Pikkutytön unelma on olla yksinhuoltajaäiti

Anonyymi

Pikkutytön unelma kaiken äidin aivopesun jälkeen ja länsimaalaisen vapauden pyrkimyksen jälkeen on enää ei löytää satuprinssi, koska miehistä ei pidä kukaan, koska he tekevät kipeää, mutta elää yksinhuoltaja äitinä vain äiti ja lapsi yhdessä.

Yksinhuoltaja naisille on vielä epäselvää kuinka yksinhuoltajuus vaikuttaa lapsen ja aikuisen kehitykseen, sekä mitkä ovat sen seuraukset ihan yhteiskunnassa.

3

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei naiset enää edes halua tehdä lapsia, ne tekee uraa ja elävät itselleen.

    • Anonyymi

      4 vuotian pikku-tytön unelmia oli 14 vuotta : Kysy M- mummo mentetkö kanssani naimisin kun olen iso? Vastasin menen! Tytäreni karju lapselle: Ei mummo ja lapsi voi mennä naimisiin! Tyttö kuitenkin otti ranteesta venyvän helmi nauhan. Sanoi menetkö M- mummo kanssani naimisin? Vastasin mene. Hän laitoi oman ranne korunsa ranteeseen ja sanoi,pidä tätä siihen asti kun olen iso ja annat takaisin kun menemme naimisin.Olin Joo.Mutta kun ilta tuli ja veljensä kanssa,kuin äitinsä lähtivät kotia totesi.Kuule M-mummo anna minä pidän ranneke kuitenkin ja annoin takas.Toisella keralla kun taas lapset hoidossa. Tyttö kysyi M-mummo mennänkö tanssimaan joskus ? Vastasin ilman muuta. Kysy onko sinulla hametta?Vastasin on,,Tyttö sihen muista laitta päälle sitten.Oli joo. Meni tukii kaapejani ja läysi hameita,kuin korkokenkiä,Koska olivat hänelle isot laitoin 2 korko kegät pälekäin.Muistoina kuvat nistä.Laspet ovat mailmassa jossa ei käsitys ,rooleista ,Kun ollan pieniä.Unohtavat itse koko asiat,tai asiaoita.esim edlämaintu.Jep joo. M-_mummo Itä Helsinki. Ps,hänen veli taas halusi sukunimeni sama kun hänellä,kuin pääti etunumeni ei voi olla sama kuin tytäreni,eli hänen äitinsä.Joten sain kokonan uusen nimen:M-mummo.Sukunimi Lintu ! piste

    • Anonyymi

      Höppön, pöppön ,meidän Sanna Marin on elänyt sateenkaariperheessä ja nyt on meidän pääministeri hyvin on ainakin hänellä mennyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2088
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1705
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1476
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1226
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1024
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      968
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      855
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      33
      814
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      789
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      733
    Aihe