Miten löytää seuraa?

Anonyymi

Pitäskö liittyä näihin joihinkin seuranhakuhommiin?

8

188

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      jos siltä tuntuu

    • Anonyymi

      Seuranhaku on mennyt hyvin vaikeaksi varsinkin miehille ellei jopa mahdottomaksi. Saahan sitä yrittää, mutta yrittämistä se pääasiassa onkin.

      Netissä on lähinnä kuvalliset seuranhakupalstat ja harvat anonyymit.

      Kuvallisilla palstoilla liikkuu paljon väkeä, mutta pitää olla hyvät kliseiset ja monesti teennäiset kuvat käytössä, jos haluaa saada mitään huomiota. Ulkonäön pitäisi vedota. Suurempi hyöty voi ollakin kuvista, joissa näkyy iso rahapussi ja hyvä asema.
      Ihan tavismies jää helposti ilman mitään huomiota, tavisnainen ei niinkään.

      Anonyymeja palstoja on vähemmän ja käyttäjiä vähemmän. Jos tulet muutaman kanssa toimeen, niin on mahdollista luoda jotain. Jos et, niin jää tämäkin väliin.

      Näiden lisäksi ainoa keino on baarit. Jos pystyt tulemaan livenä juttuun, niin baarit on melko varmasti paras paikka. Huonona puolena ne ovat täynnä juoppoja ja sopeutuminen monelle on vaikeaa. Seuransaanti voi olla niistäkin yhtä vaikeaa.

      Melkein monelle miehelle parempi vinkki on keskittyä muihin asioihin ja jos rahaa onnistuu tehdä, niin sillä saa kaikkea.

    • Anonyymi

      Kokeile ihmeessä.

      Minua ihmetyttää tämä, että onko muka miehiä enemmän kuin naisia, tai onko miehissä enemmän ei niin hyvännäköisiä kuin naisissa. Vai haluavatko naiset paremman näköisiä miehiä kuin he itse? Vai pysyttelevätkö sinkkuina, jos ei löydy tarpeeksi hyvännäköistä miestä?

      Ainakin itse olen hakenut "saman tasoista" kumppania, sillä sekä huonommasta että paremmasta on minulle haittaa.

    • Anonyymi

      Viestini poistettiin vaikka en mainostanut mitään sivustoa.Ylläpitoa ei saa kritisoida.

      • Anonyymi

        Hyvä idea, liity seuranhakuhommiin!
        Voisit katsoa paikkakuntasi eri yhdistyksiä, ja liittyä jäseneksi.


    • Haluaisin tutustua koulutettuun herrasmieheen.

    • Anonyymi

      Jos olet yksinäinen ja kenties et ole opiskelija,työ elämässä?On asukastalot. Ysinäisille ikään sukupuolen katsomatta vaikka olisit opiskelija, työssä. Löytyy ystävä PUNASEN RISTIN YSTÄVÄ PALVELUN KAUTTA YKSINÄISILLE:KUIN KIRKOLLA SAMA ASIA. Yksinäinen ihminen ikään katsomatta voi ilmoitautua itse kulumatta edes kirkoon diakonille haluan ystävkis jolekin yksinäiselle.Sama on Punainen risti. Kai ilmasiksi molemat kursitaa ystäväksi ryhtyjän? Sairaaloissa kursit ilmaiset ystäväksi pitkä aikais potilaille sinne osastoille.Miksi yksinäiset ei tartu edellä mainituihn asioihin sukupuolen ikään katsomatta? Toki voit netti hakea seraa. Luulen ne on vain suhteita,peti kaveri ja ei tuota iloa,vaan pettymystä?

      • Anonyymi

        Itse en ainakaan yksinäni olevana halua sitoutua tuollaisiin kuten SPR, senverran huonoa noista olen kuullut. Myöskään pienellä eläkkeellä olevana minulla ei olisi varaakaan lähteä omalla kustannuksella kulkemaan kun ei ne matkat ilmaisia ole ja kävellen ei pitkälle pysty köpöttelemään.
        Treffipalstoiltakaan ei köyhä ihminen seuraa löydä se on jo nähty, eikä muualtakaan eläkeläisten riennoista jos et itse ole suunapäänä tuomassa itseäsi esille. Korkeintaan satunnaista juttuseuraa silloinkin, mutta ei mitään vakituisempaa. Piiri pieni pyörii ja uusia ei siihen enää mahdu, näin se on.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

      Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
      Maailman menoa
      47
      1492
    2. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      59
      900
    3. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      667
    4. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      87
      637
    5. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      14
      605
    6. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      43
      583
    7. Pahin tapa satuttaa toista

      On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.
      Ikävä
      56
      574
    8. Liikenneonnettumuus

      Linkkari ja ruotsibiili törmäsivät linkku oli redun opetusajossa
      Ylitornio
      7
      542
    9. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      24
      531
    10. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      44
      521
    11. Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä

      Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan
      Ikävä
      70
      520
    12. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      61
      515
    13. Jos kaivattusi on

      Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?
      Ikävä
      47
      513
    14. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      37
      506
    15. Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen

      Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj
      Ikävä
      14
      491
    16. Kylän tielle remonttia?

      Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?
      Hyrynsalmi
      13
      472
    17. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      132
      449
    18. 42
      428
    19. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      45
      409
    20. Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?

      Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.
      Ikävä
      26
      399
    Aihe