Mä en oikeen tiedä mitä mulle kuuluu mutta mulla on semmonen hiukkasen omituinen ongelma.. Öhöm.. Kun siis, en oo masentunu millään tapaa, päinvastoin. Oon joskus kyllä ollu masentunu mut en enää pitkään aikaan.
Mut saan jonkulaista outoo mielihyvää kun vuodan verta. Kaikki veren vuoto käy menkoista lähtien. Siis ei tarvi olla edes sen kummempaa kuin esim kissan kunnollinen raapasu. Kirvely ja se kun haavaan sattuu tuntuu kivalta. Kipu saa mut tunteen itteni eläväks. Mua suorastaan kiihottaa kipu .Mut en kuitenkaan oo sellanen, että haluaisin sängyssä että mua satutetaan tai sellasta... Haluisin satuttaa itteeni jotenki mutta en uskalla ku haavoja ei saa piilotettua ja aina on se arpipuoli.. Siis totean edeleen että en oo masentunu, en halua tappaa itteeni tai mitään.. Kuhan vaan pidän kivusta... Onko ihan hullua vai onko ketään jolla olis edes hiukan samankaltasia tunteita?
Koskee joka paikkaan
1
224
Vastaukset
- Anonyymi
Et taida olla ainakaan masentunut, jos kerran nautit kivusta ja sen aiheuttamisesta itsellesi. Olet ilmeisesti nuori iältäsi. Tai sitten olet trolli.
Aika harva nauttii kivusta, ainakaan kuukautiskivuista ja päänsärystä.
Tosin joillakin saattaa olla masennuksessa yhtenä oireena kivun itsellensä tuottamisesta tulevaa nautintoa, koska sen yhteydessä erittyy endorfiinejä.
Parempi vaihtoehto olisi keksiä itsellensä jotakin muuta mukavaa tekemistä. Koska jos alkaa esim. satuttamaan itseään viiltelemällä, siihen jää koukkuun ja voi aiheuttaa pahoja tulehduksia. Ei ole siis suositeltavaa.
Psilosybiineista, MDMA: sta ja muista psykedeeleistä olisi enemmän apua monelle pahaan oloon, ahdistuneisuuteen, traumoihin, masennukseen ja moniin kiputiloihin. Mutta niidenkin tutkimus on vasta alkuvaiheissa, eikä niitä ole vielä markkinoilla, eikä anneta esim, julkisen terveydenhuollon puolella, mikä on valitettava epäkohta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1428077KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237121Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693643Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521403280Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092804Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442338- 1261926
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261566Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457