Kanavalla ei soi yhtään liikaa hengellinen musiikki vaan sitä on mausteena ohjelmien välissä. Pääasiassa kyseessä on puheradio. Suunnattu enemmän jo uskossa oleville ja sisältää vahvaa opetusta. Saarnoja, keskusteluja, haastatteluja ja kontaktiohjelmia. Suoraa lähetystä tulee aamuisin, iltapäivisin ja iltaisin. Studiossa on läpi päivän aina joku paikalla, joka on minulle tärkeää.
Radio Dei on taas paljon viihteellisempi kanava, jossa soi paljon hengellinen musiikki.
Kummallakin kanavalla on oma ohjelma- arkisto ilmaiseksi kuunneltavaa. Radio deillä sovellus nimeltä deiplus, jonka voi ladata puhelimeen tai esim. Tablettiin. Radio patmoksella sovellusta ei vielä ole mutta arkisto on laajempi kuin deillä. Patmoksen arkistoon täytyy rekistöröityä nimellä ja sähköpostiosoitteella, jonka jälkeen arkisto on vapaasti käytettävissä. Patmoksen arkisto on nimeltä patmosplus ja löytyy radion etusivulta.
Kannattaa tutustua. Kuuntele vaikka salaa.
Radio Patmos on heittämällä Suomen paras kristillinen radio
11
637
Vastaukset
- Anonyymi
Siinäpä oli mainostamista kerrakseen mutta ihan ok !
- Anonyymi
YLE puhe voisi ottaa oppia Patmos radiosta!
- Anonyymi
Radio dei on heittämällä Suomen paras kristillinen radio
- Anonyymi
Kukaan normaali ei kuuntele keksittyjä tarinoita tai usko joulupukkiin. Kannattaa käyttää aika paremmin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukaan normaali ei kuuntele keksittyjä tarinoita tai usko joulupukkiin. Kannattaa käyttää aika paremmin.
Keksittyjä tarinoita kuunnellaan, luetaan, katsotaan läpi päivän . Fiktio on suosittua eri muodoissaan. Mikäli viittaat siihen, että kristinuskon sanoma olisi keksittyä niin valitettavasti olet väärässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keksittyjä tarinoita kuunnellaan, luetaan, katsotaan läpi päivän . Fiktio on suosittua eri muodoissaan. Mikäli viittaat siihen, että kristinuskon sanoma olisi keksittyä niin valitettavasti olet väärässä.
Valitettavasti olen yhtä oikeassa kuin sinäkin. Tarinoita jotka on markkinoitu hyvin massoille.
- Anonyymi
https://www.ristinvoitto.fi/?document=86103284
Radio Patmoksen toimittaja Markku Vuorinen jää eläkkeelle radiotyöstä. - Anonyymi
Ainakin homovolttia heittämällä paras radio. :D
- Anonyymi
totta turiset kuomaseni
- Anonyymi
Tämä on totta. Patmos tykittää kunnon kontenttia, sillä Patmos on jessemedian numero uno kuitenkin.
- Anonyymi
Kilpailu ei taida olla kovinkaan kovaa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_252538Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.581913Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup211654Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua161208Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu3021170- 2581013
- 60993
- 52915
- 146913
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.108860