Miten löytää seuraa?

Pitäskö liittyä näihin joihinkin seuranhakuhommiin?
8188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

jos siltä tuntuu

Äänestä

Seuranhaku on mennyt hyvin vaikeaksi varsinkin miehille ellei jopa mahdottomaksi. Saahan sitä yrittää, mutta yrittämistä se pääasiassa onkin.

Netissä on lähinnä kuvalliset seuranhakupalstat ja harvat anonyymit.

Kuvallisilla palstoilla liikkuu paljon väkeä, mutta pitää olla hyvät kliseiset ja monesti teennäiset kuvat käytössä, jos haluaa saada mitään huomiota. Ulkonäön pitäisi vedota. Suurempi hyöty voi ollakin kuvista, joissa näkyy iso rahapussi ja hyvä asema.
Ihan tavismies jää helposti ilman mitään huomiota, tavisnainen ei niinkään.

Anonyymeja palstoja on vähemmän ja käyttäjiä vähemmän. Jos tulet muutaman kanssa toimeen, niin on mahdollista luoda jotain. Jos et, niin jää tämäkin väliin.

Näiden lisäksi ainoa keino on baarit. Jos pystyt tulemaan livenä juttuun, niin baarit on melko varmasti paras paikka. Huonona puolena ne ovat täynnä juoppoja ja sopeutuminen monelle on vaikeaa. Seuransaanti voi olla niistäkin yhtä vaikeaa.

Melkein monelle miehelle parempi vinkki on keskittyä muihin asioihin ja jos rahaa onnistuu tehdä, niin sillä saa kaikkea.

Äänestä

Kokeile ihmeessä.

Minua ihmetyttää tämä, että onko muka miehiä enemmän kuin naisia, tai onko miehissä enemmän ei niin hyvännäköisiä kuin naisissa. Vai haluavatko naiset paremman näköisiä miehiä kuin he itse? Vai pysyttelevätkö sinkkuina, jos ei löydy tarpeeksi hyvännäköistä miestä?

Ainakin itse olen hakenut "saman tasoista" kumppania, sillä sekä huonommasta että paremmasta on minulle haittaa.

Äänestä

Viestini poistettiin vaikka en mainostanut mitään sivustoa.Ylläpitoa ei saa kritisoida.

Äänestä
  • Hyvä idea, liity seuranhakuhommiin!
    Voisit katsoa paikkakuntasi eri yhdistyksiä, ja liittyä jäseneksi.

    Äänestä

Haluaisin tutustua koulutettuun herrasmieheen.

Äänestä

Jos olet yksinäinen ja kenties et ole opiskelija,työ elämässä?On asukastalot. Ysinäisille ikään sukupuolen katsomatta vaikka olisit opiskelija, työssä. Löytyy ystävä PUNASEN RISTIN YSTÄVÄ PALVELUN KAUTTA YKSINÄISILLE:KUIN KIRKOLLA SAMA ASIA. Yksinäinen ihminen ikään katsomatta voi ilmoitautua itse kulumatta edes kirkoon diakonille haluan ystävkis jolekin yksinäiselle.Sama on Punainen risti. Kai ilmasiksi molemat kursitaa ystäväksi ryhtyjän? Sairaaloissa kursit ilmaiset ystäväksi pitkä aikais potilaille sinne osastoille.Miksi yksinäiset ei tartu edellä mainituihn asioihin sukupuolen ikään katsomatta? Toki voit netti hakea seraa. Luulen ne on vain suhteita,peti kaveri ja ei tuota iloa,vaan pettymystä?

Äänestä
  • Itse en ainakaan yksinäni olevana halua sitoutua tuollaisiin kuten SPR, senverran huonoa noista olen kuullut. Myöskään pienellä eläkkeellä olevana minulla ei olisi varaakaan lähteä omalla kustannuksella kulkemaan kun ei ne matkat ilmaisia ole ja kävellen ei pitkälle pysty köpöttelemään.
    Treffipalstoiltakaan ei köyhä ihminen seuraa löydä se on jo nähty, eikä muualtakaan eläkeläisten riennoista jos et itse ole suunapäänä tuomassa itseäsi esille. Korkeintaan satunnaista juttuseuraa silloinkin, mutta ei mitään vakituisempaa. Piiri pieni pyörii ja uusia ei siihen enää mahdu, näin se on.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pitäskö liittyä näihin joihinkin seuranhakuhommiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu