80 luvun yamaha

Terve, osaako kukaan sanoo varmaksi että onko 80 luvun alkupuolen yamahan 20hp perämoottorin vaihteisto/perä sama kuin 30hp :ssa??
2175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Varmasti osataan sanoa vain että:

Käytännössä.
Paaliin.

Äänestä

Varmasti voidaan myös sanoa:

Ei ole sama vaihteisto.

Koska yksi ja sama vaihteisto ei voi olla yhtä aikaa 20 ja 30 hv moottoreissa. Tarvitaan vähintään kaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Terve, osaako kukaan sanoo varmaksi että onko 80 luvun alkupuolen yamahan 20hp perämoottorin vaihteisto/perä sama kuin 30hp :ssa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu