Löytyisikö täältä asiallista tietoa missä Porissa teroituttaa ruohonleikkurin terän?
ruohonleikkurin terän teroitus
Anonyymi
11107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Minä teroitan. 30e alv. Uuden terän saat halvemmalla.
Miksi vastasit asialliseen kysymykseen osoitteetta?
Aattelin provoksi. Eihän kukaan ole noin uusavuton vai onko? Mene pt koneeseen.
Miksi kysyit asialliseen vastaukseen kysymyksen naapurin postiluukusta?
Osta rälläkkä eli kulmahiomakone ja teroita itse. Ei tule kalliiksi.
No.. PT-koneessa varmaan teroitetaan ja jokaisessa autopajassa homma onnistuu.
Kyllä mieluummin teettäisin homman jossakin missä terä osataan myös tasapainottaa eli joku paja vaan missä?
Ostaisin uuden terän vaan ei löydy koneen tiedoilla?
Maahantuojasta ei ole apua, ehkä siksi kun k.o malli ei ole ollut heidän listoillaan vaan ostettu verkkokaupasta. (B&D 54V)
Onko sinulla tietokonetta.
Tasapainotus menee siinä teroituksen ohessa mutta kannattaa varmuuden vuoksi mennä koneistamoon jolla löytyy cnc-tasapainotuskeskus ja teroitus on iso9001 sertifioitu.
Hölöhölö. Terä on niin pehmeää että teroittuu viilalla hyvin ja nopeasti. Myös tarkasti. Rälläkällä pilaat tasapainon helposti eikä ole kulmaan tuntumaa.
Höpsis. Kellään ei ole aikaa nysvätä viilan kanssa. Paitsi ehkä eläkeläis-joutomiehillä. Terä tarkistetaan aina irrotuksen yhteydessä ja painotetaan tarvittaessa.
Hahhaaaa. Ei mulla ole edes ruohonleikkuria ja kysäisin vaan, että missä terän voi teroittaa. Monta pöljää meni halpaan ja vastasi.