Olen harkinnut nyrkkeilyn aloittamista iha kuntoilumielesä. Nettiä selaamalla tullut vastaan sellainen, että nyrkkeilyä on seuratoiminnan lisäksi myös kansalaisopistoilla tarjolla ja siitä tulikin varsinaiset kysymykset mieleen: Mitä eroa on kansalaisopiston tarjoamalla nyrkkeilyharjoittelulla ja seuratoiminnalla? Hinnat molemmissa samaa luokkaa, kansalaisopistolla ehkä hiukan kalliimpaa. Peruskurssin kestot näyttävät olevan 2-4 kk luokkaa. Mutta onko noilla mitään eroa keskenään esim. teknillisesti? Mitä eroa ylipäätään noilla kursseilla on, paitsi se että toinen on kansalaispiston tarjoama ja toinen yhdistystoimintaa?
Kansalaisopisto vs seura
Anonyymi
3
83
Vastaukset
- Anonyymi
Kansalaisopistoilla yleensä treenaa ikäihmiset ja alakoululaiset. Seuroissa teinit ja parikymppiset.
- Anonyymi
Kansalaisopistot pidemmällä aikavälillä kalliimpia ja harrastajat hakevat vain harrastusta/hyvää oloa, ei kilpailua. Suurin osa harrastajista mummoja.
- Anonyymi
Tule Helsingin Tarmoon. Siellä me teemme sinusta miehen. Takaapäin suihkussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859