TYTÖN PERJANTAIPÄRRÄ VAIHTEEN VUOKSI 24/7.

Tyttö 2010 vaivautuu käyttämään aikaansa seuraavan kaltaiseen joten kohteliaisuudesta täsmennän.

“Yksikään nuori ja varakas hammaslääkärinainen Thaimaasta ei lähde Suomeen asustelemaan kenenkään resupekan luokse.
Feikkisensei ei pysty tarjoamaan mitään lisäarvoa yhdenkään hammaslääkärin elämään ulosottoineen, jolloin feikkisensei vahingossa tunnusti olevansa varaton.
Kukahan sen Senssun kodinhoitajan oli oikein pukannut paksuksi, kun puhui nyt perheenyhdistämisistä, kun sitä ennen puhui vieneensä vaimon Suomeen synnyttämään ja hommannut sille kelakortit ja pensselit?
Ei ole Senssulla omaa kämppää, ei autoa, ei lapsia, vaan ainoastaan postimyyntimorsian, joka ei ole hammaslääkäriä nähnytkään eikä sellaisessa edes käynyt.
Ja sitäkään postimyyntimorsianta ei ole enää, eikä sen äpärälapsia.
Kun kitaranmallinen meni iskemään Senssua lempismoothie- paikkaan, kertoi vauraasta suvustaan, konserneista sekä kylpylöistä, niin Senssu laittoi Uuno- lasit päähän, kampasi tukanhaivenet taakse ja totesi: "Neitokaisella vaikuttaa olevan paikka sekä meikäläisen sydämessä, että liike-elämässä".”.

Vaimoni ei ollut varakas opiskeluaikanaan, eikä avioiduttua minun kanssani.
Olen siis resupekka, ok.
Mikä lie lisäarvo mitä tarkoitat ja mikä on oma lisäarvosi?
En ole paennut ulosottoa, vaan selkeästi ilmoittanut, että toimillani vältin MAHDOLLISET neuvottelut verohallinnon kanssa.
Tervetuloa olen sanonut katsastamaan räps räps varallisuuteni.
Perheen yhditäminen tarkoittaa aviopuolisoiden asumista samassa maassa, eikä sillä ole mitään tekemistä aiheen lapsi kanssa, ellei nyt sitten satu olemaan lapsia.
Kyllä, synnytti suomessa ja tuli myös raskaaksi suomessa.
Kelakorttia ei tarvitse hommata, se tulee automaattisesti oleskeluluvan myötä.
En ota kantaa postimyyntilapsellisuuksiisi.

Äpärälapsia, kiitos taisit tilata palautetta.

6

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko kyse siitä kolmileukaisesta?

    • Anonyymi

      Kuka pani hammaslääkärihuoraa suomessa että tuli paksuksi?

    • Anonyymi

      Mitä sinä itket Senssun kirjoituksista, parisuhde ei ole mikään lisäarvo, vaan normaalia ihmisten välistä kanssakäymistä, sinä olet tarkalleen samanlainen kun tämä yksi suomen tunnetuimpia kusettajia, se että nostat osakaslainaa johtaa sinut vain keskusteluun poliisin ja verottajan kanssa, varsinkin kun olet tehnyt sitä kertomasi mukaan liki 10 vuotta, muista sinä tämän valehtelijoiden klubin lähetykset aloitin, enkä vastaa sinun, Senssun enkä kenenkään muiden kuin omista kirjoituksista, mitä toivon sinunkin tekevän, mutta ethän sinä pää pensaaseen puskajussi.

    • Vaimo siis ei ollut varakas ja sinä piileskelit ulosottomiestä niin että järki lähti.

      Niin kuka siinä teidän perheessä sitten oli se varakas, joka rahoitti hammaslääkäriklinikat ja ravintolakonsernit, moottoriradat ja sijoitusasunnot, jahdit, Harleyt, merenrantahuvilat, uimahyppytornit, supervesijetit jne?

      Kun sitten olettaen vaurastuitte valtavasti Thaimaassa noilla bisneksillä, niin minkä ihmeen takia sieltä sitten piti Suomeen lähteä hommaamaan vaimolle kelakorttia?

      • Pelaa pulushakkias Neiti ihan itsekses.


      • Anonyymi

        Hyvä kysymys 8)


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      22
      2586
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      37
      2257
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      61
      1272
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      298
      1192
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      956
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      937
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      64
      807
    8. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      773
    9. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      63
      760
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      92
      731
    Aihe