Ukrainan sota

Miettikääpä mitä tapahtuu sen jälkeen jos Ukraina liitettäisiin Venäjään,käyttääkö Venäjä samaa sotimis taktiikkaa myös muita valtioita vastaan ? Vastustaako turkki Suomen NATO jäsenyyttä siksi, että Venäjä kävisi/yrittäisi jossain vaiheessa myös sotaa suomea vastaan.
677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mene juuttaan pökiö töihin siitä niin kauppala pelastuu säätänä!!!Joko äitees keitti kaarapuuroo voisilimällä juuttaan kenoveiville?

Äänestä
  • Esa haista 💩

    Äänestä

Saataisiin tähänkin maahan normaalit arvot ja elämä ihmisille elämisen arvoiseksi kun Putin tulisi ja siivoaisi tästä maasta NatZi päättäjät ja Natziväestön mullan alle👍 Z💪💪💪💪

Äänestä
  • Venäjän natzi tapatti jakidutti Pohjansodassakin miehet
    Suomesta. Naiset ja lapset Venäjälle töihin ja kiusattavaksi.
    Nyt on sama malli.Ei mitään ihmisyyttä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Venäjän natzi tapatti jakidutti Pohjansodassakin miehet
    Suomesta. Naiset ja lapset Venäjälle töihin ja kiusattavaksi.
    Nyt on sama malli.Ei mitään ihmisyyttä

    Täältä joutaisikin tappaa ja kiduttaa osan porukkaa sukupuoleenkatsomatta.Ovat myyneet ja tuhonneet tätä maata tarpeeksi ja kiduttaneet ja tappaneet päätöksillään omaa kansaa aivan liian pitkään mutta eihän tämä mielialalääkkeillä turrutettu porukka mitään tajua🐖🐖 Jumala suojele Putinia ja Venäjän kansaa/sotilaita laupeuden työssään Amen🙏

    Äänestä

Pyhäsalmessakin on niitä innokkaita turkin matkaajia??eli suomen natovastaista porukkaa...pitäs vähän miettiä mitä paskavaltiota kannattaa ja tukee suomen nato vastustamisessa...diktaattori,imisoikeuksien polkia ,varsinkin naisten,kunniamurhat,lehdistön vapaus..toisten valtioiden ministereiden kysernalaistamiseen ym...eimuutaku turkkiinlomalle...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miettikääpä mitä tapahtuu sen jälkeen jos Ukraina liitettäisiin Venäjään,käyttääkö Venäjä samaa sotimis taktiikkaa myös muita valtioita vastaan ? Vastustaako turkki Suomen NATO jäsenyyttä siksi, että Venäjä kävisi/yrittäisi jossain vaiheessa myös sotaa suomea vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu