Olen 27 vuotias nainen, olen ollut saman miehen kanssa noin kolmisen vuotta. Ongelma on se ettei mulla enään nouse halut ollenkaan.
Tuntuu ettei miestäni kiinnosta olla kanssani muuten kun vain jos seksiä on tiedossa, me emme keskustele arjen asioista, emme vietä yhteistä aikaa juuri koskaan vaan keskitytään kotona lapsiin sekä hän puhelimeensa.
Ystäviensä kanssa hän olisi kyllä menossa ja viihtyisi ympäri vuorokauden ja kun tulee kotiin niin puhelin kädessä lösähtää sohvalle.
Sain hetki sitten kuulla myöskin että olen sairastunut vakavasti eikä mieheni halua puhua kanssani tästä aiheesta, ei kysy miten jaksan henkisesti tai fyysisesti.
Olen hänelle jo pitkään puhunut suoraan kuinka pahalta tuntuu tuo hänen välinpitämättömyys mutta ei ole mitään vaikutusta.
Hän väläyttelee vihreetä valoa oman talon ostosta ( tietää että haaveilen siitä, haaveillut jo vuosia) ja kun kerkeen innostua niin hän vetää jarrut kiinni ja välttelee jälleen asiaa.
En tiedå onko enää yhtään keinoa saada häntä tajuamaan tätä?
Jakakaa ajatuksianne tai jos on vinkkejä nii kertokaa ihmeessä.
Nuori ja haluton
17
2587
Vastaukset
- Anonyymi
Vaihtamalla paranee.
- Anonyymi
Just joo. On siinäkin neuvo.
- Anonyymi
Seksi lähentää. Läheisyys kuihtuu sitä mukaa, kun seksi lakkaa.
Ja se lakkaa, jos kiinnostus asiaa kohtaan on yksipuolista.
Tee seksialoite ja näytä, että haluat, niin miehesi näyttää sinulle, kuinka rakas olet.- Anonyymi
Redhead95 kirjoitti:
Mutta kuka harrastaa seksiä jos ei tee mieli, en pysty seksiin vastentahtoa
On täysin normaalia ettei seksiä tee mieli tuollaisessa tilanteessa! Jos toista ei muu kiinnosta. Luota vaan omaan tunteeseesi äläkä tee mitään väkisin. Ja vaikea se on yksin puhua, jos toista ei tippaakaan kiinnosta. Sanoisin että jätä se, mutta tiedän ettei se ole niin yksinkertaista. Ei ainakaan ajan mittaan parane.
- Anonyymi
Vanhempaa miestä katselet.
- Anonyymi
Ota ero . Etsi elämääsi ihminen jonka kanssa on jotain yhteistä muuallakin kuin makuuhuoneessa . Radikaali muutos mutta se kannattaa .
- Anonyymi
Talon osto ja täydellinen ypäristönvaihdos sai minulla ja vaimolla joskus lemmen leimahtamaan uudestaan ja sai kokea sen saman tunteen kuin joskus kun rakastuimme ensimmäisen kerran. Arki kyllä osoitti ettei kannata liikaa haaveilla yhteisestä onnesta, eikä onnesta ylipäätään. Yhteisen talon hankkiminen saisi taas jämähtämään paikoilleen. Jos teillä ei olisi yhteisiä lapsia, niin paras ja helpoin ratkaisu tilanteeseesi olisi aloittamalla kaikki alusta ja elämällä jonkinaikaa yksi sekä tutustumalla syvemmin johonkin toiseen. Et varmasti ole ainoa joka kokee epäonnistuneensa.
- Anonyymi
Elämällä yksin ja tutustuen johonkin toiseen? Osaatko elää yksin ja tutustua itseesi?
- Anonyymi
Aivan normaali olet. Sinun ei tarvii mihinkään pornomuottiin itseäsi sovittaa. Et ole alapään ja eläimellisten himojesi vanki. Muut porsastelijat ovat. Ole ylpeä itsestäsi.❤
- Anonyymi
Moi SINÄ !!!!
Vika, eikä ongelma ei ole Sinussa, vaan miehessäsi !!!!!!
Kyllä miehen pitää saada NAINEN HALUAMAAN ja sitten Vasta !!!!!!!!!!!
Miehesi ei ole edes yrittänyt mitään, vaan pitää Sinua ihan vaan varmana nakkina ????????
ÄLÄ anna sille MUUTAMAAN VIIKKOON ja kysy sitten, että mitä se oikeasti Haluaa ?????
Haluaako se Yhteistä Elämää ja Tulevaisuutta, vai haluaako se vain sillointällöin tapahtuvia yhdyntöjä, eikä muuta läheisyyteen viittaavia toimintoja ollenkaan, esim. tule Kulta nyt siihen viereen, että saan silittää Sinun hiuksiasi ja suudella Sinun ohimoitasi ja niskaasi ????
Jos nämä kriteerit täyttyy, niin kannattaa jatkaa, EIMUUTEN, JÄTÄSE, SAAT PAREMMAN NETISTÄ !!!!!!!!!!!!
Nimim. kokenut - Anonyymi
En nyt sanos niinkään että nuori... ei nykyään 27v ole enää mikään nuoti. Lähempänä kolmeakymppii sinä olet jo.
- Anonyymi
Paras elää yksin,eikä kiusata ketään miestä!
- Anonyymi
Nuoriahan te vielä olette, ja nuorten ongelmat. Useille nuorille pareille tulee kaltainen tilanne eteen, lapsien syntyessä. Unelmat ja toiveet muuttuvat perhearkeen. Luonteista kiinni mikä toiselle on tärkeää, toiselle riittää lapsien kanssa puuhastelu, toinen haluaa toteuttaa unelmiaan ja elää muutakin elämää. Epävarmuus tuossa suhteessa on suurta, kyllä aikuisempi ihminen toista huomioi, varsinkin jos sairautta tai muuten toisen ilmaistessa sensuuntaista halukkuutta. Nainen vaatii seksuaalisesti enemmän kuin mies, huomiointia ja rakkautta arjessakin. Liika ajattelu ja yrittäminen usein pahentaa tilannetta, joka tilanteessa. Mutta nuoruuden on aika päättyä joskus ja tässä näyttäisi olevan vielä kesken, eikä vastuun ottaminen ja kasvaminen yhtenäiseksi perheeksi ole todennäköistä. Keskustelua kannattaa jatkaa, ehkä niin sanottu "pysäyttävä" keskustelu olisi paikallaan. Jotain yhteistä kivaa arkeen, ei liian suurella vaativuudella, omia kuningas ajatuksia ruokkien..
- Anonyymi
Mies menee omia menojaan ja ei vietä sun kanssa aikaa. Sinua ei kiinnosta seksi miehesi kanssa, etkä ilmeisesti itsekkään kovin aktiivisesti muutakuin odota että mies sua johonkin veisi. Erotahan tuossa kannattaa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2297091Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p3584998"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1503730Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1363568Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m763456Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi572980Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2702779Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.842490- 252416
Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1132112