Suomen Judoliitto hakee järjestöpäällikköä vakituiseen työsuhteeseen
Oletko kiinnostunut monipuolisesta työskentelystä lajiliiton avainpaikalla? Tuntuvatko taloushallinnon asiat tutuilta? Sykkiikö sydämesi seurapalvelujen kehittämiselle? Viehättääkö viestintä? Rentouttavatko rutiinit?
Suomen Judoliitto on uudistanut toimintaansa ja hakee tiimiinsä vetäjäksi järjestöpäällikköä, joka on kunnostautunut/kiinnostunut mm. esihenkilötyöskentelystä, seurojen kehittämisestä, talousasioista, markkinoinnista ja viestinnästä. Tässä uudessa tehtävässä toimit Judoliiton henkilöstön esihenkilönä, vastaat taloushallinnosta, olet vaikuttamassa seurapalvelujen kehittämiseen, pääset toteuttamaan markkinoinnin ja viestinnän osaamistasi laajasti ja olet aktiivisessa yhteistyössä urheilumaailman toimijoiden – erityisesti kamppailulajiliittojen – kanssa.
Toimenkuvaan kuuluu mm:
Taloushallinnon koordinointi, laskujen tarkastus ja laskutus
Seurapalveluiden kehittäminen ja seurojen tukipalvelut
Henkilöstön esihenkilötehtävät
Markkinoinnin ja viestinnän koordinointi ja toteutus yhdessä Markkinointi- ja viestintävaliokunnan kanssa
Varainhankintaan ja avustuksiin liittyvien hakemusten teko ja raportointi
Päivittäiset juoksevat toimistoasiat
Yhteistyö muiden lajiliittojen kanssa
Yhteiskuntasuhteet
Tehtävä on uusi, ja valitulla henkilöllä onkin mahdollisuus päästä muokkaamaan toimenkuvaa. Toimenkuvan menestyksekäs hoitaminen vaatii kuitenkin vahvaa osaamista, pitkää kokemusta ja tehtävään sopivaa koulutusta erityisesti taloushallinnosta, viestinnästä ja esihenkilötyöskentelystä.
Tehtävään saa hyvän perehdytyksen, mutta sen menestyksekäs hoitaminen edellyttää aktiivista ja oma-aloitteista työotetta, kiinnostusta seuratoiminnan kehittämiseen sekä hyviä yhteistyö- ja vuorovaikutustaitoja. Toimit osana tiimiä, johon kuuluu tällä hetkellä Koulutus- ja seurakehityspäällikkö, Valmennuspäällikkö, Päävalmentaja ja Nuorten Olympiavalmentaja.
Toimitilamme sijaitsevat Helsingin Pitäjänmäessä. Loistavien työkavereiden lisäksi tarjoamme hienon mahdollisuuden olla mukana kehittämässä suomalaisen olympiakamppailulajin ydintä ja seuratyötä sekä olla liikuttamassa tuhansia suomalaisia.
Lisätietoja antaa hallintovaliokunnan puheenjohtaja Tero Rönkkö p. 044 551 5544. Vapaamuotoiset hakemukset ja CV:n palkkatoiveineen pyydämme lähettämään sähköpostilla sunnuntaihin 5.6.2022 mennessä osoitteeseen: [email protected]
Tulihan se sieltä. Valtaosin toimenkuva sama kuin entisellä toiminnanjohtajalla, mikä tehtävä lakkautettiin koska toiminnanjohtajalle ei ollut tarvetta.
Judoliitto hakee järjestöpäällikköä
9
797
Vastaukset
- Anonyymi
Kuinkahan moni on halukas lähtemään hommaan viime kevään säädön jälkeen?
- Anonyymi
ei kukaan tervejärkinen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ei kukaan tervejärkinen
Näin luulen myös.
- Anonyymi
Valmentajia tää homma tarvitsee
- Anonyymi
Liitto ei tarvii eikä seurat tarvitse ValmennusP ja Nuoriso ja koulutusP kokoaikaiseen virkaan nuo duunit pitää yhdistää. Eikö tätä voisi selvittää täytyy kysellä seuroista saisiko tämän asian syyskokoukseen .
- Anonyymi
Eikös mainitsemiesi henkilöiden työtehtäviin voisi sisällyttää mm:
Taloushallinnon koordinointi, laskujen tarkastus ja laskutus
Seurapalveluiden kehittäminen ja seurojen tukipalvelut
Henkilöstön esihenkilötehtävät
Markkinoinnin ja viestinnän koordinointi ja toteutus yhdessä Markkinointi- ja viestintävaliokunnan kanssa
Varainhankintaan ja avustuksiin liittyvien hakemusten teko ja raportointi
Päivittäiset juoksevat toimistoasiat
Yhteistyö muiden lajiliittojen kanssa
Yhteiskuntasuhteet
- Anonyymi
Tehtävä suoritettu: Pekka pihalla ja takaisinottovelvoite päättynyt.
- Anonyymi
Juuri näin. Ekalla kerralla vaan ei ihan valinta natsannut kohdilleen. Toivottavasti nyt.
Onhan tuo "päällikköarmeija" aika hassu. Toki kyseessä on vain nimitys, mutta silti. - Anonyymi
Puhuisitko ihan Suomea, että me periferiankin ihmisetkin ymmärrämme mistä oikein on kysymys.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1372217
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311568En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1461532- 631254
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1411225The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121121Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226965- 156906
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57833Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20809