tämä kuninkaallisen taivaallista saamattomuutta edustava Jukka Rantanen lähtee, uutinen on todella hyvä koko Päijät-Hämeen alueelle! yli 9 vuotta on tuo mies varannut omalle tilipussilleen todella kannattavan tekemisen paikan, jossa sitten ei muuta olekaan tapahtunut tuona aikana, jarrumies eikä muuta. Fazer saatu Lahteen - hehhee - ottakaapa selvää mitä tämä on tehnyt asian eteen. On kyllä Lahdelle hyvä asia että kaupunki on tehnyt riskisatsauksen Kujalaan. Niitä hedelmiä nyt poimitaan, tällä saamattomuuden huippua edustavalla Jukka Rantasella ei ole edes viime metreillä roolia, kovin vaatimatonta on todella. MUTTA, nyt on taas mahdollisuus että LADEC olisi jotain enemmän kun suojatyöpaikka, yli 9 vuotta siihen meni tämän kanssa.
LADEC - vihdoin pääsee kehittymään!!!
4
1319
Vastaukset
- Anonyymi
En tunne Rantasta mutta aika riskialtis rekrytointi Finn-Sonicille tuo on. Nyt pitäisi saada tuotantoon satsatut panokset alkaa tuottaa voittoakin. Ladecissahan oli tarkoitus vain käyttää määrärahoja. Henkilökuntakin lähinnä akateemista väkeä joka ei muualta enää töitä saa.
Ei ole Finn Sonic paljon rekrytointiin panostanut, kun tämmöisen kaverin bongasi johtajaksi. TYämän käsissä on asiat jääneet seisomaan ja menetetty aluekehittämisessä on paljon. Niin teollisuuden un logistiikankin yhteisölle luontuvat kehitystyöt on kerrassaan jääneet syntymättä ja ennen tätä häiskää olemassa olleet prosessit kaatuneet pois alueelta. Hyvä Jukka RAntanen!! Tämä Finn Sonic in tekemä rekrytointi on aluekehitykselle niin hyvä teko, että yhtiö pitäisi palkita vuoden aluekehittäjänä. Lahtelaiset poliitikot eivät olisi saaneet aikaan edes tämän poistamista elinkeinoyhtiön riveistä, ei edes näillä "näytöillä".
- Anonyymi
Edellinen vei sanat suusta! ei voi muuta sanoa
- Anonyymi
Kuinkahan monta kertaa tuonne Ladecin nettisivuille on valokuvattu koko henkilökunta? Olisko nämä jo mittaushistoriani kolmannet kuvat? Vaikka onkin varsin pieni kulu niin kuitenkin satasia tai tuhansia euroja verovaroja aivan toisarvoiseen asiaan. Koko organisaatio on täynnä abstraktia hanke-huuhaata jonka tuottaman lisäarvon mittaaminen tehdään keksimällä sopivia, oikeansuuntaisen tuloksen tuottavia lukuja.
Vaikuttaa todellakin siltä että tuonne on pesiytynyt tyhjäntoimittajia jotka keräilevät kaikki eriväriset post-it -laput ja järjestelevät niitä pöydillään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi564536Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal874237- 703698
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963627Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1152655- 352468
- 372362
- 242349
- 382339
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k232214