Näköjään hotellin eteen tilattu hyvät houkuttimet turisteille.Nämä ns.oman elämänsä herrat.Onpa turisteilla mukava nauttia hotellin antimista kun herrat takapuoltansa esittelee,hotellin henkilökunta ei näköjään puutu asiaan.Mulle riitti yksi yö hotellissa,eipä ollut näköalassa kehumista.
Outokummun uudet mainoskasvot
20
1726
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän nämä oman alansa sankarit öisin siinä vartioi.
Ole ihan rauhassa, kun kaupoilla käyt. - Anonyymi
puli puli
- Anonyymi
Aloittaja ei ole tainnut tämän Outokummun cityn ulkopuolella käynyt.
Valitettavasti alkoholisteja löytyy aivan kaikkialta.
Ei tarvitse ottaa esimerkkiä.- Anonyymi
Joo, minunkin mielestäni niitä (heitä) on jopa vähän.
- Anonyymi
Vähän on on oman elämänsä herroja näkynyt, vielä vähemmän turisteja.
- Anonyymi
Turistit eivät umpimähkään tule Outokumpuun, suuri matkailuvirta vie vanhoihin tuttuihin maisemiin Kolille.
Minkäänlaista matkailukohteiden markkinointia ei silmiini ole sattunut joten nykyisillä polttoaineen hinnoilla ei kukaan täysjärkinen matkojaan tietämättä tee.
Pulit elävät elämäänsä, värittävät ankeaa katukuvaa turisteja kaipaamatta.
- Anonyymi
Olitko todella yötä Malmikummussa? Eihän hotellihuoneiden ikkunasta näe siihen portaille?
- Anonyymi
Se olikin trolli. Mutta kärähti heti, kun ei tiennyt ikkunoiden paikkaa..........heh heh heh. Noitahan riittää tällä palstalla!
- Anonyymi
samaiset alkoholin suurkuluttajat k-kaupan edessä ja pankin penkillä välillä ryyppyjä ottavat, jos olisi kaupungissa niin poliisi veisi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
samaiset alkoholin suurkuluttajat k-kaupan edessä ja pankin penkillä välillä ryyppyjä ottavat, jos olisi kaupungissa niin poliisi veisi
Onneksemme poliisia harvemmin näkee, voi puistokemistitkin elää rauhassa. Tuskin heitä kuskattaisiin Joensuuhun kuin pakottavassa tilanteessa, kallista kuskaaminen tuppaa nykypäivänä olemaan.
Muutoinkin poliisista ei riesaa kenellekään kuolevassa kylässä, saa ajaa humalassa millä vaan jäämättä kiinni...
Nimim. kokemusta on - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksemme poliisia harvemmin näkee, voi puistokemistitkin elää rauhassa. Tuskin heitä kuskattaisiin Joensuuhun kuin pakottavassa tilanteessa, kallista kuskaaminen tuppaa nykypäivänä olemaan.
Muutoinkin poliisista ei riesaa kenellekään kuolevassa kylässä, saa ajaa humalassa millä vaan jäämättä kiinni...
Nimim. kokemusta onJuu ajelen jokaviikko humalassa alkoon ei ole korttiakaan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juu ajelen jokaviikko humalassa alkoon ei ole korttiakaan
Sama täälä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama täälä!
Viikolla ajelen Alkoon päivittäin
- Anonyymi
Olenkohan väärässä kun liikun harvakseltaan kylillä.
Mielestäni alan miehet ja naiset ovat vähentyneet.
Tänäänkin ajoin kahdesti keskustan läpi enkä nähnyt ainuttakaan vaikka on lämmin päivä.
Ovatkohan puistopäivillä?- Anonyymi
Johtuu hellepäivistä. Ei ketään paljoa kiinnosta grillautua auringonpaisteessa, ulkonakaan.
- Anonyymi
Alan miehet on vähentyneet !!!!, missävika
- Anonyymi
Tyttöhallutuksen vika.
- Anonyymi
Nythän nää kaverukset ovat parkissa Kauppakadulla metsähovia vastapäätä olevan liikerakennuksen nurkalla. Sitkeä sissi on tuo Outokummun oma Pate. Pate vaan joka aamu viipottaa rollaattorilla kämpiltään kohti keskustaa ja tutkailee ja kerää yön aikana nuorison heittämät tyhjät pantilliset tölkit.
- Anonyymi
Puliukot ovat kuuluneet pitkään katukuvaan, ovat paikkakunnan omaleimainen mainosvaltti maailmalle.
Kaikkialla näitä laitapuolen tallaajia löytyy mutta muualla he eivät pilaa juuri katukuvaa, ovat omissa oloissaan. Joensuussa en ole käydessäni yhteenkään retupelleen törmännyt vaikka sielläkin heitä varmasti on.- Anonyymi
Basso jytkyttäjiin verrattuna hiljaisia jätkiä ei häiriötä olkoot hotellin edessä tahi muualle
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5349017Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616200Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3765263Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664759Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004381Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664063SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853962- 931926
- 1061450
- 47989