Että sellasta. Nukkuiko pommiin vai mitä?
Stefan ei saapunut oikeuteen Kittilään
Anonyymi
24118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Aivan mitötän tuomio olisi tullut, muutama kuukausi ehdollista. Nyt sitten siirtyi joulukuulle ja jos ei saavu paikalle tulee 9 kk ehdollista, jos saapuu paikalle tulee syyttäjän vaatimat 3-4 kuukautta ehdollista. Tyhmä mikä tyhmä. Ehdollinenkin olisi jo ollut ohi ennen joulukuuta. Nyt asia ja uutisoinnit jatkuu ja jatkuu.
Syyttäjä vaati 3-4 kk.vankeutts Stefanille.No nyt pystyy olee tyttären kanssa kun hänellä on kesäloma ja pois koulusta.🙋❣️.
Syyttäjän vaatimus oli 3-4 kk ehdollista vankeutta !!!!
Siis mitä , "pystyy olemaan tyttären kanssa kun hänellä kesäloma".
Kyllä tämä käräjäoikeuden syyteasia olisi ollut erittäin tärkeä hoitaa alta pois, ei tässä ole kyse mistään tyttären lomailusta. Voi Sankta Simplicitas !
On tärkeä mutta ei näköjään Stefanil,antaa miehen hoitaa asiansa eihän se pitäisi ketään sivullista haittaavan.
Tottakai itse hoitaa tai jättää hoitamatta. Ihmetystä tämä kuitenkin herättää , kun S. Therman on liittynyt tähän julkisuuden turhakkeiden joukkoon.
Vastuuseen teoistaan joutuu enemmin tai myöhemmin, muuten ihan samantekevää.
Ei ole kasvanut 35-vuotiaalle selkärankaa vieläkään.
Stefan ei näköjään edelleenkään ymmärrä omaa parastaan.
Vastuunkanto omista sössimisistä olisi ollut ollut edes jonkinlainen merkki muutoksesta.
Tän nyhverön on näköjään vedettävä täysin pohjan kautta kaikki.
”Paskin vuosi ikinä”ja lisää samanlaista tiedossa, niitä vihaamiaan otsikoita on tiedossa vain lisää.
Itseaiheutetuista ongelmista ei ole sympatiaa tarjolla.
Kaikki sössit itse aiheutettuja. Onko tämä mies joku vajakki vai ? Eikö nyt edes oma lakimies osannut neuvoa tätä Hangon prinssiä ?
Pikku hiljaa alkaa Thermanin luonne ja ajatusmaailma paljastua julkisuuteen. Fiksu mies ei olisi Aitolehteen ikinä sekaantunut. Teinipojan tasolle jäänyt turhuus, joka muutaman vuoden pröystäili perintörahoilla.
Game is over.
Martina ja Stefan sentään rakastuvat ja molemat jättivät entiset elämän kumppanin.Sofia oli vain miehen sängyn lämmittäjä 2 vuotta ja tulikin miehelle juttu hyvin kalliiksi.
Juu aivan varmasti. 🤣🤣🤣 Kuinka monta kertaa Stefu petti Martinaa, kuinka monta kertaa tuli ero? Miksi se oli Esko joka oli synnytyslaitoksella?
Ei Stefan ollut edes mukana synnytyslaitoksella eikä hakemassa suurta rakkauttaan ja vastasyntynyttä sieltä kotiin, eiköhän ex Eerikäinen hoitanut senkin homman.
Todellinen Love Story.....hm
Kun ei ole miestä, niin ei ole miestä sen vertaa, että saapuisi paikalle...
Luuseri mikä luuseri - ja sen lisäksi vielä hieman tyhmä kenties?
Fiksu komea rikas symppis ja vielä kauniit siniset kiltin näköiset silmät on hänellä.😘🔥.
Juu, silmät tosiaan toljottaa päässä, niinkuin yksikeraiselta svedupelleltä odottaakin.
Fiksu, komea, tai edes rikas tämä urpo ei todellakaan ole.
Fiksuutensa tyyppi on osoittanut käytöksellään vuosien varrella.
Komeaksi ei voi sanoa lyhyenläntää, pullohartiaista ameebaa.
Varsinkaan rikas ei ole tämä ulosoton asiakas, yli varojensa pröystäilevä, perintönsä hassannut ”kiinteistömoguli”
Oikeuden välttely, sössimisistä on viimeinen veto josta Steppuli muistetaan.
Taitaa olla todella tyhmä tämä Hangon poika.
No jo asia ehtii jo unohtua, mutta ei tietenkään suolipalstan juorutädit on eri asia.
Suolipalstan juorutädit vaan naureskelee, tämän hieman yksinkertaisen pellen kustannuksella. Therman joutuu kärsimään sitten pitkän kaavan mukaan, sillä oikeuden eteen joutuu joka tapauksessa, ennemmin tai myöhemmin, ei siellä nämä asiat unohdu, eikä häviä mappi Ö:n.
Vielä kokoajan kehuttiin Stefania, on rikas komea ja omistaa paljon kiinteistöjä Dubaissa ja Espanjassa on kakkosasunot.Nyt kun jätti mies Sofian, niin onkin vaan tyhmä rikollinen ja velkaa oleva mies.Miten voi hetkessä näin käydä todellakin.?
On asuntoja kyllä Espoossa Tampereella Helsingissä ja vielä Virossakin.Ei se köyhä ole mutta ei mikään miljonääri sentään.
Täällä on kehuttu et on hyvästä suvusta ja rikkaasta tää mies, eiks sekään enää pidä paikkaansa.?
Kehuttiin jo kun seurusteli Martinan kanssa.
Kukahan on kehunut ? Ei voi olla kovin fiksu, kun Aitolehden kanssa ryhtyi suhteeseen. Nykyisistä rahavarannoista ei kait kukaan muu tiedä, kuin hän itse tai " lähipiiri ".
Asuntoja tulee ja menee, se nyt ei ole mikään mittari varakkuudesta.
Edesmennyt isä jätti aika muhevat perintörahat, mutta lokki nro yhden mukana haihtui paljon ja loput sitten lokki nro 2 imaisi nopeasti. Semmoinen on tämä Hangon poika.
Jäiköhän turvatarkastusjonoon?
Who knows ???