Sekosin naapurin vanhemmalle.

Anonyymi

Jälleen kerran naapurin lapsi häiriköi. Tällä kertaa kun tulin kotiin niin roikkui mun lasten pyörissä jotka telineessä. Ei oo eka kerta kun näin. Alle kk sitten roikkui meidän takapihan aidassa, luultavammin härkkiikseen koiria jotka katselivat ikkunasta. Käy potkimassa meidän ovea. Viime vuonna oikeen uhkas koiria kun tulin lenkiltä, että käy niiden kimppuun. Käyttäyty uhkaavasti mistä mun isot koirat, toinen oli viä pentu niin ois saattanu saada lapsi pelon. Oon joka kerta sanonu vanhemmille ja "he keskustelevat asiasta“. Juu tosi hyvin keskustelut tehoaa. Tänään meni kuppi nurin ja huusin oikeen äidille kun taas sano "että keskustellaan" ja totesin että kenenkään tavaroihin ei kosketa, että se ostaa uudet pyörät jos hajoo. Sanoin että en enää sano teille vaan laitan joka kerta isännöitsijälle viestiä häiriköinnistä. Lapsi alkoi itkeen ja äiti syyllisti mua asiasta.

Oon kuulemma hullu ja kävisin kiinni jos hän sais mun lapset itkeen. Harmikseen ei tiiä kuinka saatanan hullu oon ollu nuorempana. Totesin vaan että voidaan koittaa miten käy.

8

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja huom. Lapsessa ei oo mun mielestä mitään vikaa. Vanhemmuudesta on. Mutta hämmentävintä on että vanhin lapsista osaa käyttäytyä hyvinkin mallikkaasti.

    • Anonyymi

      Jos haluat olla vittumainen niin tee lastensuojeluilmoitus

    • Anonyymi

      Kyllä ne nyt usko. Meilläkin oli täällä sellanen lapsiremppa, että oksat pois. Kaikki inhosivat. Nyt ovat poissa luojan kiitos.

    • Anonyymi

      Noniin, hautasin naapurin takapihalleni, asia on nyt hoidettu.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Muutama vuosi sitten taloyhtiössä yhden naapuriperheen lapset pimpottivat toistuvasti ovikelloa.

      Kiinnitin artikkelin aulan seinälle:

      "Ovikelloleikki sai ikävän lopun. Mies löi poikaa nyrkillä, kuristi molemmin käsin kurkusta, potki ja heitti lapsen heiluriliikkeellä päänsä yli asvalttiin. Hän vei pojan asuntoonsa ja löi vielä poikaa kasvoihin ja piti poikaa lattialla polvitaipeiden alla niin, ettei poika päässyt pakenemaan asunnosta."

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000562208.html

      Jyväskyläläinen perhe muutti tämän jälkeen paniikkipsykoosissa karkuun.

      Valvoja on poistanut viestin 65 kertaa. Valvoja ilmeisesti pakkopyllytetty heiluriliikkeellä lapsena pelleilyn seurauksena vai onko valvojan omia lapsia naapuri opettanut? Voisiko jopa olla se saman vassariperhe, joka muutti pakoon? Mistä pakonomainen mt ongelma poistattaa toistuvasti viestiä? Joku syyhän siihen on luonnollisesti oltava.

    Ketjusta on poistettu 67 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      192
      4764
    2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      38
      3331
    3. 31
      2844
    4. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      141
      2758
    5. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      25
      2388
    6. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      68
      2257
    7. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      2058
    8. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      31
      1790
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      39
      1735
    10. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      80
      1404
    Aihe