Olen erakko enkä muuksi enää tule.

Anonyymi

Olen ollut aina omituinen ihminen. Ei juurikaan kavereita ja tosi paljon yksinoloa. Tunnen vaivaantuneeksi oloni toisten seurassa. Mikään ei kiinnosta. En saa mitään aikaiseksi. Olen syrjäytynyt pahoin. Olen käynyt itselleni ammatin mutta työn löytyminen on ollut vaikeaa. En enää edes yritä. Pyörin asunnossa yksin joka päivä. Koulussa olin yksin ilman yhtään kaveria. En saa minkäänlaista kaverisuhdetta aikaiseksi. Yritin joskus mutta epäonnistuin. Olen siis päättänyt ruveta erakoksi. Ehkä silloin olen onnellinen kun ei tarvitse olla ihmisten kanssa tekemisissä. Olisi parempi muuttaa nii kauas korpeen ettei naapureista olisi mitään vaivaa. Ja olen erittäin ruma ihminen. Mahdoton löytää seurustelukumppania.

3

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihmisten seura sisältää omat riskinsä, koska suuri osa - ja ehkä jopa 50% - sieluista on eri asteisesti negatiivisia. Eikä se aina helpolla selviä, että minkälaisen sielun kanssa on tekemisissä. Yllättävänkin monet valitsevat nykyään erakkoelämän ja rakentavat talon metsään keskelle ei-mitään. Ei huono ajatus välttämättä ollenkaan näinä lopun aikoina kun ihmisten itsekkäimmät puolet korostuvat.

    • Anonyymi

      minä asun maaseudulla mutta pystyisin assuun keskellä korpimetsää jos sinne rakennettaisi talo, jossa siellä vois olla kaivovesi, ja voisin mennä jopa niin pitkälle että voisin elää ilman sähköä, pyydystäisin ruokaa metsästä suurimmalta osin. Pystyisin asuun yksin helposti koska oon yksinäinen susi sielultani.

    • Anonyymi

      Minulle Saimaa on todella läheinen , retkeily on minun elämän muotoni.

      Lukiosta kun lähdin inttiin ja opiskelemaan ei kavereita ole ollut.Yksin olen ollut ja viihtynyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      93
      7567
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4027
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      47
      3566
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      2961
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2692
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      45
      2532
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      132
      2451
    8. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2444
    9. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2399
    10. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      25
      2165
    Aihe