Marin ei tunnusta Ukrainasta eroneita Jukoslavian tapaan,vaan haluaa sodan jatkuvan !?

Lännen aseistus on vain kuin bensiiniä heittäis tuleen Venjän suojelusotaa vastaan ja aloittihan länsi jo epävirallisesti taloussodan jo kokoajan sen syntymästä !?
1095
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Venjän suojelusota 🤣🤣🤣, käännöskoneesi pätkii kokoajn sen syntmästä,,,rüccä.

Äänestä

Ukrainan tapaus on helppoa ratkaista. Riittää, että Venäjä poistuu pois Ukrainan alueilyta Kroim mukaan lukien. Venäjä sitoutuu korvaamaan lkaikki Ukrainalle aiheuttamansa vahingot mukaan lukien korvaukset kaatuneista ja korvaukset haavoittuneille sekä vammautuneille eläkkeet! Jos Moskova pelkää Kiovaa niin tuodaan noille raja-alueille YK:n hallinta jota NATO valvoo ja Venäjä on täysin turvassa!

Länsi ei olisin paljoakaan pyssyjä ja muuta aseistusta Ukrainaan vienut jos Moskovan pöljät eivät olisi aloittaneet tappamistaan ja tuhoamistaan. Sinä siis olet täysin väärässä kuten koko Moskovan jengikin murhan himossaan!

Äänestä
  • Höpö höpö. Olet täysin sekopää tollo.

    Paljon helpompi ratkaisu tuon kyseisen sodan lopettamiseksi on olemassa.
    Eli otetaan mallia amerikan Yhdysvalloista ja pudotetaan nyt vain muutama ydinpommi Ukrainaan, niin tuo sota loppuu samantien. takaan sen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Höpö höpö. Olet täysin sekopää tollo.

    Paljon helpompi ratkaisu tuon kyseisen sodan lopettamiseksi on olemassa.
    Eli otetaan mallia amerikan Yhdysvalloista ja pudotetaan nyt vain muutama ydinpommi Ukrainaan, niin tuo sota loppuu samantien. takaan sen.

    Taas yksi Moskovan illuminaatti irti, Moskovaan ne pommit pitää pudottaa koska sieltä tuo kahina ja murhaaminen aloitettiin!

    Äänestä

Hei kaikki, laittakaa sanaa liikkeelle, nyt kaadetaan venäjä.

Äänestä

Miten siviilien ja lasten murhaamista voi sanoa Venäjän suojelusodaksi?

Ilman venäläisten hölmöyttä ei olisi koko sotaa saatikka erikoisoperaatiotakaan!

Kaikki mitä siellä tapahtuu menee Moskovan laskuun ja se saa siitä todella maksaa, jotta oppiin jättämään muut rauhaan!

Mitä länsi on aloittanut on pyrkimyksen saada Putler ja muut Moskovan natsit järkiinsä!

Äänestä

Suomen rasistinen hallitus jo äidin maidostaan,ei ihme jos se vaatii hyökkäystä venjälle, Lapuan liikkeen ja Suojeluskuntien tapaan 1930 !?

Äänestä
  • Lapuan Liike ja Suojeluskunnat taisivat pelastaa meidän sosialismin kauhuilta. Niitä pitää kiittää!

    Äänestä

Kuka tai mikä on omasta tahdostaan eronnut Ukrainasta?

Äänestä

Jugoslaviaa ei ole ollut kohta kahteenkymmeneen vuoteen. Vittu että te tiltut olette noloja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lännen aseistus on vain kuin bensiiniä heittäis tuleen Venjän suojelusotaa vastaan ja aloittihan länsi jo epävirallisesti taloussodan jo kokoajan sen syntymästä !?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu