Telemarkkinointia lehtien parissa ei enää ikinä!

Anonyymi

Olen päättänyt irtisanoa itseni Live promoters osta (puhelinmyynti/lehtimyynti) Pitkiä päiviä, surkea palkka (provikka) ei pohjapalkkaa eli jos et myy et saa rahaa. Kyseisessä työpaikassa ei ole mitään etuja (lääkäri, työmatkat yms.)
Esimies ainoastaan iloinen kun saat myytyä, muuten ei ole tyytyväisiä. Puhelinmyynti firmoissa tienaa ainoastaan omistajat, työntekijät todella huonosti.

Moni ihminen on soittaessani sanonut, että ei halua et heille soitetaan tai et rahallisesti tiukkaa tai et eivät uskalla tilata mitään tämän maailman laajuisen hintojen nousujen takia. Itse kumminkin suhteellisen sosiaalinen ja myyvä ihminen. Lähden vielä takaisin opiskelemaan vielä enemmän, että ei tarvitse edes koskaan harkita puhelinmyyntiin menemistä töihin, joillekin sopii kyseinen työ ja jollekkin ei. Mielestäni puhelinmyynnin palkkaus pitäisi nostaa ja pitäisi olla myös Suomessa sellainen palvelu et ne ihmiset jotka ei halua et heille soitetaan niin ne blokataan suoraan listoilta pois, niin on aikaa soittaa heille jotka haluavat et heille soitetaan.

1

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä kun lähdit pois, toiselaisiin töihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4185
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      97
      2327
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      61
      1009
    4. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      186
      880
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      871
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      864
    7. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      34
      831
    8. 36
      796
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      785
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      782
    Aihe