Iltaa Cherry !!
Tuntuu että rakkauselämä on aika sekaisin ja haluaisin tietää että mitä tulevaisuus voisi tuoda tullessaa ?!
Nykyisen poikaystävän kanssa tuntuu siltä että eroa kohti ollaan menossa..mutta lopullista päätöstä ei kumpikaan ole saanut sanottua.
Entisen poikaystävän yllättävä yhteyden otto sai pään sekaisin koska välitän hänestä vieläkin..näetkö väillämme vielä jotain ?
Kiitos etukäteen jos jotain pystyt kertomaan.
Hauskaa kesän odotusta : )
Cherrykirsikka
3
195
Vastaukset
Hei vaan! Minusta näyttää ettei kumpikaan mainitsemistasi miehistä ole 'elämäsi mies', vaan ensi kesän kuluessa tapaat tumman, lyhythiuksisen, paljon hymyilevän kaverin, joka aiheuttaa sinussa uudenlaista tunteiden paloa. Koska edelleen välitätte toisistanne nykyisen poikaystäväsi kanssa, ehkä kuitenkin enemmän kuten sisar ja veli kuin kovin 'kiihkeässä' mielessä, on suhteen lopullinen katkaisu teille vaikeaa. Samoin sinulla on edelleen tunnesiteitä tähän entiseen poikaystävääsi, mutta en kuitenkaan näkisi suhteen toimivan mikäli uudelleen aloittaisitte - vanha suola janottaa vain hetken aikaa.. Eli uuden ilmestyessä kuvioihin kannattaisi pyrkiä eroon vanhoista, loppuun palvelleista tunnesiteistä - pyydä vaikka arkkienkeli Mikaelilta tähän apua!
En tiedä selvensikö tämä yhtään, mutta tällaisia nyt nousi.. Kaunista loppukevättä Sinulle!- Lila
Kiitos vastauksestasi.
Kirjoitit juuri niin kuin tiedän osan asioista olevankin.
Nykyisen poikaystävän kanssa välit ovat enemmän kaveruutta muistuttavat ja on varmaan vaan ajan kysymys että kumpi sanoo ääneen sen mitä molemmat ajattelee.
Exä taas on aina vetänyt puoleensa kun on tavattu ja vaikka kuinka toivoisi niin siitä ei enää varmaan mitään tulisi.
Ehkäpä uuden ihmisen myötä asiat vähän selkenisivät ja elämää voisi jatkaa eteenpäin.
Sitä vielä haluaisin kysyä että minkä asian kautta tämä uusi ihminen voisi elämääni saapua ?
Ja voisitko kertoa hieman lisää arkkienkeli Mikaelista ?
Kiitos. Lila kirjoitti:
Kiitos vastauksestasi.
Kirjoitit juuri niin kuin tiedän osan asioista olevankin.
Nykyisen poikaystävän kanssa välit ovat enemmän kaveruutta muistuttavat ja on varmaan vaan ajan kysymys että kumpi sanoo ääneen sen mitä molemmat ajattelee.
Exä taas on aina vetänyt puoleensa kun on tavattu ja vaikka kuinka toivoisi niin siitä ei enää varmaan mitään tulisi.
Ehkäpä uuden ihmisen myötä asiat vähän selkenisivät ja elämää voisi jatkaa eteenpäin.
Sitä vielä haluaisin kysyä että minkä asian kautta tämä uusi ihminen voisi elämääni saapua ?
Ja voisitko kertoa hieman lisää arkkienkeli Mikaelista ?
Kiitos.Näkisin, että hän vilkuilee Sinua kahvilassa tai vastaavassa tilassa (saattaa olla myös oppilaitoksen ruokala, mikäli opiskelet) - törmäätte siellä useamman kerran ja katseita vaihdetaan.. kunnolla juttu saanee vauhtia kuitenkin jossain illanvietossa, ravintolassa tms. jossa sattumalta kohtaatte ja alatte jutella..
Arkkienkeli Mikaelista löydät lisää tietoa esim. Taivaankaaren sivuilta (www.taivaankaari.fi). Hän on arkkienkeleistä se, jolta useimmiten pyydetään suojausta, häntä pidetään erityisen vahvana, ikäänkuin johtajaenkelinä. Myös vanhojen ja vahingollisten siteiden katkaisussa hän auttaa: voit ihan pyytää, että hän katkaisisi suurella sinisellä miekallaan ympäriltäsi kaikki sellaiset siteet, jotka estävät Sinua etenemästä elämässäsi. Ja vaikket yhtään uskoisi, se toimii.. Myös mielikuvaharjoitukset, joissa päästät irti ko. henkilöstä ja annat hänen kadota horisontin taa kuin ilmapallo, ovat käyttökelpoisia.
Tällaisia siis vielä.. toivottavasti sait näistä jotain irti :) Aurinkoista viikonloppua Sinulle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki52945Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1152834Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma242704Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne452578Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv792434PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist382349Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest102274Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k771908Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1961772- 1341685