Kuinka monelle käynyt näin?
Rakastuin exään
Anonyymi
32982
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
itsellä ei rakkaus ole koskaan loppunutkaan häneen..kaikesta huolimatta Rakkaus on suurin 😊
Rakkaus ei häviäkkään koskaan, se muuttaa muotoaan, rakastaa voi erillä tavalla, mutta ei tarkoita sitä, että haluaisi toisen takaisin ikinä. Se voi näyttäytyä " säälinä" toista kohtaan, mutta ei siinä muodossa, et haluaa suhteeseen takaisin.
Jaa, minä en kyllä sääli mutta voihan sinulla olla tuolla tavalla.
Olet väärässä. Monen vuoden jälkeen voi rakastua uudelleen, mutta ei silti halua läheisyyttä hänen kanssaan, koska seksi on menettänyt merkitystä vanhetessa, tai voi olla sairauksia jotka vaikuttavat, joko toisella tai molemmilla. Rakkaus on sellaista arkista ja yhdessä harrastamista ja yhdessä löhöilyä sohvalla.
Ehkä exä on ainoa johon olet synnyttänyt tunne siteen, jonka hän on myös voinut sinussa rikkoa? Ja olet hänen takia tullut varovaisemmaksi muita kohtaan. Tuntuuko hän vain sen takia turvallisemmalta, kun uskalsin luottaa häneen aiemmin.
Aina hyvä osata punnita asioita oikeudenmukaisesti. Ihminen toki voi muuttua kun ja oppia virheistään, mut näin ei ole aina. Miehet ajattelee monesti näistä, et vanha suola janottaa, mut aiemmat ongelmat suhteessa aina painaa vaaka kupissa.
Jos niitä ollut ja ovat vähemmän mieleisiä hänelle, tuskin on mitään suurempaa ja parempaa luvassa. Riippuvuus toiseen voi olla sekä hyvä, että huono juttu. Onko toinen luottamuksen arvoinen, sillä minusta suurin merkitys. Arvostus itseä ja toista kohtaan aina hyvä juttu.
Exääni edelleen, ajattelen häntä silloin tällöin. Jotenkin tuntuu siltä kuin olisi hiukan ikävä häntä. Mietin millaista elämäni olisi hänen kanssa, vaikka olenkin nyt toisen kanssa.
Jos ex:ään rakastuu niin silloin ei ole alunperin katsonut suhdetta loppuun. Kin suhteen katsoo loppuun niin tunteetkin ovat muuttuneet yleensä sisarellisiksi ja mitään dramatiikkaa ei tule erossakasn.
Jos rakkaus on aitoa, kaksi ihmistä on tarkoitettu yhteen, he löytävät tiensä takaisin
Mä luulen myös, että näin on.
Hyvän yön lauluksi: https://youtu.be/zdyJP2pjF-8
Öitä.
Onx se toi?
Niin siis mikä?
😊😊😊🙃🙃🙃
💘💘💘💘💘💚
Ei tosiaankaan. Exä on exä ja oli väärä mulle. Vielä enemmän väärä kuin nykyinen
Exääm voi rakastua jos huomaa että se onkin nyt ihanin. Tai jos suhteessa on ollut erikoisia juttuja, eikä sitä saanut elää loppuun. Kaivatkoon kukakin ketään haluaa, mitäpä se tänne kuuluu.
Ei ole käynyt, onneksi.
On meinaan saatu sellasta kohtelua, että parempi ettei koskaan enää tavata.
Varmaan aika moni on ollut rakastunut exään jo ennenkuin siitä on tullut ex. Ihan luulen näin. Eri asia onko se sitten tunne hävinnyt. Siitä vaikeampi sanoa .
Enpä usko että kukaan eksä olisi jos itse hänet jättänyt olet.kyllä siihen silloin on ollut painavat syyt. Silti sielun tasolla on hän ollut todella tärkea elämässä,esim. Pitkässä liitossa. Ja yhdessä olette sielun sopimuksen tehneet oppiaksenne. Siten esim unissa yhä yhdessä vaellatte.
Mulla oli ysärillä lyhyt romanssi Ilkan kanssa. Sit meidän tiet erosi. Nyt muistelen häntä aika usein. Hän oli herrasmies verrattuna muihin. Eikä ihme, että sormus kiiltelee hänen nimettömässä. Onnen tyttö joka sai hänet.
Kosketteliko hän?
Tekikö syntiä?
Ikäero ja minkä verran?
Huomautitko koskettelusta?
Millaisia ääniä päästi ilmoille?
Yrittikö lähestyä?
Haluut vaan sen nyt kun et voi, tai onkin nyt kiinnostava, muttei silloin ollut- tuskin saat sitä enää. Kuulostaa tyhmälle ilman perusteluita, -provolta.
Provo tosiaan. Tai sitten ei, jos haluaa ex takas kun pettänyt sen kans iät ja ajat. Ex nykyinen ei varmaa
tykkäisi jos tietäisi
Minäkin rakastuin exääni ja onneksi unohdin sut.
Teitte sopparin et jos 40v menness ette oo kummatkaa löytäny ketään naitte toisenne.
Saa sen noinkin selittää, että "rakastuit" nou problem.
Yksipuolisesti tuommoista ei voi tehdä
No ei tosiaankaan. Heitti lapsen pihalle kun tenava täysikäinen ja ensimmäiset ongelmat ilmaantuivat. En voi käsittää, miksi olen joskus elämään exän kanssa sortunut. Varmasti oikein hyvä peruspersu mustavalkoisine mielipiteinensä jollekin muulle, muttei ikinä minulle.
Täysikäinen voi jo lentää pesästä muuten jää mammanpojaksi
Jätetyn tuska jaiks