Sä nainen kirjotit eilen jotain että oot surullinen.
Hukkasin sen.
Halusin vaan sanoa että niin mäkin oon.
Hukkasin sen.
Halusin vaan sanoa että niin mäkin oon.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Aijaa. No sitten meitä on kaksi.
kolme.
Miksi sä oot surullinen?
No voidaanko poistaa surut yhdessä?
Surullisia riittää. Välillä naurattaa niin että itkettää, ja sitten itkettää muuten vaan. Sitä se elämä on. 👵
Voisit tarkentaa, samasta asiasta vai siitä toisesta.
Sä olit surullinen meidän väleistä
Ei tuntemattomien välillä ole välejä. Täällä ei tunneta toisiaan. Täällä on vain mielikuvitus valloillaan.
Suren. Miksi?
Joo, ihmisillä on onnellisuuden perustaso jolle aina palataan, kai se on samalla se onnettomuudenkin perustaso.
Minä kirjoitin että olen surullinen.
Tunteet ovat ohimeneviä. Tulee ja menee. Vaihtelee.
Aurinko paistaa. Uusi päivä.
Mun tunteet on pysyviä, vakaita.
Toivottavasti et ole tarkoittamani nainen.
Pysyviä tunteita ja leikit noim kaikkien kanssa, miksi. Miksi et puhu oikeaan osoitteeseen.
Ei varmasti ole. Se surullisuuden ilmaisija olin mä. Tuntemattomia kaikki anyway, joskus kiinnostaa lukea mitä samaa kokevien mielessä liikkuu. Mitkä voi olla syyt siihen miksi asiat menee niin kun menee... kun keskusteluyhteyttä ei ole. Haluais ymmärtää.
Minulle ei aurinko paistanut. Kaikki työ, panostus, odotus, kaikki turhaan. Punninnut mitä on, ja viety, melkein olisi toivonut että olisi edes sitten tapettu. Kyllähän tämä vaan kidutusta on. Ei mitään hyvää. Aina kun luulet, että olet kaiken kasannut ja koonut, joku hakkaa alas. Sairasta, paskaa porukkaa.
Surulliseksi tässä välillä tulee. Kaipaan sua silti. (Naiselle kaupunkiin).
Mä suren kaikkia niitä hauskoja keskusteluita joita ei tuu. Kaikkia oikeita ja ei tyhjänpäiväisiä keskusteluita joita ei tuu. Mä suren sitä miten teennäiseksi ja valheelliseksi muuttui aidot, tosi sympaattiset ja inhimilliset kohtaamiset joita ihmisten tapaaminen parhaimmillaan on. Mä en odottanut yhtään mitään enempää.
Joku tuli väliinnne?
P.llunkiilto silmissä tuli väliin ja kaikki muuttui.
Story of my life. Mulla ei oo kuin yksi miespuolinen kaveri.
Miksi lämpimät ja inhimilliset kohtaamisenne sitten päättyivät? Tuliko joku väliin?
Jpku tuli väliin pisti narun kaulaan ja sä sanoit vuh vuh vuh
Sulla ei taida mennä kovin hyvin…edelleenkään
En tiedä mikä muuttui. Toinen oli p.llunkiilto silmissä, muu kiinnostus oli tainnut mennä ohi. Puheet muuttu seksuaalisiksi ja muusta ei paljon puhutakaan. Toinen kokeilee onneaan. Siinä kohtaa pitäis häipyä koska alkoi vähän ahdistaa... minkä mä teinki ja aika rumasti mitä kadun. Sitten alko toinen lähestymistapa ja mä annoin jatkua. En tiedä oliko pelaamista vai ei, mitä muutakaan. En haluaisi ajatella niin. Eikä siitä ei oo kyse etten haluaisin mäki sitä mutta en halua tällästä kohtelua. Oon mieluummin ilman sitten. Mä meen hukkaan näissä asioissa.
Loppui jossain kohtaa oven availut ja herrasmieskohtelu. Ihan niinku mut olis haluttu laittaa omalle paikalleni vaikka mä halusin vaan tutustua. En tiedä.
Ainoa miespuolinen oikea kamu on naimisissa ja herrasmies. On kyllä kertonut tunteensa joskus mutta me osataan olla kavereita silti. Miehet hullaantuu mun kroppaan? En tiedä kun ei se musta niin erikoinen oo.
Ja toisekseen ihmiset ei oo sitä miltä päällepäin näyttää. Mulla taitaa olla oikein lahja löytää ne herrasmiehiltä tai naapurinpojilta vaikuttavat, jotka onkin pelaajia. Vaikea luottaa tai heittäytyä kun näitä kokemuksia.on. Tiedän että en oo ainut joka joutuu kokemaan tälläsiä.