Tänään on livelähetys johtajan valinnasta. Löytyykö rohkeutta uudistumiseen vai ei?
Valtuutettujen osaaminen punnitaan.
https://www.siunsote.fi/-/aluevaltuusto-kokoontuu-keskiviikkona-paattamaan-hyvinvointialuejohtajasta-katso-lahetyslinkki-taalta
Valtuutettujen osaaminen punnitaan.
https://www.siunsote.fi/-/aluevaltuusto-kokoontuu-keskiviikkona-paattamaan-hyvinvointialuejohtajasta-katso-lahetyslinkki-taalta
Vastaukset 9
Vanhimmat
Toivotaan, että Pirskanen ei saa paikkaa. Siunsotella on palvelu totaalisesti heikentynyt.
Työntekijät lähtee jos entinen jatkaa.
Kirsi Leivonen valittiin. Hyvä. 👍
Leinonen
Uusia näkemyksiä ja työotetta hyvinvointialueelle. Kirsi Leivonen paras valinta.
Oliko lieksalainen? Jos ei niin Liksan lehti julistaa maansurun.
Nurmeksesta lähtöisin. On se vain hyvä, että tuli naisenergiaa meidän "kinkeripiirin" Sotelle !! Onnea ja jaksamista tuleviin koitoksiin !!
Leivonen jo kuvista päätellen empaattisen näköinen ihminen !!
Ei voi aina mennä talous edellä, kun sairaita, siis pääasiassa, hoidetaan !
Nyt on sitten myös "vanha" johtaja vielä palkkalistoilla, mutta joku virka keksittävä kait hänellekin, jos ei hakeudu toisaalle !? Aika näyttää miten kestää "häviön" !?
Se muuten maksaa joitain euroja tuokin muutos, kaikkinensa, kun joka paperiin esim. muutetaan uudet nimikkeet, logot jne... Niitä muutos asioita on jouduttu tekemään ennenkin ja useampia, ei käy sekään ihan "yks`kaks " ! Noh, lienee näitä "suunnittelijoita" ja sihteereitä varallakin !?
Yleensä ottaen onhan se hyvä, että ihmiset uhraavat yhteiskunnan hoitamiseen aikaansa ja voimiaan, tosin heille maksetaan korvauksia, mutta silti moni tekee tuota oman työnsä lisänä, arvostan !!
Lehdessä luki, että nuorisovaltuutetut halusivat alentaa korvaus- summaa, se on kyllä ison arvostuksen ansaitseva "liike", kertoo paljon heidän arvoistaan !! Voisi ottaa oppia nuokin "konkarit" !!
Voimia vaan kaikille ahkerille toimijoille !!
Toivottavasti naispuolinen johtaja toisi enemmän inhimillisiä arvoja asioiden hoitoon.
Onneksi ei valittu Pirskasta! Parasta ois, jos ymmärtäis lähteä muualle. Ei taida olla enää mahkuja mihinkään.