Postin touhua

Pistin jakaja istuu rapussa min kaupalla kuulokkeet korvilla..muutama kirje kädessä..ei ole kiire mihinkään..posti laita jööhön nuo jakajat..kaivokselan jakaja kyseessä..
382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Samaa mieltä..seurasin POSTELJOONIA pihalla ystävien kanssa..todella kauan seisoo yhden rapun edessä..lärää muutamaa kirjettä ja lehteä..eikö ne osaa lukea..ei ihme ettei posti mene perille..

Äänestä

Tehkää suomalaiset valkonaamat samalla tavalla. Istukaa rapussa, kuunnelkaa musiikkia, käykää teellä, lukekaa lehteä. Yhtään valkonaama kantasuomalaista ei palkata näin samalla paskalla palkalla tai jopa pienemmällä palkalla kuin mamun palkka mamun työt tai jopa 10 mamun työt.

Äänestä

Kaivoksela on Vantaalla joten Issin pääkonttori Myyrmäessä varmaan vaikuttaa Vantaan alueen Postin palkkaukseen. Ottavat mallia paskafirmasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Pistin jakaja istuu rapussa min kaupalla kuulokkeet korvilla..muutama kirje kädessä..ei ole kiire mihinkään..posti laita jööhön nuo jakajat..kaivokselan jakaja kyseessä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu