Autopesu pihoilla

Anonyymi

Onko luvallista pestä autoa Pukkilan kunnassa omilla pihalla, vuokra asuntojen pihoilla?
Tästä on kunnasta eri mielipiteitä.
On henkilö joka pesee koslansa jokapäivä toisten piikkiin, on henkilö joka pesee pari kertaa vuodessa itsemaksamalla vedellä.
Kuinka paljon on veden kulutus joka päivä autonsa pesevällä versus pari kertaa vuodessa.
Entä luontoon pääsevät autonpesu aineet.
Joka päivä autonsa pesevä vesivarastojen kuningas /kuningatar kuluttaja paikkakunnalla on sairasta muutamien kilometrien ajojen jälkeen pestä auto joka päivä. Niin luonnolle kun vesivarannoille.
Entä jos jokainen pesisi koslansa joka päivä?.
Jos se on luvallista edes joltakin kannalta niin kaikki autojansa pesemään päivittäin.
Yhtä paha sairaus kun otsalohkon pakkoliikkeet.
Ei mulla muuta.

6

899

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihreät ei hoida hommiansa. Puhtaan veden lotraaminen jatkuvasti loppuu vielä Pukkilastakin. Energian tuhlausta.

    • Anonyymi

      Ainakaan kulutusluotolla Länsiautosta ostettua maasturia ei kyklä saa pestä pihalla. Pitää mennä autopesulaan!

      • Anonyymi

        Totta kai omassa pihassa saa pestä mitä huvittaa. Eihän kukaan valvo toisten tekemisiä muutenkaan joten tuollaiset kiellot olisivat jo lähtökohtaisesti älyttömiä.


    • Anonyymi

      Enemmän ottaa ohimoon se spede joka luulee olevansa joku Vatanen ja vetelee vanhalla kotterolla jossa ei muuta ole viritetty kuin pakoputki. Joku kaunis päivä ajaa jonkun yli koska ei osaa ajaa rajoitusten mukaisesti missään. Niitä romuja on sillä enemmänkin, savuttavia paskoja joilla leikkii kun lapseksi on jäänyt. Joku auton pesu ei tässä paljon ahdista.

    • Anonyymi

      ???

    • Anonyymi

      Saako sitä autoa pestä vai ei?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      216
      9242
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      6048
    3. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      103
      4908
    4. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      61
      4858
    5. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      86
      3960
    6. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3500
    7. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      58
      3457
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2926
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      59
      2911
    10. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2701
    Aihe