Koirat, käärmeet ja tunkeilijat

Anonyymi

Taas näyttää olevan se aika vuodesta milloin käärmeet kuoriutuvat, koirat on erittäin hyödyllisiä tänä aikana, kun ne "hälyttävät" jos pihalla on käärme, viime yönä puolen yön aikana kaksi koiraani haukkui kovasti, menin katsomaan mistä moinen, pihalla oli kaksi juuri kuoriutunutta todennäköisesti maleesian kyytä, tuommoisia 6-8 senttiä pitkä ohuehko lähinnä lankakerää muistuttava eläin, niitä täällä ei tapeta, vaan harjalla ajetaan ulos tontilta, vaikka ne on pieniä ne on varsin aggressiivisia hyökkäilevät pikkuiset, aamulla pitää tarkastaa että koirat kaksi kpl on kunnossa, osuma vie hengen lähes varmasti, jos ei kerkeä eläinlääkäriin.
By NumBall HHN 61v.

5

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koirat on kunnossa, ja voivat hyvin... ovat ruokansa ansainneet. Pihalla on kaksi thai ridgeback narttua, äiti ja pentu, sekarotuisia kuitenkin, postipoika ei uskalla tulla postilaatikolle vaan jättää postit auton lavalle kun portti on raollaan, tai puun oksalle, kuten pattayaan rakastunut passinsa.

      • Hauskasti letkautit tuon puupassin, mutta onhan niitä muitakin aiheita, joihin passi liittyy kuten liikennemerkki, viskipullo, mobedin penkki, jne. tosin ei kirsikkapassia, eikä iphoonituusappipassia puhumattakaan avomebapassista.

        Mutta itse asiassa kiinnostuin onko nuo madon kokoiset todellakin heti myrkyllisiä vakavassa määrin?


      • SENSSU kirjoitti:

        Hauskasti letkautit tuon puupassin, mutta onhan niitä muitakin aiheita, joihin passi liittyy kuten liikennemerkki, viskipullo, mobedin penkki, jne. tosin ei kirsikkapassia, eikä iphoonituusappipassia puhumattakaan avomebapassista.

        Mutta itse asiassa kiinnostuin onko nuo madon kokoiset todellakin heti myrkyllisiä vakavassa määrin?

        Myrkyn määrä on sama tai jopa kovenpi kun isoilla, täällä oli vuosia sitten pihalla splitting kobra, jonka kävi keräämässä pois David niminen käärme asiantuntija, tarjosin kupposellisen kahvia muutama sana vaihdettiin, hän kertoi paljon käärmeistä, mpv on yksi vaarallisimmista mutta ei vaarallisin, tosin taitaa tappaa eniten ihmisiä täällä thaimaassa, mutta ei siihenkään montaa vuodessa kuole.


    • Anonyymi

      Melkoista yksinpuhelua. Ota mukaan vielä kolmas persoona.

      • Anonyymi

        Myöhään herää tyhjäntoimittaja soittamaan turpaansa Junttilassa.

        T Salaisessa paikassa ja laitan kuvia huomenna.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      158
      7005
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      37
      3905
    3. Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen

      Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji
      Maailman menoa
      317
      3307
    4. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      70
      2870
    5. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      8
      2327
    6. Milloin näit kaivattusi edellisen kerran?

      Olitteko juttusilla vai sivusta vain? Miten reagoit?
      Ikävä
      21
      1893
    7. Liikaa vauhtia

      Nuorukainen 17v. on ajanut 114 km/h 60 km:n alueella Nesteen kohdalla ja onneksi poliisi oli paikalla ja hurjastelu lopp
      Suomussalmi
      49
      1798
    8. 15
      1706
    9. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      5
      1664
    10. 72
      1490
    Aihe