Suomen turvallisuushuolet?

Anonyymi

Stolttenbergi sanoi Kultarannassa, että Turkin turvallisuushuolet tulee ottaa tosissaan. Toki toki. Mutta on Suomellakin turvallisuushuolia, ei taida Turkki ottaa Suomen turvallisuushuolia tosissaan?

9

288

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ei turkkia kiinnosta suomalaisten turvallisuus.olemme heille vain vääräuskoisia jotka saa tappaa surutta.

      • Anonyymi

        Miks ihmeessä suomi säilöö terroristeja. Paskatassut nauraa kun suomi elättää


      • Anonyymi

        Miten noita paskatassuja on niin helvetin paljon suomessa täällä ulistaan koraanin perään koraanit vaan kasaksi ja tulta alle niin loppuu ulinat perse pystyssä ulisevat jo on hullun hommaa. Eivät tule sen viisaammaksi


    • Anonyymi

      Suomelle tarjotaan natojäsenyyttä ota tai jätä -periaatteella.

    • Anonyymi

      Kyllä suomen pitää turkkilais terroristit antaa takas turkkiin. Miks paskatassuja suomi säilöö. Suomessa on paljon terroristeja odotetaan milloin pauke alkaa. Sitten mietitään ei ole kotoutus onnistunut.

      • Anonyymi

        Mutta Suomessa palkitaan näitä todellisia natojäsenyyden kaatajia. Eivät itsekään ymmärrä mihin vaaraan tämän maan vievät


    • Anonyymi

      Tosiasia on että suomalaisille valehdeltiin päin namaa. On eri asia jos olisi sanottu heti alkuun että Turkki ei voi hyväksyä Suomen jäsenyyttä ennen kuin heidän ongelmansa on selvitetty. Nyt annettiin ymmärtää että mitään ongelmaa ei ole ja sitten kun hakemus oli jätetty sanottiin että suomalaiset saavat jäädä odottamaan määrittelemättömän pitkäksi aikaa jäsenyysprosessin etenemistä.

      Kyseessä on lähes vakavin mahdollinen asia millä tässä pelataan. Kyse on Suomen ja suomalaisten kansallisesta turvallisuudesta ja sen mahdollisesta vaarantumisesta tämän viivästyksen takia. Mitä pidemmäksi viive venyy sitä enemmän suomalaisten turvallisuus vaarantuu.

      Tämän jälkeen tulee tuskin enää lähdettyä lomailemaan tai muutenkaan Turkkiin. Se miten suomalaisia on kohdeltu ja mitä syytöksiä Suomea kohtaan on esitetty tulisi väistämättä mieleen paikan päällä.

      • Anonyymi

        Suurimman vastuun kantavat Halonen Tuomioja ja Väyrynen. Venäjällä Turkin kanta paistoi läpi Putinin olemuksesta, tiesi tasan tarkkaan miten Turkki suhtautuu.


    • Anonyymi

      Suomen tarvisi alkaa nyt kyllä Suomi konekivääreitten massatuotanto et olis sit tarpeeksi kaikille jos tänne hyökätään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      172
      1145
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      45
      773
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      137
      738
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      27
      733
    5. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      228
      694
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      679
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      645
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      622
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      600
    10. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      53
      597
    Aihe