korvesta. Pohjahinnat alkavat 51 500 eurosta. Suuruudenhulluus on iskenyt järkyttävä ylihinta korpimaiseman pienistä tonteista. Nelihinnat alkaen 66 euroa. Niitä ei kukaan osta joku rakentaja voi vuokrata ja rakentaa, jos luottaa,että löytää ostajan.Rakentaminen on tällä hetkellä kalleinta mitä koskaan on ollut..
NAANTALI MYY OK-TONTTEJA
11
115
Vastaukset
- Anonyymi
Joo kovat on pohjahinnat. Asuntomessujen tonttejakaan ei kaikkia saatu aluksi myytyä, ja jouduttiin muuttamaan rivaritontti vuokrakäyttöön, että alue valmistuisi ajoissa. Kyllä nyt menee ok-talojen rakentaminen jäihin.
- Anonyymi
Entä tonttimyyntien rehellisyys. Myykö joku yksityinen siellä tontteja, jotka eivät oikeastaan ja alunperin edes tolle perhekunnalle kuulu.Joskus aikoinaan vähän huijaamalla saatu tontit ja nyt myydään sitten muiden tontteja.
- Anonyymi
Naantalissa rakentaminen on karannut käsistä, kuka hitto noita ylikalliita asuntoja ostaa keskustastakin. Palvelut mitättömät, kerrostalo peräjälkeen tiiviisti kuin purkit vierekkäin. Omakotitontit järkyttäviä pieniä ja maksaa..maksaa. Vuokratalot rakennuttaa Nuhjalaan tien viereen talot, vuokralaiset jo vissiin valittu,hakuajat pelkkää huuhaata. Naantalissa ei ole mitään ihmeellistä, aika sisäänpäin lämpenevää porukkaa. Huumeongelmaiset,juoppoja pyörii aamusta yöhön örisemässä, liikennekulttuuri töykeää.
- Anonyymi
Aika osuva arvio.
- Anonyymi
Nämä yhdeksän tonttia omistaa kaupunki..
- Anonyymi
Päättäjillä noussut neste päähän, kun katsoo hinnoittelua. Hinnat ovat jo samat kun Turussa. Asuntomessualue se vasta kaukana on, joten tonttien hinnat vedetty hatusta. Palveluja jos haluaa, niin kauas on lähdettävä.
- Anonyymi
jos joku haluaa asua siellä vähän syrjempänä omasta vapaasta tahdostansa ja on mielestänsä tehnyt hyvät kaupat niin eikös se ole hyvä asia ainakin hänelle. Venerantakin ihan vieressä. Meillä ihmisillä on omat ilon lähteet, tarpeemme ja halumme. Se mikä toiselle on se iso juttu voi toiselle olla käsittämätöntä touhua. Toinen täyttää nahkansa tatuoinneilla ja toinen ei voi tatuointeja sietääkään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
jos joku haluaa asua siellä vähän syrjempänä omasta vapaasta tahdostansa ja on mielestänsä tehnyt hyvät kaupat niin eikös se ole hyvä asia ainakin hänelle. Venerantakin ihan vieressä. Meillä ihmisillä on omat ilon lähteet, tarpeemme ja halumme. Se mikä toiselle on se iso juttu voi toiselle olla käsittämätöntä touhua. Toinen täyttää nahkansa tatuoinneilla ja toinen ei voi tatuointeja sietääkään.
Entäs se HIILIJALANJÄLKI? Saastutetaan ja sutataan , kaadetaan kauniit metsät, veneillä sotketaan rannat jne. Siat.
- Anonyymi
Lappalainen sanoisi, "ethei se oo kallista, siula vaan ei oo rahhoo". En oikein jaksa ymmärtää *erseaukisten alituista itkuvirttä kalliista hinnoista.
- Anonyymi
NO JOO, näinhän se on, mutta RAHAA PITÄÄ OLLA RUTOSTI.JA SÄHKÖAUTOT NÄILLÄ PUMPPUHINNOILLA. Vain varakkaat voivat maksaa noita hintoja korvenperältä. Tietysti rikkailla on myös vene, niin ei aina tarvitse sähköautolla kurvailla.
- Anonyymi
Oli saikoinaan sanonta, että "Ahneella on paskanen loppu". On niin monia ahneita joiden loppu on ollut todella raastavaa seurata.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1264629Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu293367- 203285
Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt472969Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka512905Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222819Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod182580Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132315MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142135- 92119