Olen 27 vuotias nainen, olen ollut saman miehen kanssa noin kolmisen vuotta. Ongelma on se ettei mulla enään nouse halut ollenkaan.
Tuntuu ettei miestäni kiinnosta olla kanssani muuten kun vain jos seksiä on tiedossa, me emme keskustele arjen asioista, emme vietä yhteistä aikaa juuri koskaan vaan keskitytään kotona lapsiin sekä hän puhelimeensa.
Ystäviensä kanssa hän olisi kyllä menossa ja viihtyisi ympäri vuorokauden ja kun tulee kotiin niin puhelin kädessä lösähtää sohvalle.
Sain hetki sitten kuulla myöskin että olen sairastunut vakavasti eikä mieheni halua puhua kanssani tästä aiheesta, ei kysy miten jaksan henkisesti tai fyysisesti.
Olen hänelle jo pitkään puhunut suoraan kuinka pahalta tuntuu tuo hänen välinpitämättömyys mutta ei ole mitään vaikutusta.
Hän väläyttelee vihreetä valoa oman talon ostosta ( tietää että haaveilen siitä, haaveillut jo vuosia) ja kun kerkeen innostua niin hän vetää jarrut kiinni ja välttelee jälleen asiaa.
En tiedå onko enää yhtään keinoa saada häntä tajuamaan tätä?
Jakakaa ajatuksianne tai jos on vinkkejä nii kertokaa ihmeessä.
Nuori ja haluton
17
2548
Vastaukset
- Anonyymi
Vaihtamalla paranee.
- Anonyymi
Just joo. On siinäkin neuvo.
- Anonyymi
Seksi lähentää. Läheisyys kuihtuu sitä mukaa, kun seksi lakkaa.
Ja se lakkaa, jos kiinnostus asiaa kohtaan on yksipuolista.
Tee seksialoite ja näytä, että haluat, niin miehesi näyttää sinulle, kuinka rakas olet.- Anonyymi
Redhead95 kirjoitti:
Mutta kuka harrastaa seksiä jos ei tee mieli, en pysty seksiin vastentahtoa
On täysin normaalia ettei seksiä tee mieli tuollaisessa tilanteessa! Jos toista ei muu kiinnosta. Luota vaan omaan tunteeseesi äläkä tee mitään väkisin. Ja vaikea se on yksin puhua, jos toista ei tippaakaan kiinnosta. Sanoisin että jätä se, mutta tiedän ettei se ole niin yksinkertaista. Ei ainakaan ajan mittaan parane.
- Anonyymi
Vanhempaa miestä katselet.
- Anonyymi
Ota ero . Etsi elämääsi ihminen jonka kanssa on jotain yhteistä muuallakin kuin makuuhuoneessa . Radikaali muutos mutta se kannattaa .
- Anonyymi
Talon osto ja täydellinen ypäristönvaihdos sai minulla ja vaimolla joskus lemmen leimahtamaan uudestaan ja sai kokea sen saman tunteen kuin joskus kun rakastuimme ensimmäisen kerran. Arki kyllä osoitti ettei kannata liikaa haaveilla yhteisestä onnesta, eikä onnesta ylipäätään. Yhteisen talon hankkiminen saisi taas jämähtämään paikoilleen. Jos teillä ei olisi yhteisiä lapsia, niin paras ja helpoin ratkaisu tilanteeseesi olisi aloittamalla kaikki alusta ja elämällä jonkinaikaa yksi sekä tutustumalla syvemmin johonkin toiseen. Et varmasti ole ainoa joka kokee epäonnistuneensa.
- Anonyymi
Elämällä yksin ja tutustuen johonkin toiseen? Osaatko elää yksin ja tutustua itseesi?
- Anonyymi
Aivan normaali olet. Sinun ei tarvii mihinkään pornomuottiin itseäsi sovittaa. Et ole alapään ja eläimellisten himojesi vanki. Muut porsastelijat ovat. Ole ylpeä itsestäsi.❤
- Anonyymi
Moi SINÄ !!!!
Vika, eikä ongelma ei ole Sinussa, vaan miehessäsi !!!!!!
Kyllä miehen pitää saada NAINEN HALUAMAAN ja sitten Vasta !!!!!!!!!!!
Miehesi ei ole edes yrittänyt mitään, vaan pitää Sinua ihan vaan varmana nakkina ????????
ÄLÄ anna sille MUUTAMAAN VIIKKOON ja kysy sitten, että mitä se oikeasti Haluaa ?????
Haluaako se Yhteistä Elämää ja Tulevaisuutta, vai haluaako se vain sillointällöin tapahtuvia yhdyntöjä, eikä muuta läheisyyteen viittaavia toimintoja ollenkaan, esim. tule Kulta nyt siihen viereen, että saan silittää Sinun hiuksiasi ja suudella Sinun ohimoitasi ja niskaasi ????
Jos nämä kriteerit täyttyy, niin kannattaa jatkaa, EIMUUTEN, JÄTÄSE, SAAT PAREMMAN NETISTÄ !!!!!!!!!!!!
Nimim. kokenut - Anonyymi
En nyt sanos niinkään että nuori... ei nykyään 27v ole enää mikään nuoti. Lähempänä kolmeakymppii sinä olet jo.
- Anonyymi
Paras elää yksin,eikä kiusata ketään miestä!
- Anonyymi
Nuoriahan te vielä olette, ja nuorten ongelmat. Useille nuorille pareille tulee kaltainen tilanne eteen, lapsien syntyessä. Unelmat ja toiveet muuttuvat perhearkeen. Luonteista kiinni mikä toiselle on tärkeää, toiselle riittää lapsien kanssa puuhastelu, toinen haluaa toteuttaa unelmiaan ja elää muutakin elämää. Epävarmuus tuossa suhteessa on suurta, kyllä aikuisempi ihminen toista huomioi, varsinkin jos sairautta tai muuten toisen ilmaistessa sensuuntaista halukkuutta. Nainen vaatii seksuaalisesti enemmän kuin mies, huomiointia ja rakkautta arjessakin. Liika ajattelu ja yrittäminen usein pahentaa tilannetta, joka tilanteessa. Mutta nuoruuden on aika päättyä joskus ja tässä näyttäisi olevan vielä kesken, eikä vastuun ottaminen ja kasvaminen yhtenäiseksi perheeksi ole todennäköistä. Keskustelua kannattaa jatkaa, ehkä niin sanottu "pysäyttävä" keskustelu olisi paikallaan. Jotain yhteistä kivaa arkeen, ei liian suurella vaativuudella, omia kuningas ajatuksia ruokkien..
- Anonyymi
Mies menee omia menojaan ja ei vietä sun kanssa aikaa. Sinua ei kiinnosta seksi miehesi kanssa, etkä ilmeisesti itsekkään kovin aktiivisesti muutakuin odota että mies sua johonkin veisi. Erotahan tuossa kannattaa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4402528Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek142360Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2521475Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821129Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel621046Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4171038Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41908- 153905
- 56859
- 79845