Tarkoitus ajaa ajokorttiin vaadittava inssi Heinolassa. Onko kokemusta, että missä ajatetaan? Pyöritäänkö koko aika keskustassa vai missä?
Ajokortin inssiajo Heinolassa, missä?
Anonyymi
112130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Samat jutut joka paikassa yritetään ajattaa yksisuuntaiselle kadulle ja muuta pientä jäynää ja sitten vaan yrittämään myöhemmin uudestaan sellaista se on. Tarkkana sitten myös oikealta tulevien sekä suojatietä ylittävien kanssa. Niin ja kun liikennevaloja on kokonaista kaksi kappaletta niin ei ole vaikea arvata minne ainakin ajetaan.
Liikennevaloristeyksiä on kyllä Siltakadulla enemmän kuin pari...
Ahaa! Lyckatill!
???
Jaa,missä kauppakatu-siltakatu ja lampikatu-siltakatu.kyl siin on ojalan laskuopin mukaan kaksi
Esim Laaksokadun ja Siltakadun risteys.
Ja tiedän ettei valot ole toiminnassa.
Mutta siinä on kuitenkin liikennevalot. Eli se on liikennevaloristeys.
Niin juu, en ajatellut. Sittenhän näitä on enemmänkin, vieläkös Hevossaaren risteyksessä on?
Koskahan olet (heinoskan nurkalla) viimeksi ko risteyksessä käynnyt,pitäis varmaan päivittää tiedot ?
Taidat olla ihan kuutamolla Heinolasta! Nyt oli kyseessä ohjeet inssiajoon ja kortti on jo tullut.
Kiitos vastauksista! Sain myös muuta kautta varsin selkeän kuvauksen, että missä Heinollassa ajatetaan insissä ja sen mukaan harjoiteltiin. Kortti tuli kerrasta ja kiitosmaininnoilla hyvästä ajosta, sekä ajo-opetuksesta.
ps. myytiin jo opetuspoljin pois.
Missä ajoitte?