Vaikka Orpo ja hallitus sanoivat,että se on läpihuutojuttu. Asioita ei pidä koskaan pitää itsestään selvinä.Kannattiko sitten edes hakea, kun Suomen armeija on kuulemma hyvinkin vahva.
NATON PORTTI PYSYY KIINNI
Anonyymi
564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Orpo on orpo eikä sen puheet mitään ole kuten ei ajatuksetkaan. Jos Turkki kerran on vastaan meitä niin turismi tulee estää turkkiin. Ei ole eu maa eikä siitä koskaan tulekaan.
Hinaripekka voi erota tehtävistään kun sen vihermyrkky puolue on roudannut tänne niitä isis terroristeja.
Orpo oli merkittävässä roolissa v. 2015 Ruotsin rajalla ja nyt joutuu maistamaan omaa lääkettään.
Vihervasemmistolla on huono karma kaikki menee vihkoon. Hallituksen aloittamisen jälkeen mikään ei ole onnistunut lähinnä on tapeltu siitä paljonko otetaan lisää velkaa, ja ollaan EU mallioppilaita. Monet EU maat saavat neuvoteltua helpotuksia, kuten nyt esim Unkari jossa bensa maksaa 1,2 euroa litra.
Nato on Yes. Nyt vaan Turkki vastustaa ehkäpä tahallaan Suomen ja Ruotsin NATO-jäsenyyttä. Mutta hei Turkkihan ostaa Venäjän Ukrainasta rohmuavaa viljaa. Jokin diilihän noilla kahella on.
Joten siis onko sallittua Turkin olla Naton jäsen?????? Turku vastaa.
Hei olen krisoinnut et kaikki,jotka saavat kortin pitäisi Malmin autokolari vakuutusyhtiö auton osien osto paikkaan.Siellä näkee hiuksia tuulilasissa,verta penkillä ei ole kiva paikka.Vie nuoresi tänne pieni järkytys tekee hyvää.Voi pelastaa sinun nuoren hengen.