Ettei oma miehesi riitä sinulle mutta et halua siitä eroonkaan. Uskon kuitenkin että nainen on yhtä kykenevä kuin mieskin, joten ei sinulla mitään hätää ole.
Surullista
Anonyymi
49795
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Emme ole yhdessä...
Ei olla sinkut palstalla.
Et ole kertonut mulle että haluat mut niin tyydyn häneen, kun en tiedä muita vaihtoehtoja olevan. Surullista on se, että kirjoitat siitä tänne etkä kerro siitä suoraan. Ja se että vietät aikasi täällä kirjoittaen ja lukien mitä kirjoitan tänne. Onko sinulla muuta elämää? Minä olisin sun jos niin tahtoisit, elämästäsi ei puuttuisi lämpöä ja tulta...
Ei tarvitse tyytyä minuunkaan.
Me ei oltaisi toisillemme vain tyytymistä vaan maailman suurin rakkaustarina, joka olisi ylimaalinen yhteyden, onnen ja lämmön tunne. Et taida tietää mistä jäät paitsi, jos et kerro tunteistasi minulle..
Kehtaatkin puhua noin kun olet toisen miehen kanssa!
Jos tuosta olisi edes murto-osa totta niin tuskin kumpikaan epäilisi yhtään mitään. Minä en ikinä pystyisi olemaan suhteessa ihmiseen jota en rakastaisi eniten. En tiedä mistä jään paitsi ja se ei nyt hirveästi haittaa. Tärkeintä että sinulla on hyvä olla ja ihmisiä tukemassa tarpeitasi. Silloin olemme tyytyväisiä kaikki.
En puhunut vaan kirjoitin. Rakastatko siis minua, koska olet tyytyväinen jos olen onnellinen? Jos kaipaa toista niin onko silloin täysin onnellinen? Halua irti siitä tuskasta kun mietin tunteeko se toinen samoin minua kohtaan, haluan että hän kertoo mitä tuntee, niin päästään eteenpäin yhdessä tai erikseen. En halua että molemmat kaipaamme toisiamme ja elämme puolittain!
No sinulla on jo joku ja se on hyvä asia sinulle. Minulla ei ole ja se harmittaa kieltämättä, mutta ainahan se onkin ollut niin. Sinä et tahdo mitään rikkoa ja en minäkään, varsinkaan kun kyseessä on lähes tuntematommat ihmiset minulle. Tahtoisit vaan kuulla, mutta oikealla tavalla vain sinulle.
Sinä et elä puoliksi, sillä toinen puolesi on jo sinulla. Kaipaat vaan koska olet tylsistynyt. Minä olin vain ihmeissäni ja oikeasti luulin että tarvitset apua minulta, mutta nyt kun tiedän että voit hyvin niin olen tyytyväinen. Onnellinen tuskin ikinä tulen olemaan, mutta sen hyväksyin jo silloin kun käänsit selkäsi minulle.
En ole tylsistynyt, se ei ole sitä, tunsin halauksessasi ja muutenkin sellaista mitä en ole kokenut kenenkään muun kanssa. Koska käänsin selkäni?
Pian heti sen jäljestä. Myös myöhemmin käänsit minut aina vain pois yhä uudestaan ja uudestaan. Ajattelit varmaan että joka kerta yritän vain uudestaan ja sinä vain odottelet. Sinä hylkäsit minut lähes samantien, vaikka yritin aina parhaani.
Niin, yritin aina parhaani ja ylitin itseni monta kertaa. Ehkä sinulle kaikki oli vain sirkusta kun olet tottunut vain parhaaseen? Minä kuitenkin en sitä osannut ajatella ja loukkasinkin vain itseäni yrittämällä aina vain jotain.
Rakastuin sinuun ja sen takia en kyennyt ajattelemaan yhtään sen pidemmälle silloin. Tunne taisi välittyä, mutta pian se iso mutta tulikin väliimme. Huomasin sen katseestasi, en vain tiennyt vielä mikä oli tilanne. En halunnut myöskään kysyä, sillä pelkäsin että tässä käy juuri näin.
En varmaan yrittänyt tarpeeksi. Mutta kannattaako pohjatonta kaivoa edes yrittää täyttää?
Kerroitko sen minulle suoraan? Minun hän ei kertonut, päinvastoin ja siksi en päästänyt häntä lähelleni hetkeen. Kerro tarkempia tunnisteita, jotta tiedetään ollaanko me ne ketä toivomme. Toivon että minä ja hän voidaan puhua väärinkäsitykset selviksi nii kuin sinä ja hän tai me toisillemme jos satuttaisiin tuntemaan toisemme.
No niin suoraan kun pelkällä teolla voi. En sanonut kuitenkaan ääneen, vaan kuten kerroinkin, se iso mutta tuli väliimme. Epävarmuus siitä oletko edes vapaa, kun siinä uskossa olin ollut. Mutta minun hän kertoi myöhemmin jo arvanneensa tunteeni, kun vielä hänelle siitä suoraan kiinnostuksestani kerroin.
Nyt aavistan että kerrot minulle etten ole se ketä ajattelet. Syystä tai toisesta löydät syyn. Minulle kuitenkin sinä olet hän ketä ajattelen. Ja tämän keskustelun lopputulos ratkaisee kaiken.
Joo et ole hän. Menen nyt nukkumaan.
Nuku pois kiitos!
Kiitos niin s*atanasti kun pilasit koko yöni!
Tämä palsta on vain illuusiota.
