Tämä ei tunnu enää hyvältä

Mutta ei aina elämässä pidäkään, mutta jos edes se kaivattukkaan ei tunnu enää hyvältä, niin mikä on järki ja pointti? Jostain sitä hyvää oloa on saatava, muuten tää masis vie voiton.. :(

Voi miten onneton osaan olla.
Voi miten tahdoton osaan olla.
Voi miten vaatimaton osaan olla.
Ja silti vain valitan täällä kun en mitään halua vaikka haluan.

Vai haluanko vai kuka? En enää tiedä. Pakko lopettaa jokin..!
1262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

😂😂😂

Äänestä
  • Onko omenainen olo, kun uskot fanaattisesti, että löydät joikaisen trollauksen tai minkään trollauksen alta tuttusi, tasanaama?

    Äänestä

Miksi tuo kuulostaa niin tutulta, oletko kauan kadoksissa ollut sivupersoonani 😘

Äänestä
  • En ole.

    Äänestä

Miten voin olla onnellinen?
Olen iloinen että en saanut ja pystyin pitämään.
Olen surullinen että en saa ja että en pysty olemaan.
Mikä mua oikein repii. Repii kahtia. Tasajalkaa pitäisi hyppiä ilosta jos tietäisin, mutta kun en tiedä! Pitää vain luottaa mut miksi sen täytyy olla näin vaikeaa.
Ei ihmistä ole tehty tälläiseen. Mikä on tarkoitus ja miksi se vie elämäni pois...

Äänestä

Tietyn ihmisen toistuva "esiintuominen" siellä sun täällä, ei ole tuntunut hyvältä pitkään aikaan.

Äänestä
  • Mikään ei tunnu oikein miltään. Miksi minulle kävi näin? Onko merkitys vain olla ja kitua?
    Onko merkitys vain olla kirjaimia internetissä?
    Onko merkitys vain olla ja kärsiä, kuihtua ilman vettä ja valoa?
    Onko merkitys vain elää, jotta tietäisi mitä on kuolema?

    Äänestä

Elämä vain vitsi on.
Huono tai hyvä vitsi, mutta silti vain vitsi.
En koskaan pyytänyt saada elää.
En koskaan halunnut olla ihmisen komennossa.
En tahtoisi olla tässä, mutta kuka minun paikkani ottaisi?
Niin ovat olleet kaikki, että minun on oltava minä.
Mutta jos en olisi enää minä, niin mitä minä olisin..

Äänestä

Miksi ihminen ei voi päättää että nyt vain nukahtaa ja kuolee pois. Kenelle muka täällä ollaan vastuussa?

Äänestä
  • Jokainen itselleen, ja vain itselleen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jokainen itselleen, ja vain itselleen.

    Mulle oot vastuussa

    Elämä on totta

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mulle oot vastuussa

    Elämä on totta

    Niin on, susta se ei johtunut että jouduin muuttamaan äkkiä ja ottamaan etäisyyttä, se ei ollut tarkoitus, surulliselta se vain tuntui, täällä missä nyt asun on aika hiljaista, olen suuremman osan elämästäni asunut samantapaisella alueella, jokin päätös oli kuitenkin tehtävä, aikaa ei ollut miettiä kovin kauan,

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mutta ei aina elämässä pidäkään, mutta jos edes se kaivattukkaan ei tunnu enää hyvältä, niin mikä on järki ja pointti? Jostain sitä hyvää oloa on saatava, muuten tää masis vie voiton.. :(

Voi miten onneton osaan olla.
Voi miten tahdoton osaan olla.
Voi miten vaatimaton osaan olla.
Ja silti vain valitan täällä kun en mitään halua vaikka haluan.

Vai haluanko vai kuka? En enää tiedä. Pakko lopettaa jokin..!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu