Kymmeneltä nukkumaan.
Voi voi kun toi ensihuuma haihtuu, niin Martinan "rakkaus" vaihtuu taas vauhdilla.
Hyvin nopeasti "rakkaus" vaihtui palomiehestä Bahaan, Bahasta Pikkaraiseen ja Pikkaraisesta Jesperiin.
Martinalla riittää "rakkautta" sille kenet saa.
Innolla odotellaan seuraavaa "rakkautta."
Voi voi kun toi ensihuuma haihtuu, niin Martinan "rakkaus" vaihtuu taas vauhdilla.
Hyvin nopeasti "rakkaus" vaihtui palomiehestä Bahaan, Bahasta Pikkaraiseen ja Pikkaraisesta Jesperiin.
Martinalla riittää "rakkautta" sille kenet saa.
Innolla odotellaan seuraavaa "rakkautta."
Vastaukset 67
Vanhimmat
Kuuluuko elämääsi mitään muuta kuin Martina ja Martinan miehet?
Ei kuulu, valitettavasti.😢
Taitaa juuri Martina itse tiedottaa näistä miehistään, eikös se ole suorastaan velvollisuus.....
Hienoa. Tarkka äiti. Lapset saa rauhassa nukkua koulun takia . Esimerkillistä
Bravoooo
Juu ja ihan normaalia määräillä aikuisia ihmisiä nukkumaanmenoajoilla 😃
Martinan todellinen luonne tulee vielä yllätyksenä Jesperille. On kerrottu, ettei Martina katso aikaa eikä paikkaa, kun raivoaa.
On kerrottu? Kuka kertoi?
Typerä avaus taas samalta hullulta. Mielenkiinnolla odotan tämän sivun hakkerointia.
Parempi olisi uskoa, ettei käy huonosti.
Se on ihan totta Martina täti ei katso paikkaa eikä muutakaan kun alkaa se kamala v i tt u n huuto. ym. Sivistymätön muija aina ollut.
Rakkaus on tärkein,kun sen löydätte sydämeen ,ette koskaan hauku ketään ja ole kade.Rakkaus voittaa vihan kaunan kateuden tuskan vihan sairauden.💓💓.
Sen hyväksyykö vaikean luonteen, nähdään myöhemmin.
Esko on verrannut Martinaa kiroilevaan siiliin.
TOTTA .💓🌹.
Anne taas herännyt runoilemaan ja satuilemaan. Kyllä se v***u sana kohta saa huutia siellä Köpiksessä, ei kestä kauan.
Martina on kouluttamaton, kielitaidoton , sivistymätön moukka, eikä hän siitä miksikään ole muuttunut.
Mutta voihan se olla, että reppana Jesper haksahtaa pahemman kerran, aika näyttää.
Jesper raukka ei ymmärrä mitään mitä Mara sanoo...
Mistä sinä sen tiedät ?
So Pritty
Kyllä se Martinan luonne vielä paljastuu lippispojalle, ja sen jälkeen toivoo, ettei olisi ikinä törmännyt naikkoseen.
Rahaa ilmeisesti on tyypillä ja sitähän Martina rakastaa.
"Tehdään vitusti rahaa," kertoo mikä Martinalle on tärkeää, hänen "rakkautensa on näköjään rahassa.
Martinalla on "vitusti" rahaa joten ei ole mitään syytä etsiä rikkaampaa miestä kuin itse on. Ehkä kuitenkin haluaa että mies on samalla tasolla sekä henkisesti että taloudellisesti. Näin on julkisestikin sanonut. Ja nyt on löytänyt sellaisen miehen.
Varsinkin HENKISESTI....
Jos Martina haluaa että mies on samalla tasolla sekä henkisesti että taloudellisesti, niin miksi oli Pikkaraisen kanssa? Henkisesti tietenkin oli, mutta selvisikö taloudellinen tilanne vasta myöhemmin? Miten niin Martina hakee itsensä kanssa samalla henkisellä tasolla olevaa miestä edelleenkin, kun niitä on hänellä ollut jo useita? Lähdetään täysin tollosta orja-Eskosta.
Ei sillä nyt niin paljon rahaa ole. Joutuu asumaan vuokralla, kun ei pysty ostamaan Kaartinkaupungista kunnon asuntoa. Yksi pieni sijoitusasunto, auto liisattu yms.
Sofia reppanalla ei ole sitäkään vähää.
Aitolehti rakastaa itseään,rahaa ja positiivista julkisuutta,jota hän yrittää ylläpitää itse.
Siihen ei rakkaus jotain ihmistä kohtaan oikein sovi.
Hei dorka! Jotta pystyy rakastamaan jotain ihmistä, pitää ensin rakastaa itseään!
Jesper raukka ei tiedä yhtään mitään Martinan todellisesta luonteesta eikä myöskään menneisyydestä.
Sääliksi käy tätä miestä Martina vedättää täysillä ja käyttää miestä omiin tarpeisiin.
Sinä raukka et tiedä mitään Martinan todellisesta luonteesta, etkä mistään muustakaan Martinaan liittyvästä.
Sääliksi käy sinua, kaikki päivät palstalla, käytät aikaasi mustamaalataksesi Martinaa. Epätoivoisesti yrität saada kaikki uskomaan harhojasi.
Tarkoitusperäsi on käynyt selväksi.
Järjestelmällistä mustamaalaamista 24/7 365 vuodessa.
Kerrohan, miten sinä olet perillä Martinan todellisesta luonteesta? Tunnetko hänet henkilökohtaisesti vai pelkästään median kautta olet muodostanut mielipiteesi?
Ei tarvitse kuin kuunnella mitä ja miten Martina puhuu, niin kaikki selviää alle minuutissa.
Höpöhöpö 🙄
Ainakin se puhuu yhtä ja tekee toista. Kehuu itseään sumeilematta.
Martina kehuu syövänsä kaikkien suositusten ja oppien mukaan ja antaa neuvoja muillekin ale-hintaan, ja kuitenkin kuva instassa pilleripurkkikokoelmasta, mitä vetää napaansa. Oikeat ravintotieteilijät kuitenkin sanovat, että terveellisestä kotiruuasta saa tarvitsemansa ravinto- ym. aineet ja vitamiinit. Talvella voi ottaa D-vitamiinilisää.
Kyllähän äiti tyttärensä kiivaan luonteen tietää.
Kysyinkin ihan tarkoituksella, että tunteeko Martina-fani idolinsa henkilökohtaisesti. En ole Anne ;D Nuo Martinan seuraajat niin raivokkaasti keksivät Martinalle kaikkia hienoja ja hyviä ominaisuuksia, mistä kyseinen idoli ei ole nähnyt untakaan. Se kuva on luotu Martina-brändiä ja julkisuutta varten. Sitten ne yksinkertaiset ottavat kaiken todesta.
No mutta, Esko ei olisi halunnut erota Martinan kanssa, ei myöskään Stefu eikä Hannu. Martinalla on paljon ystäviä vaikka ei niitä tuokaan esiin instassaan kuin harvakseltaan. Nyt taas on Jesper umpirakastunut. Ja turha lähteä valehtelemaan mitään tämän kirjoituksen takia. Se että on aikoinaan joutunut parin kateellisen tyrkyn mustamaalaamaksi joskus kymmenen vuotta sitten ja jotkut kateelliset tyrkyt toistavat noiden kateellisten puheita vieläkin, kymmenen vuoden jälkeen, on erittäin valitettava asia. Ja sitten nämä pari-kolme muuta, joista heistäkin tiedetään miksi Martinaa vainoavat, niin onhan se ikävää. Mutta "välittämättä vuosia kestäneestä someraivosta, halveksuvista lööpeistä ja vähättelystä Martina on määrätietoisesti kulkenut kohti unelmiaan".
Juuri näin Martina-fanit kertovat (jankuttavat) ;D
Ja toi lainaus oli kirjasta nimeltä " Martina taistelija". Joten se siitä ja sen uskottavuudesta. Esko ja Pikkarainen nössöinä roikkuu. Tollasia ihmisiä on jotka jäisi vaikka kuinka huonoon suhteeseen. Stefan heitti Martinan pellolle eikä todellakaan huolisi takaisin. Missä se Martinan ystävät piileskelee??
Samaa katsoin. Jos on oikeasti terveellinen, monipuolinen ruokavalio ei tarvitse pillereitä. Näyttää vielä vetävän todella useita ja eikö sillä ole ne pulverit päälle? Eat like Martina.
Sinähän olet varsinainen riidankylväjä.
Kerroppas nyt sinä Martinan todellisesta luonteesta.
Sinä väität täällä tietäväsi Martinasta kaiken joten pallo on nyt sinulla.
Alappa kertoa mistä sinä tiedät ja tunnet Martinan henkilökohtaiseti.
Kaikki haluaa kuulla motiivisi nettihaukkumiselle.
Jos treenaa paljon niin pelkkä kotiruoka ei riitä. Viisi kertaa viikossa treenaan ja kyllä ravitsemusasiantuntija suosittelee lisävitamiineja. Älä höpötä. Tavalliselle rouvatyllerölle riittää, mutta kyllä lisäravinteet ovat urheilevalla arkea
Julkkikset ei taida lisäravinteista paljoakaan tietää sen perusteella mitä tuotteita suosittelevat. Pari hyvää juttua lisäravinnebisneksestä.
https://thefeed.com/insider/what-is-pharmaceutical-grade-and-why-it-matters-so-much
https://www.suomenparasvitamiini.fi/40849
Mitäs siellä Ruoholahdessakin tapahtui kun Eskon kanssa asuivat?
Tappelivat ja jättivät vuokrat maksamatta.
Kenenkä Martinan miehen exä sekosi?
Martinan ja Eskon ihana tytär ja koulussa hyvin pärjää, keskiarvo 9 1/2. ONNEA.🌹.
Erinomaista! Ei tule nouta arvisanoja, jos ei ole koti kunnossa.
Ei TODELLAKAAN siitä nähdään et lapsista pidetään hyvää huolta ja heitä rakastetaan.❤️❤️.
Esko on hyvin hoitanut vanhemman velvollisuutensa. Ilman Eskoa asiat eivät olisi noin hyvin. Onneksi on tytöllä Esko❣
Martinan lapsuus teidän logiikan mukaan oli sitten kaikkea muuta kuin hyvä. Ei kiinnostanut koulu eikä siellä myöskään pärjännyt. Kannattaisi miettiä mitä kirjoittelee vai mitä?
Hyvä sääntö ja kunnon yöunet 👍
Kunnon yö unet harrastukset säännöt ja rakkaus, niin silloin lapset voivat hyvin.🌹.
Moikkelis, nyt hieman hihityttää näiden aivottomien taikinoiden miehen kipeys. Martinan rakkauselämä ja menestys miesasioissa saa haukkuja ja kateutta roppa kaupalla kun lähiöäitylit purkavat taas pahaa oloaan. Martina on menestyjä ettekä voi sille mitään. Korkeintaan leukojanne loksutatte mutta siinäpä se. Meillä kantakaupungissa ollaan sivistyneempiä. Heippa.
Ja roppakin on kaupalla ;D))))))))
Kerro nyt, mistä tiedät, että aivottomien taikinoiden miehet kipeitä. Vai eikö siellä sivistyneiden kehdossa kantakaupungissa hallita yhdyssanoja?
Näinhän sitä halutaan, että kaikki näyttää totuus vaan on toisenlainen valitettavasti.
Esko on hoitanut oman puolensa hyvin samaa ei voi sanoa Martinasta.
Oliko Martina koululla? Vai oliko kenties omissa treeneissä?
Rakkaus säännöt ravinto harrastukset, niin nähdään miten lapset voivat hyvin koulussa kotona ja harrastuksissa.💐.
Suuri vaikutus on kans, et lapsen vanhemmat ovat sulassa sovussa keskenään eron jälkeenkin ja hoitavat ja kannustavat yhdessä lastaan eteenpäin elämässään.
Eli mites se Martinan lapsuus?
Moikkeliksen äidinkielen kielioppi on huonosti hallinnassa. Hän ei mm. osaa yhdyssanoja. Laitoin vitsin tuosta "taikinoiden miesten kipeydestä" , niin se oli poistettu asiattomana. Kysyin vaan Moikkelikselta, että onko niiden taikinoiden miehet kipeitä ja mistä hän tietää sen ;D))))))
Sentään oli saanut jäädä kommentti, että niillä on roppa kaupalla. Missähän kaupalla? ;D))))
Hän viljelee meille tietoa, että hän lenkkeilee kaivarissa. Joka kerta korjasin piruuttani hänelle, että Kaivari kirjoitetaan isolla kirjaimella, koska se on erisnimi. Joka ikinen kerta hän poistatutti korjaukseni, kun ei siedä, että hänen vajavaisuutensa huomioidaan.
tyypillinen vihakirjoittaja. Varmaan vatsassa kiertää ja on paha olo.
Mikä ihmeen vihakirjoitus? Hänellä on vajavainen kirjoitustaito, mutta oletko mahdollisesti tutustunut Hänen kommentteihinsa? Ne ovat vihakirjoituksia. Niintä silmäillessä on ilmiselvää, miksi hän on lataamossa puolet ajastaan.
Moikkelis vaan äitylit. Taas kommentit kirvoittavat runsaasti kateutta. Meillä joiden ulosanti on sujuvaa ja asiamme hyvin ei ole niin justiinsa onko sanat kirjoitettu yhteen vai erikseen. Emme käytä upeita aurinkoisia päiviä pilkun paikan miettimiseen. Me piiiiiip, siis rakastelemme, laatumiehiä, emme pilkkua. Ja sehän taas herättää valtavan vyöryn kateutta äityleissä. Hih hih. Heippa.