Aika monet ovat lasten takia yhdessä. Ihan vain sivuhuomiona.
Hyvä niin, vaikkakin itseäni ei sitten lapsena vissiin pidetty.
Ai että lasten takia? No miksiköhän monella s**iä kuitenkin on ja lapsia siunaantuu myös vuosien saatossa usein lisää, syövät ja matkustelevat yhdessä...Kerrotko miten kukaan pystyisi tuohon vaan lasten takia. Jakamaan vuoteen joka ikinen yö?
Mitä tuokin nyt tarkoittaa. Täällä palstoilla on hämmästyttävän paljon mustavalkoisia yksisilmäisiä moralisteja, jotka eivät NÄE elämän harmaan sävyjä. Tiukkapipoisuus suorastaan vonkuu monista kommenteista. Yksi asia lisää, mihin väsyin, kaiken muun lisäksi. En ole moraaliton paska, mutta en myöskään usko tuomitsemiseen ilman kokemusta. Walk a mile in their shoes, and only then tell me.
Mutta ihan sama. Olen lomalla teistä, heistä, kaikesta.
Tukehtukaa moralismiiinne.
Moralismin puute on paha vika.
Piposi kiristää niin että soi. Ei ihme että verenkierto o heikkoa.
Meillä on sopimus sinä et halua edes kuulla siitä, joten kaikki ei ole siltä miltä näyttää.
Sitä suuremmalla syyllä saankin helpotuksen. Kun vain hänellä on kaikki hyvin.
Minulla ei todrlka ole kaikki hyvin ja tänään vedettiin totaalisesti matto alta.
Pitäisikö lähteä ehkä sitten? Vai jäätkö mielelläsi huonoon oloon rypemään?
Joka tapauksessa vain sun oma päätös. Ellet toki pyydä apua joltakin suoraan.
Pysykin vaan siellä sopimus suhteessasi. Sellaiset pinnalisset sonnat ei kiinnosta ei pätkän vertaa!
Mutta kun ei se toimi niinkään. Jotenkin olen hiljalleen vetäytynyt tyytymään kaikkeen. Maailmassa oppii sietämään, jos sopivin ei ole tarjolla. Ja avun pyyntö on ilmaan huutamista, kun sanoja ei haluta kuulla. Joten kuivaan kyyneleet ja hymyilen. Maailma antaa ja ottaa toisilta vain jälkimmäistä.
Paremmin voisi mätsätä kun vain jättäisit nyksäsi.
Miten se siitä muuttuu jos toinen ei halua ei halua on sitten eronnut tai liitossa.
Anna sitten jo olla!
Joo voihan se olla niinkin että tarjontaa olisi jos olisin yksin, mutta olisiko oikeanlaista.
En odota koko yötä. Yhteen asti ja katson asian ratkenneen.
No entä jos toinen on mennyt jo nukkumaan?
Kesken tälläisen asian? Kertoo kyllä itsekkyydestä ja toisen totaalisesta vähättelystä.
Mitä helpompi asia on niin sitä nopeampi vastaus tulee.
Luin tuota keskusteluanne ja mitä viimeiset kommenttinne kertoivat ovat kieltämättä aika vaikeita asioita. Sinä käytännössä muotoilit asiat niin, että toisen on joko kielettävä tai tunnustettava kaikki. Luuletko että se on helppoa, jos hän on se oikea ja hänen tilanteensa ei ole yhtä helppo kuin sinulla? Ja sinä uhkaat lopettaa kaiken jos vastaus ei tule ennen yhtä.
Nuku yö ja katso sitten herättyäsi tilanne. Ja vedä tuo yhden aika raja pois.
Hänellä on ollut aikaa miettiä asiaa jo vuosia. Hänellä on kuitenkin kaikki niin hyvin kuin olla ja voi. Hänellä on oma elämä ja se ei minulle kuulu. En varmaan tahtoisi edes tavata jos vielä siinä raivokakarassa roikkuu siis tyytyy. Samanlainen huijari pysyy huijarina jokaiselle miehelle vaikka miten vaihtaisi.
Käärme. Ihan sama vaikka hakkaisi sitä joka ilta. Löisi vaan minunkin puolestani!👊
Onpas miehistä tekstiä. Että naisia voi lyödä kun ärsyttää..
Tuntuu tykkäävän raivoavista kakaroista...🤭
Nainen on miehen omaisuutta.
Yritätkö jälleen syyllistää jotakuta henkilöä. Siitä vaan. Totuus puhuu puolestaan. Tuhlaat/ tuhlaatte vaan kallista aikaa elämässämme turhuuteen.
Surullista kyllä..
Ei riitä ei... ei millään.
Joo mutta keittiöjakkara on keksitty ja tikapuut.
Auttaako se tyydyttävä mies siinä?
Jonkunhan niille on noustava mulla korkean paikan kammo.
Nyt lopettakaa tollaiset puheet.
Mutta pysytäänpä linjalla. Naisella on siis kaikki hyvin ja on onnellinen. Tehtäväni on täällä siis tehty. Aika etsiä omaa onneani tästä maailmasta!😎✌️🌞
Eihän se varattukaan välttämättä voi mitään tunteilleen. Voi olla helposti ihastuva tai ihastua, pitkässä suhteessa se on normaalia. Sitten on tietysti näitä kaksoisliekkejä jotka yleensä kohtaavat kun toinen tai molemmat ovat varattuja. Usein sielunkumppanin kanssa yhdessä ja ovat valmiita kohtaamaan enemmänkin. Kasvamaan ihmisenä.