Ole kaikki muumit laaksossa?
Tiesittikö sen ettei ikävänne kohteella?
Anonyymi
51930
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Ei ole ikävän kohdetta, mutta huomannut todellakin ettei täällä kirjoittavilla miehillä ole kaikki hattivatit kanootissa.
Löitkö pääsi kun putosit kanootista?
Ei kannata yleistää, mutta yleisesti voi todeta, että parilla muullakin kuin massapostaajalla voi olla jotain käsittelemättömiä ongelmia.
Muumit ei ole laaksossa mutta pulla sentään uunissa.
Valkoinen taikina uunissa kohoamassa siis.
Jotain sellaista, onnea nyt siitäkin. :)
Koskas on laskettu aika? Sille "pullalle."
Tammikuulle mennee.
Elämäntapaintiaanit vei yhden varmaan toteemilleen.
Tiedossa on!
Ei ole ikävän kohde..ja joo tiedän, ikävä kyllä!
Sivuseikka
Tää oli kyl söpö, mutta voin sanoa pitemmänpäälle se on kulkaa raskasta! Mä oon niin kui vangittuna sellaiseen väkisellä loppuelämän jossain muodossa.
Ei oo mullakaan, niin ei se haittaa. Koen että hänellä on kyllä ymmärrystä sen verran, että tietää mitä mielen sairaudet on ja tietää myös, ettei niille voi mitään.
Varmasti kun itsellänikin niitä on ollut ja on.
Ei oo mullakaan kaikki housut jalassa.
Minulla on vähemmän muumeja kuin hänellä.
Sit saa yhdessä kerättyä koko sarjan.
Niin. Yhdessä laakso tulee täyteen. Puuttuvat muumit voi olla hänellä.
Mieleltään vähän poikkeavat ovat hirmu kiinnostavia ihmisiä ja mielellään heidän juttujaan kuuntelen.
"Taikset" on tylsiä.
Mutta, määritelkääpä tavikset "normaali" ihminen. Kukaan ei ole täysin normaali jos aletaan jokainen meistä tutkia. Toisaalta siihen perustuen kaikki sitten ovat normaaleja ja niin pitääkin. Emme ole robotteja ja täysin roboteiksi me emme voi tulla olkaamme siis ihmisiä ja omia persooniaan.
Taikset, piti olla tavikset. Kirjoitan kiireessä. Sori painovirhepaholainen tuli väliin.
Entäs itselläsi?
Miksi niitä valkoisia virtahevon näköisiä kummajaisia pitäisi laaksossa edes olla?
Vaihda ne intiaaneihin. Vaihdossa pitää luovuttaa 100 000 aivosolua muumien lisäksi.
Minulla on vähiten muumeja ja hänellä miehellä eniten. Siksi olisimme erittäin outo yhdistelmä. Hän tietää näistä yhdistelmistäkin varmasti paremmin kuin minä. Hänellä oli mahdollisuus tulla minulle sanomaan viime vuonna jotain mutta ei sitä tehnyt. Ehkä ei halunnut.
Ei, vaan ei uskaltanut.
Mitä siinä olisi ollut pelottavaa? Eihän hänellä ja minulla mitään ollut eikä tunnetakaan.
Taas väitetään jotain täällä ja ei anneta perusteluja. En usko tuota ennen kuin perustellaan miksi ei uskoltanut tulla puhumaan?
Me kaikki tiesimme sen sanoitta tavallista paremmin
https://youtu.be/NJfVub6VxW8
Ilmaa pitää olla matkalle https://www.is.fi/mainos/art-2000008887949.html
Ei varmasti ole kaikki muumit laaksossa minullakaan.
Mistä sinä voit kaikkien palstalaisten muumeistä mitään tietää?
Ei taida itselläsi olla kaikki intiaanit kanootissa.
Hölmölä niminen paikka ja ihmiset sen mukaan
Hölmölältä tämä saattaa vaikuttaa omalta osaltani, mutta muuten ei.
Kuten sinäkin. Täällähän sinäkin olet joka päivä.
Älä puhu tällaista
Liikuttaako se sinua jotenkin?
Lähden lappiin poroksi ja tuleva nimeni on sortteri. https://www.mtvtekstikanava.fi/new2008/txt/112-01.htm
https://yle.fi/tekstitv/txt/108_0001.htm
Tuo muumien laakso ei ole tututtu paikka aloittajalle, että väärintodistaminen, tuo yleistäminen, mainostaminen toisen vahingoksi, koituu nyt noitarammaksellrensa, tuo leikkiminen lähimmäisen tuomitseminen, se on hu0ra terveydelle parhainta lähteä lenkilles.
T.arvaa kuka?
Rauhallista illanjatkoa, turvallista.
https://m.youtube.com/watch?v=mopmeX6IzYg
Väitän, että aikuisissa ihmisissä, ei ole yhtäkään täysin ehjää ihmistä. Jokaisella viiraa päässä jollakin tavalla. Jokainen on traumatisoitunut jostakin.
Näinhän se on, olet oikeassa.
Olen valmis
On muitakin
Ole omissa oloissasi
Yhdyn väitteeseesi. Ympäristö ja feikkiystävät sekoittaa. Ei edes tarvitse traumatisoitua koska niitä määrätään ilman traumaakin.
Joo, ei varmasti ole, eikä kyllä itsellänikään ole kaikki muumit laaksossa. Lähellekään. Silti hän on huippu tyyppi ja värikäs persoona.
Suollan päivät pitkät palstat paskaa täyteen eikä minulla ei mene hyvin. En ole onnellinen niin kukaan muukaan ei saa olla, en voi hyväksyä sellaista! Tarvitsen sijaiskärsijöitä ja puran kiukkuani kaipaajiin ja kaivattuihin
Riittää kun on kaikki inkkarit edes kanootissa..
Riittää että on Haisuli pöksyissä.
Tuo muumien hyväksittäminen laaksosa, on lajikohtainen, äärimmäisen vihamielinen rasistilausunto, senkin hutsunpunkero.
Moroi. Moroi mmmoroi...
https://m.youtube.com/watch?v=tTao6LY05zw
Onko sitten inkkarit kanootissa?
Ja oletkos itse penaalin terävin kynä?
Miksi toistat tätä inkkarit kanootissa -sanontaa? Onko häikkää ymmärryskyvyssä?
Ei sen väliä, itsellänihän on vintillä kova veto ja matot sekaisin.