Sini Keravalta edelleen kateissa?

Anonyymi

Ei ole mitään uutista ollut pitkään aikaan.
Ilmeisesti vielä kateissa? Ei taida millään huvittelu reissulla kuitenkaan olla? Aika pitkään olisi kestänyt ja läheiset edelleen kaipailee..

20

2465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi, voi.
      Oletteko kertoneet poliisille?
      Missä nähty viimeksi?

      On kova huoli omaisilla!

      • Anonyymi

        Poliisi on etsinyt jo kuvan kera netissäkin niin varmasti on poliisille jo kerrottu.
        Ei taida mitään havaintoja olla sen jälkeen kun nähty Tampereella katoamisaikaan? Vai oliko edes Sini joka Tampereella sitten nähtiin..


    • Anonyymi

      Eikö Sinistä mitään uutta vai edelleen kateissa?

    • Anonyymi

      Vähän jo alussa epäilin että kuollut on. Jotenkin aavistelen että henkirikoksen uhrina?

      • Anonyymi

        Jotain hämärää siinä Tampereelle menemisessä ehkä oli? Eikö muka sinin poikaystävä tiedä mitään. Ainakin murhainfosta kai luin että hänen kanssako oli ollut tekemisissä ennen katoamista. Ja hän ollut aikasemmin jollain tapaa uhkaava? Vai oliko se aikasempi poikaystävä en muista kunnolla


    • Anonyymi

      Turussa nähty viimeksi, ettei vaan ole rauhanuskovaiset asialla kuten monissa miestenkin katoamissa. Kännykkä voi riittää syyksi ryöstöön ja sitten tiputtaa jokeen tai tehty muuta väkivaltaa. 150cm voitu luulla alaikäiseksikin ja melko helppo vastus varmaan. Toki voi olla onnettomuus tai omaehtoinen katoaminenkin.

      26-vuotias Vuori on noin 150 senttiä pitkä ja hoikkarakenteinen.

      – Omaisten ja poliisin huoli Sinistä on kova, ja kaikki tiedot hänen olinpaikastaan tai havainnot hänen liikkeistään ovat arvokkaita, poliisi kertoo Twitterissä.

      Keväällä poliisi kertoi, että viimeinen havainto Sini Vuoresta on huhtikuun ensimmäiseltä päivältä Turusta. Poliisin tietojen mukaan hän matkusti Turusta Tampereelle."
      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009120823.html

      Onko tietoa että olisi matkustanut Tampereelle vai pitikö vaan matkustaa? Olisiko voinut jäädä välillä jos junalla tai bussilla matkustanut.

    • Anonyymi

      Mulla myös käynyt mielessä että olisko jotenkin sotkeentunut tai tuntisi jotain esim jengiläisiä ja mokannut jossain tai joku pelännyt että vasikoi kun tiennyt asioita ja murhattu/tapettu? Tai sitten joutunut mustasukkaisen tai muuten tasapainottoman poikaystävän uhriksi. Ilmeisesti se oli aika epäuskottava syy että olisi omasta tahdosta kadonnut tai ainakaan siihen ei ollut viitteitä keskustelujen mukaan.

      Enempää en Sinin tapauksesta tiedä muuta kun mitä keskustelupalstoilta lukenut mutta sellaiset vibat tästä ollu että jotain rikollista saattaisi liittyä..

    • Anonyymi

      Tai jos lähtikin Tukkholmaan ja pyörii siellä jossain tietyissä "piireissä".

      • Anonyymi

        Tuo minullakin tuli mieleen, siis ruotsinlaivalla ulkomaaille?


    • Anonyymi

      Pitäs näkyä jossain tiedoissa jos olis poistunut maasta. En pidä mahdollisena.
      Luultavasti jo Turussa kadonnut. Tampereelle meno pelkkää hämäystä jos joutunut rikoksen uhriksi niin uskon..

      • Anonyymi

        Ellei sit ole Tampereelle asti päässy ja siellä kuollut.
        Viimeiset varmat havainnot kuitenkin Turusta joten pidän todennäköisempänä että ei ole Tampereelle asti päässyt


    • Anonyymi

      Ei kukaan tiedä ketkä majailee ruotsissa, moni matukin ja nostelee sossurahat täältä. Ei se missään näy, jos ei käy luukulla.

    • Anonyymi

      Niin sitä vaan että laivaan ei tosta noin aikuinen pääse ilman että näytät laivaan noustessa lähtöselvityksessä henkkarit. Tai vaihtoehtoisesti lentokoneeseen mentäessä myös tarkastetaan henkkarit Eli tiedot pitäs jossain olla jos olisi maasta poistunut.

      Kuulostaa melkein asian peittelyltä tuo ulkomaille lähdön tuputus. Täällä varmaan voi porukkaa käydä kommentoimasta jotka asiasta jotain tietää jos Sinun katoamiseen liittyy muita osapuolia..
      Jos nyt kateissa "vahingossa" niin ennemmin miettisin jotain metsiä tai vesistöjä kun jotain ruotsia..

      • Anonyymi

        *jos Sinin katoamiseen..


    • Anonyymi

      Missäs rekisterissä nämä matkustajat olisi, ei missään. Ei ollut thaikkuhuoratkaan Nikin tapauksessa.

      • Anonyymi

        Henkkarit katsotaan mutta katsojan ei tarvitse mitään rekistereitä ylläpitää.


    • Anonyymi

      Poliisi varmaan tietää parhaiten onko miten helppoa jäljittää henkilöt jotka poistuneet maasta.
      Ainakin sen laivayhtiön tietoihin millä matkustaa, niin tiedot varmasti jää jonnekin.

      Asia lähti nyt aika sivuraiteille muutenkin. Sini oli matkalla Turusta Tampereelle.
      Senkin poliisi varmasti pystyy tarkastamaan onko pankkikorttia tai puhelinta käytetty katoamisen jälkeen.
      Uutta pankkikorttia ei ole ainakaan pystynyt hankkimaan ilman että siitä jäisi jälki jonnekin ja senkin poliisi saisi tietoon jos olisi hankkinut..
      Omaisilla varmaan myös selkeä käsitys olisiko millään tasolla mahdollista että olisi kiinnostusta lähteä ulkomaille. Epäilen että ei olisi..

    • Anonyymi

      Jossakin Sini on.
      Mutta hengittääkö?

    • Anonyymi

      Epäilen kyllä vahvasti että ei ole elossa.
      Ei ainakaan ymmärrys riittäisi siihen miksi pitäisi läheisiään epätietoisuudessa kun ovat syvästi huolissaan hänestä.
      Itse lähinnä mietin että onko henkirikos vai muunlainen kuolema..

    • Anonyymi

      Sini on ollut, luultavasti psykoosissa kuuli ehkä ääniä päänsisällä ja siitä syystä matkusti Tampereelle eikä Riihimäelle. Yksin pitkään asuneena, ressi voi teettää psykoosin. Tulee mieleen tapaus Nuuksion alueella, jonne morsian pakeni, eikä riitaa omaisten kanssa ollut. Löydettiin kuolleena, kallioiden päältä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4377
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      111
      4199
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      42
      4114
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3958
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3384
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3279
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3251
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1592
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1140
    Aihe