Silloin kun nähtiin niin lumouduin silmistäsi. Aika pysähtyi ja katsoit pehmeällä katseella ihan kun olisit rakastunut. Minä pidän paljon ja vaikka en näe niin silti pyörit usein mielessä. Minulla on hyviä ja huonoja hetkiä pääasiassa ahdistuin kun olit läsnä mutta samaan aikaan halusin nähdä. Aloit pyörimään lähelläni usein. En oikein uskon siihen etteikö tunne voisi olla molemminpuolinen ja ymmärrän sen miksi et lähestynyt minua. Kirjoitan sivusta enkä ole s, n tai m nainen eikä ikäeroa ole paljoa häneen. Ei asuta lähekkäin.
Tämän halusin sinulle mies sanoa
Anonyymi
672113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
Enkä tiedä missä hän on töissä jos tuohon nyt tarraa tuohon no eihän hän nyt tiedä missä asun. Eli EN TIEDÄ missä on töissä.
Elikkä ette myöskään tavanneet työpaikalla. On minusta ollut ainakin se hyöty, että sun tunnisteet paranee kerta kerralta. :D
En jaksa kirjoittaa kuin hänen kanssaan.
Miksi kiusaat itseäsi, etkä ota yhteyttä kaipaamaasi mieheen? Etkö uskalla? Onko mies varattu? Oletko sinä varattu? En, vain ymmärrä mitää haet näillä kirjoituksilla? Haluatko oikeasti tavata tuon miehen vai mikä sinun tarkoitus on, riittääkö sinulle tämä palsta kirjoittelu tänne? Jos, olet yksin elävä ihminen miksi et voi tavata tätä miestä? Miten tuon miehen läsnä olo on voinut ahdistaa, jos pidät hänestä? En, kyllä ymmärrä näitä sinun kirjoituksia oikein kunnolla. Älä nyt loukkaannu mutta onko sinulla ongelmia mielenterveydessä? Ainakin sinulle tulee jos jatkat näitä dialogeja, mitkä ei tuota mitään tulosta.
Ei sitä tuntemattomiin niin helposti yhteyttä oteta. Ei olla puhuttu kasvotusten ja siksi aika vaikeaa. En tiedä onko mies varattu, aika paljon hänellä kyllä naisia on. Puran vain tunteitani häneen kun en muualle voi. Tapaisin mielelläni haluaisin vain tietää hänen ajatuksia tuntiko hän mitään minua kohtaan samalla tavalla kuten minä häneen. En tiedä paremmin onko minulla mitään mt häiriöitä. Pitäisi ihan saada diagnoosi jos on. Olen kuitenkin liian toiveikas olemaan sellainen ja pärjään elämässäni. Olen kuitenkin ajatusteni kanssa aika lennokas.
Hanki mies apua
En pidä saman sukupuolisista joten jos olisin mies niin kirjoittaisin miehelle? Ei kun olen nainen.
Ei mitään muuta tarkoitusta kuin toisten kiusaaminen, muka hän mies, esiintyy useimmiten naisena japlää plää plää, menis sinne sateenkaari pubiin,, koska hakee miestä, joka on täysin hetero!
Kenen hänen? Olet nyt kyllä harhaluulois, et hän kirjoittelis tai lukis näitä juttuja!
Samaa mieltä, huomaat kun tulo alkaa nimitellä muita että on mies - huvinsa kullakin
Koetko olevasi itse ihan täysijärkisten kirjoissa kun käyt jotain vakitrollauksia läpi ja manipuloit sekä analysoit jotain omasta mielestäsi yhtä ja samaa ihmistä jatkuvalla syötöllä. Useampaan kertaan lukenut tätä dialogia
Toiset sentään näkee asioiden ja juonenkulun läpi...toiset kuluttaa vuosia jankuttamalla jotain ihan muuta.
Näitä juttuja ja halpoja johdatteluja lukee vain elämänkoululaishenkiset, jotka uskoo kaiken trollauksen mitä netissä lukee ja keksii itse loput. ...
Saako kysyä missä tätä miestä olet nähnyt?
Siellä missä joskus nähtiin. Missä itse olet kaivattuasi nähnyt?
Älä lypsä trollilta lisää tarinaa
Eräässä huoltamoketjussa
No kyllähän nämä lypsää mieheltä lisää tarinaa, mihin sitä koira karvoistaan
Etkä halunnut https://youtu.be/1EPp1h-NZG0
Mitähän en sitten halunnutkaan?
Hän on ollut mielessäni läpi tämän elämäni, kun olen kohdannut. Jotain samanhenkistä olen meissä aistinut. Kaunis, jämäkkä ja jalat maassa oleva nainen hän. Jotenkin karismaattinen. Olemme tunteneet jo pitkään. Tuskin on minusta kiinnostunut. Ikäni tekee jo tehtävänsä. Valitettavasti.
Ei ole aloitus sinullekaan. Valitettavasti.
Se olisi ollut niin väärin. Nykyään taitaa olla tilanne aivan sama.
Miten niin väärin? Harmi että tämmöinen yhteys jää vain leijumaan ilmaan.
En pystyisi olemaan pelkkä ystävä.
Jos olet varattu niin ei se mitään. Olisin halunnut vain edes tutustua tai tietää jotain sinusta.
Siitä se ei nyt ole kiinni..
Mutta toki! Olisi ilo kyllä kohdata.
Miten koit sitten sen meidän kohtaamisen viime vuonna? Jos hän olisit ja kaikki edelliset tunnisteet on luettu?
Ei nähty viime vuonna ollenkaan.
Hyppää jokeen! Tai hae mies apua itsellesi, kun satutat täällä toisia ihmisiä, ymmärrätkö, ett olet sairas?
Onpa harmi. Jospa kohtaisitte vielä.
Toivottavasti ehkä ei kuitenkaan..
Toivottavasti. Sillä jokainen päivä on aina uusi mahdollisuus.
Nähtiikö ekan kerran 2019?
Ei.
En osaa sanoa kohtasinko silloin jo. Ei jäänyt ainakaan mieleen.
Kertoisit nyt jonkun vinkin, kivasti kirjoitat miehestä
Kerroinhan minä jo tuolla montakin kun lukee aloitusta ja sen jälkeisiä vastauksia. Kerrankin joku joka arvostaa kirjoitusta eikä hauku trolliksi tai mieheksi. Kiitos siitä sinulle.
Juu, ilkeilijöitä täällä riittää. On tunnisteita kyllä, mutta vielä niistä on vaikea sanoa. On eräs ketä kohtaan oli tunteita, mutta enää en ole häntä nähnyt..
Milloin näit sen naisen viimeksi jos lähdetään tällä liikenteeseen?
Tais olla sillon ku korona alkoi
Puhuitteko te ollenkaan kasvotusten?
Ei varsinaisesti
Puhuitte vai ette? Sanoitte sanaa toisillenne?
Kyllä on jotain sanottu, hyvin vähän tosin
Lähestyitkö sinä häntä missä tilanteessa?
Paikassa, jossa hän oli töissä
Eipä osu sitten vuonna 2019 tuo.
Okei, 2019 ekan kerran siellä ja 2020 viimeisen
Mut joo, et varmaan oo hän. Onnea etsintään joka tapauksessa
Samoin sinulle. Jospa vielä kohtaisitte.
Olix hänell kireet trikoot?
Tällä palstalla olen ollut koska lupasin jotakin. Mutta kun seuraan sinun tekojasi täällä, niin mieleeni tulee vain, etten jaksaisi enää leikkiä täällä kanssasi. Jännä että löysimme vielä yhteyden, mutta ehkä vain viimeisten sanojen jättämiseksi?
Mä odotan sua vielä hetken. Sitten et minua täältäkään enää löydä.
En minäkään jaksaisi enää täällä olla ja huudella. Mielummin sanoisin kaiken hänelle suoraan. Meillä on yhteys ja ei nähdä enää. Ei mikään ole vielä edes alkanutkaan kun ei olla tutustuttu joten miksi sanoa hyvästejä? Kuka sinun naisesi on sitten ja milloin näit naisen viimeksi?
Sano ne sanat ja lopeta lopullisesti. Vai onko sinussa miestä siihenkään. Ei taida olla.
Hyvästit voi aina jättää vaikka toinen olisi ihan kaalina.
Ei se nyt niin tärkeä asia ole.
Millainen aikuinen ihminen päätyy leikkimään näin julmasti toisella ihmisellä? Että näet hänen kirjoittamassa täällä? Että sulla on anonyymien viestien kautta kommunikaatioyhteys johonkin ”raukkaan” ihmiseen. Hurjaa on meno, ei voi muuta sanoa.
oliskohan nyt kumminkin se sama satusetä joka vastailee omiin aloituksiinsa. Minusta tuo julma leikki ihmisillä- metafora saa aika eri merkiktyksiä mikäli tämän sisäistää. Silmänkääntötemppuja lukijoita ja hieman itseäkin varten
Haluan sanoa sinulle nainen että olit pelkkä pano. Tunteita ei ole eikä tule.
Että semmoiset helluntait siellä 🙄
✌lz
No niin. Se on ilmakitaran soitto sellasta mielikuva harjoittelua vaan.
Oletteko molemmat tummaihoisia?
Avaajalle:
Missäs me tavattiinkaan.
2016-2017 työpaikalla ja sun luona…
Saunottiin, katseltiin leffoja, syötiin hyvin ja iloittiin toisistamme ja nukuttiin yhdessä!
Sitä mä muistelen monesti!
Niin mäkin sua! En tosin ahdistunnut sun läheisyydestä, vaan päin vastoin, hätäännyin ja tulin surulliseksi, kun otit etäisyyttä.
Onneksi jokin laiha yhteys vieläkin on ja ilahdun enemmän, kuin arvaatkaan vaikka vain pienestä viestistä, jossa on jokin hauska kuva tai video,
Edelleen kuvittelen aina halaavani sinua illalla nukkumaan mennessäni! 😢