shokeerattas ja provosoitas? Rölli, te miehet ootte niin helppoja! Ehkä siks teille tulee harhaanjohtava luulo että naiset on samoin. Miehet, on viettien viemiä, teillä ne ongelmat on saada värkkinne pysyy pöksyissä kun vähän pyllyä ja tissiä taikka reittä vilahtaa, vaikka olisitte varattujakin. Vähintään silmänne pullistuu päästänne ja kuola valuu suupielistänne.
Itse en koe että tässä 37- vuotiaan iässä on enää yhtä soveliasta kulkee yhtä pienissä mekoissa, kuin mitä kuljin 18 vuotiaana. Jotenkin tulee muistikuva omasta äidistäni lähes samassa iässä kuin minä (äitini oli 40 v) kun itse olin teini ja mietin monesti et miten noloo on kun ton ikänen pukeutuu noin pieniin vaatteisiin. Jotenkin sieltä kumpuaa se tunne että mun ikäisen pitää jo pukeutua vähän aikuisemmin jottei näytä halvalta ja onhan se kroppakin usein vähän eri kuosissa 18 vuotiaana kuin 40 vuotiaana eli ne mikroshortsit ja napapaita harvemmin imartelee enää nelikymppistä samoin kuin 18 vuotiasta. Ikä näkyy jo nelikymppisen ihossa.
No, mutta lähdin taas kauas itse asiasta. Eli tänään siis puin vartaloani myötäilevän mekon päälleni. Se ei ollu mikään lyhyt mekko. Polvet peittävä pituus. Eikä siitä näkyny mikään tissivako vaan hyvin sellanen mielestäni ikäiselleni sopiva asiallinen aikuisella tavalla seksikäs mekko. Se kuitenkin myötäili mun vartaloani. Mulla sattuu oleen nettilaskureiden mukaan tiimalasivartalo eli mekko myötäili kurvejani enkä tarkota ylipainosta tulevia kurveja vaan lantioluiden tuomia kurveja ja hoikkaa selvästi erottuvaa vyötäröä.
Ja vaikka tissit ja reidet ei vilkkunu, niin valehtelmatta kymmenittäin miehet huomioi mua 2 tunnin reissullani kello 15-17 välillä päivällä. Sain ääneen palautetta, sain autolla tööttäilyä, katseita jne.
Mua se huvitti, sillä mietin että mun ei tarvi kun kävellä tässä ja miehet sekoo ja miehet kuvittelee että kun he reagoi noin että naiset ois samanlaisia. Miehet ei tajua ettei naisten mieli ja psyyke toimi samoin. Naisille ei riitä kropan näkeminen. Naiset on monimutkaisempia. Silti te luulette että kun pullistelette lihaksianne ja lähetätte alakerrasta kuvan taikka iskette silmää naiselle niin nainen on isketty.
Te unohdatte että se mikä toimii miehiin ei toimi naisiin. Biologiakin kertoo että naisen on aikoinaan luolamies aikaan täytynyt olla tarkempi siitä kenen kanssa lisääntyy ja siks heillä on erilaiset metodit valita se "uros" kuin mitä niillä joka puolelle sikiävillä jokasta hyvännäköstä hempukkaa pökkäsevillä apinamiehillä.
Röllikkä, milläs me tänään sua ja sun katkeraa olemusta ja itsevarmuuttas
5
97
Vastaukset
- Anonyymi
Luolamies aikana miehen piti varmistaa jälkipolvi, pökkimällä mahdollisimman usean kanssa.
- Anonyymi
Vieläkö on kovinkin rendikästä(murreilmaisu on viittaus, kyllä) uskoa, että näiden tuhansien trollausten seassa on juuri tämä kerronta joka on uskottavaa ja että sitä kirjoittaa muka joku nainen? Tänään joku viisas oli päässyt jo niin pitkälle, että osasi päätellä, että rölli ja röllille kirjoittaja on sama, no ei oo menny koulut hukkaan. Siitä voisi tehdä helposti johtopäätöksen, että kyseessä on yksi ja sama mies joka käsikirjoittaa tätä outoa näytelmää. Sama johtopäätös , jonka monet muut on tehneet jo yli kymmenen vuotta sitten. Ei se kirjaviisaus aina ole avuksi nääs
- Anonyymi
Röltsitär en mä usko jos et laita kuvaa.
Millainen palsta tämä olisikaan, jos tänne voisi upata kuvia? Aika hurja ajatuksenakin. Mutta onhan sellaisiakin paljon.
- Anonyymi
Rölliiii!!!, annappa nyt jokaisen tähtösen tuikkia omaa tuikettaan!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1745008- 151620
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621595Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211451Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91283Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit481036Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 181901
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757