Taas näyttää olevan se aika vuodesta milloin käärmeet kuoriutuvat, koirat on erittäin hyödyllisiä tänä aikana, kun ne "hälyttävät" jos pihalla on käärme, viime yönä puolen yön aikana kaksi koiraani haukkui kovasti, menin katsomaan mistä moinen, pihalla oli kaksi juuri kuoriutunutta todennäköisesti maleesian kyytä, tuommoisia 6-8 senttiä pitkä ohuehko lähinnä lankakerää muistuttava eläin, niitä täällä ei tapeta, vaan harjalla ajetaan ulos tontilta, vaikka ne on pieniä ne on varsin aggressiivisia hyökkäilevät pikkuiset, aamulla pitää tarkastaa että koirat kaksi kpl on kunnossa, osuma vie hengen lähes varmasti, jos ei kerkeä eläinlääkäriin.
By NumBall HHN 61v.
Koirat, käärmeet ja tunkeilijat
5
145
Vastaukset
Koirat on kunnossa, ja voivat hyvin... ovat ruokansa ansainneet. Pihalla on kaksi thai ridgeback narttua, äiti ja pentu, sekarotuisia kuitenkin, postipoika ei uskalla tulla postilaatikolle vaan jättää postit auton lavalle kun portti on raollaan, tai puun oksalle, kuten pattayaan rakastunut passinsa.
Hauskasti letkautit tuon puupassin, mutta onhan niitä muitakin aiheita, joihin passi liittyy kuten liikennemerkki, viskipullo, mobedin penkki, jne. tosin ei kirsikkapassia, eikä iphoonituusappipassia puhumattakaan avomebapassista.
Mutta itse asiassa kiinnostuin onko nuo madon kokoiset todellakin heti myrkyllisiä vakavassa määrin?SENSSU kirjoitti:
Hauskasti letkautit tuon puupassin, mutta onhan niitä muitakin aiheita, joihin passi liittyy kuten liikennemerkki, viskipullo, mobedin penkki, jne. tosin ei kirsikkapassia, eikä iphoonituusappipassia puhumattakaan avomebapassista.
Mutta itse asiassa kiinnostuin onko nuo madon kokoiset todellakin heti myrkyllisiä vakavassa määrin?Myrkyn määrä on sama tai jopa kovenpi kun isoilla, täällä oli vuosia sitten pihalla splitting kobra, jonka kävi keräämässä pois David niminen käärme asiantuntija, tarjosin kupposellisen kahvia muutama sana vaihdettiin, hän kertoi paljon käärmeistä, mpv on yksi vaarallisimmista mutta ei vaarallisin, tosin taitaa tappaa eniten ihmisiä täällä thaimaassa, mutta ei siihenkään montaa vuodessa kuole.
- Anonyymi
Melkoista yksinpuhelua. Ota mukaan vielä kolmas persoona.
- Anonyymi
Myöhään herää tyhjäntoimittaja soittamaan turpaansa Junttilassa.
T Salaisessa paikassa ja laitan kuvia huomenna.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle463179Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362681Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532624Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1122421Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle512183Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3511961- 1501586
- 761465
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231288Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.291218