Siinäpä on osuva slogan Juukaan. Aina ajan mielelläni ohi Juuasta ei tulis mieleenkään pysähtyä siellä.
Elä ihmeessä tule Juukaan
25
1753
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä niin, ei kaivata muukalaisia.
- Anonyymi
Aja vaan aina ohi ja moni muukin ulkopuolinen. Ei teitä kaivata!
- Anonyymi
Onko siellä edes yhtään iltaravintolaa tai pubia tällä hetkellä?
- Anonyymi
Mitäs se sulle kuuluu!
- Anonyymi
On olkkari pub räkälä, jossa näät vaan pubiruusuja ja rapajuoppoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On olkkari pub räkälä, jossa näät vaan pubiruusuja ja rapajuoppoja.
Kumpia sinä olet? 😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kumpia sinä olet? 😂
Vilkaisin vain ovelta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On olkkari pub räkälä, jossa näät vaan pubiruusuja ja rapajuoppoja.
Onko pupiruusut mitenkä koreita?
- Anonyymi
Vastauksista huokuu juukalainen ystävällisyys parhaimmillaan🤢
- Anonyymi
Sanos muuta. Aiemmin olen kesäisin mökkeilemässä Juuassa käynyt, mutta kerta vieraanvaraisuus on tätä tasoa myyn mökkini ja vien lomarahani jatkossa muualle.
- Anonyymi
Jos teet päätöksiä näiden kirjoittelujen perusteella, en usko että sinulla on mökkiä mitä myydä.😂
- Anonyymi
poikottiin vaan
- Anonyymi
Valehtelet! Näin kun pysähdyit Juuan ABC:lle! Lymyävä katseesi selaili asuntoautojen riviä sekä mökkiläisten maastureita. Luulit heitä Juukalaisiksi ja yllätyksestä vapisten kusit sormillesi ABC:n vessassa. Juoksit sormiasi taskuihisi pyyhkien Audiisi ja ajoit vielä ilman vilkkua päin Stop-merkkiä! Elä ihmeessä vaan, ja ihmettele!
- Anonyymi
Turha tulla Juukaan vinkumaan! Ette te turistit ja muut maailman muukalaiset kumminkaan pärjää!
- Anonyymi
Mopot saa olla varuillaan nyt poliisia paikalle ja LASUUN ilmoitusta joka kerta...
- Anonyymi
Minäpä tulen Juukaan, tahdotte tai ei.
- Anonyymi
Elä tule täällä on jo osaamaton kunnanjohtaja sekä täyttäymmärrystä vaillaoleva kunnanhallitus, kaikki joo joo miehiä ja naisia.Myyvät kunnan omaisuuden pilkkahinnalla ja koulunkin valtion rahoituksen sotkivat pökelöt.
- Anonyymi
Juuasta tuli paskakylä kun Puumalaisen Ahti läksi.Nämä käypäläiset tuhlasivat kunnan varat ja tekivät miljoona velat eläkeläisten maksettavaksi,ja tämä munapää ei osannut edes hakea koulunrakennuksen valtionavustusta tuli 6 miljoonaa lisäkuluja maksettavaksi.Nyt yrittää myydä puljongin 7 miljoonaa alle kunnan sijoittaman hinnan.Tosi viksu tämä munapää.
- Anonyymi
Silti jakoivat toisilleen tinatähtiä itsenäisyyspäivänä.
- Anonyymi
Olin kunnantalolla itsenäisyyspäivän juhlissa kättelemässä kunnanjohtajaa. Sain mitalin.
- Anonyymi
Kyllähän Juuka meni pilalle tuon Hirvosen myötä. Enossakin jo naureskeltiin, että älkää sitä kunnanjohtajaksi ottako ja ihan oikeessa olivat. Ukko tuotti kunnalle mittavat tappiot ja kaikki vähäsetkin palvelut lähti naapurikuntiin, ite ajeli vaan kylällä rallia mopolla ja traktorilla nuorten kanssa, sitten kun piti vastuuta ottaa oli hyvä luikkia pakoon ja siirtyä maakuntajohtajaksi.
- Anonyymi
En tule juukaan paitsi kesällä
- Anonyymi
Ei kannattas silloinkaan. Nyt kun paljastit aikeesi niin odotamme pesäpallo mailojen ja nyrkkirautojen kanssa sinua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kannattas silloinkaan. Nyt kun paljastit aikeesi niin odotamme pesäpallo mailojen ja nyrkkirautojen kanssa sinua.
Ei oo ennenkään kukaan juuassa hakannu niin tuskinpa nytkään. Peräkammaripojat pysyköön kotonaan.
- Anonyymi
Ei kannata mennäkään.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2435771Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k304234Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,212440Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E3022241Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast481461Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611319Örebro kuolleet lisääntyy.
Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.1381248Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1331237- 351014
- 171944