Missä päin Juukaa sijaitsee observatorioita? kiinnostaisi nähdä mitä Juukalaisen sinisen taivaan takana pilkistää.
Vastaukset 14
- Anonyymi
Mikä se semmonen on
- Anonyymi
Oisko sorveusvaaralle laittaa kaks-kolme ämpäriä ja kameroineen? Siellä sit kuvaavat taivaan liikkeitä
- Anonyymi
Uhvo havaintoja??
- Anonyymi
Näkeekö uhvo havaintoja?
- Anonyymi
Onks avoimia työpaikkoja?
- Anonyymi
Havaittu eksoplaneetta johon Juukalaiset voidaan asuttaa! Olosuhteet juuri ja juuri optimaaliset Juukalaiseen elämäntapaan!
- Anonyymi
Onko siellä puukehiä?
- Anonyymi
Taivaanpankolla. On muuten tunnettu paikka!
- Anonyymi
Kerro toki lisää!
- Anonyymi
Kyllähän Juuassa on havaittu jo niitä asioita 90-luvulla ja enemmän mitä James bond ja hubbel kubbels teleskooppi nykyään havaitsee. Yhessä kuvassa alieni pullopostittaa desimitallisen pissiä.
- Anonyymi00021
Juukalaisten testisiirtokuntaa lähimpään pepsodentti galaxiin ollaan kaavailemassa. Juuka asteroidina on tullut tiensä päähän. Toinen jalka haudassa. Vahdit ja jousimiehet jaksavat vaikka on ongelma jatkuva erektio. Tiimalasin hiekka valuu ja aika käy vähiin jollemme tähystä tätä eturauhas ongelmaa tiimalasilla. Tiimalasi on tarkin ajan otto väline kuinka pitkään olet jumissa postilaatikossa kiveksistä. Kuinka juokset coopperin tai ilta juoksut naisissa nuoruuden. Puistokemisti kusee syöden erosen sämpylän välin nakkia kaikilla mausteilla. Kantapäät verillä kusilampeen jälkeen kun kaljasi juot. Kuka juottaa vai mistä ostat ja millä valuutalla. Naimalla aika pysähtyy muttei tiimalasin.
- Anonyymi00024
Juukalaiset astrologit ovat löytäneet 567 valovuoden päässä pillunradanGalaksin joka on hyvin identtinen meidän Juukalaisten linnunradanGalaksin kanssa. Aino pähkinä asiassa on että planeetat ovat kirkkoveneen muotoisia ja toisinaan muutama anaali asteroidit uhkaavat näitä planeetoita.
- Anonyymi00026
Deep impact emmännän tuheroon iltaisin. Onhan sit se elokuva.
- Anonyymi00025
Avovankilla taidetaan kasailla teleskooppia avaruuteen.
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 54970
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan69771Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli65755- 61731
En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.47654- 62633
Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk7606Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33603- 78486
- 37480