Maalaisten miehittänä Hamina

Anonyymi

Saavuin lauantaiaamuna 11.6. turistina Haminan keskustaan. Maalaisten tapahtuman vuoksi osa kaduista oli suljettu, aitoja oli joka puolella. Yksi pääkatu oli tehty soralla raviradaksi. Leikkuupuimuri päivsti Raatihuoneen edessä.

Kaikki turistin suunnitelmat menivät uusiksi. Nähtävyyksiin ei voinut tutustua. Maalaiset olivat miehittäneet Haminan keskustan.

Kepun Saarikko ehdotti perjantaina erityistalousalueiden perustamista. Yhdessä yössä se oli jo noussut Haminan historialliseen keskustaan. Turistina nostin nopeasti kytkintä.

9

1331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tottakai Kepu teki oman aitauksen Karjalaumalleen, se lauma on niin pieni, että ei sitä passaa päästää muille laitumille. Osa Kepukarjasta on jo karannut Kokkarien ja PerusPuolueen laitumille, koska "ruoho" on siellä Vihreämpää ja parempaa !

    • Anonyymi

      Nosta vaan kytkintä ja pysy poissa.Mene ulisemaan vaikka kotkaan lenin patsaalle

    • Anonyymi

      Aloittaja lienee kuitenkin paikkakuntalainen trolli ja jos näin ei ole Hamina ei tarvitse sinun kaltaisia turisteja tänne nillittämään. Hyvä kun poistuit sillä sinun kaltaisia nillittäjiä meillä riittää ihan omastakin takaa.

    • Anonyymi

      Noin tosiaan oli, mutta ei ne maalaiset ole sinne mistään tulleet, ne asuvat siellä.

      • Anonyymi

        Aivan. Hamina on maaseutua.


    • Anonyymi

      Taitaa aloittaja olla oikea kaupunkilainen, jolla ei ole maalaisjärkeä. Maalaiset osaavat tutustua etukäteen turistikohteensa tapahtumiin.

    • Anonyymi

      Eikös Hamina ole ihan muiden kuin ns. maalaisten miehittämä. Siellähän toinen virallinen kielikin taitaa olla.......

      • Anonyymi

        Ne on vain erimaalaisia.


    • Anonyymi

      Turha tilata ruokaa miltään maalaistolloilta, kun voi lentää vaikka Pariisiin syömään pizzaa kädellä tai hampurilaisia munalla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      198
      2747
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      158
      2465
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1152
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      941
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      246
      860
    6. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      21
      853
    7. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      93
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      290
      811
    9. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      738
    10. Onneksi tapasin sut

      Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku
      Ikävä
      93
      719
    Aihe