on helppo antaa neuvoja, mutta. Sellainenkin tapaus oli, missä vuosia jatkunut stressi oli saanut voimaan huonosti ja sen seurauksena puhkesi sairauksia. Myöhemmin kun vointi alkoi parantua, hänellä todettiin ihosairaus, joka oli pahentunut huomattavasti. Hän ihastui ja rakastui, mutta se sairaus esti häntä nauttimasta elämästä täysillä. Läheisyys kuului parisuhteeseen, mutta hänelle se aiheutti kipua, joten hän ei voinut nauttia siitä kuin harvoin. Aika monien ihmisten olisi ollut hyvä miettiä mitä tulikaan tehtyä. Ei saa puuttua kenenkään elämään lupaa kysymättä, ei saa kuvitella että minä voin tehdä mitä vain, saadakseni omaan elämääni sitä mitä minä tarvitsen ja haluan, lainkaan ajattelematta sitä mitä toinen tarvitsee ja mitä hän haluaa elämältään. Niin toimimalla ihminen menee rikki.
Ulkopuolelta
Anonyymi
4107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Joo, ei sillä että tämä provoukon mokellus resonoisi muuta kuin otsikon perusteella, niin onpa pakko mainita siitä yhdestä hyvin huonosti peityltyä käänteispsykologiaa käyttävästä pakkotoistajasta, joka mupeltaa jostain jonkun oman jalan sahaamisesta. Ettei tarkoittaisi omaa ja muiden pöydänjalkoja.
Näitä tilanteita on enemmän kuin tiedetään, nyky yhteiskunnassa kun en tiedetä enää mitään siitä mitä rakkaus esimerkiksi on.
Kirjoittaa Mies melko vakavista asioista tai sitten esiinnyt vakavasti toisena( joka on vakava rikos) ja toivottavasti poliisi selvittää ip osoitteesi ja hommaa sulle apua. Rikollisten kanssa ei kannata olla tekemisissä saat siitä traumoja,eikä muita maalittaa traumatisoituneiksi, se on rikollista taasen. Muistapa tämä!
Tuo on varmaan totta mutta joskus vahvistuu !