vituttaako kun ei kelalle vain

mitään voi.....
1185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Joo, kovin on löysäkätistä varojen jakoa.

Äänestä
  • Onneksi elokuussa jaetaan vielä enemmän. Täytyy ostaa uudet Niket jotta saa samalla lootan mihin laittaa rahat. Nykyinen pursuaa 50-200€ seteleitä. Pienemmät hilut ovat ryyppykassakuoressa.

    Tulonsiirtomies, Hki.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onneksi elokuussa jaetaan vielä enemmän. Täytyy ostaa uudet Niket jotta saa samalla lootan mihin laittaa rahat. Nykyinen pursuaa 50-200€ seteleitä. Pienemmät hilut ovat ryyppykassakuoressa.

    Tulonsiirtomies, Hki.

    Zzzzzzzzzzzzzzzz

    Äänestä

Sateisen vapaapäivän kunniaksi taidan nasauttaa päiväkännit. Kelan kustantamana, tottakai!

Äänestä
  • Ja taas sataa, pitää mennä baariin. Jussina pääsee juomaan olutta sitten helteiden vuoksi. Ettei nestevaje iske, perkele!

    Äänestä

kyllä munavoi on parempaa kun kelan voi, voi oi kela

Äänestä
  • Taitaa eläkeläiskääkällä tehdä mieli ruosteisesta morasta keuhkoon, mitä?

    T.Lawetorder

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Taitaa eläkeläiskääkällä tehdä mieli ruosteisesta morasta keuhkoon, mitä?

    T.Lawetorder

    Se on hullu toi ap, miks ei kukaan tee asialle mitään täällä pudiksella!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Se on hullu toi ap, miks ei kukaan tee asialle mitään täällä pudiksella!

    Kaikki vaarattomat hullut saa nykyisin olla irrallaan, sähkösokit ja pakkopaidat on vaarallisia hulluja varten.
    ®167-176

    Äänestä

Hullu töitä tekee . Tule kelan asiakkaaksi kyllä kela sut elättää . Mistä mamut ja laiskat rahann muualta sais . Kela on loputon pankki .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

mitään voi.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu