaarin darkroomia.
Sillanpää maksaa veronsa Ruotsiin. Missä maassa hänet leikattiin.
Naapurin rouva on ollut vuosien ajan ihan lääpällään Jarista. Pitäisikin nyt kysäistä, että mikä mahtaa olla tämän päivän tilanne. Aiempina vuosina oli ihan seitsemännessä taivaassa, kun kävi Jarin konserteissa.
Ryhtyi varmaan lepsoksi