Koko isännöintiurani aikana parhaan taloyhtiölle kirjoitetun vastineen takana on narkkari. Tämä osoittaa vain sen, että huumeita käyttävä ihminen ei välttämättä ole tyhmä, kuten hätäisesti voisi kuvitella.
Kun narkkari kirjoittaa kieliopillisesti parempaa tekstiä kuin pankinjohtaja ja kaikki välimerkit yhdyssanoineen on kirjoitettu oikein, voi isännöitsijä vain haukkoa henkeä. Koko työurani aikana näkemistäni asukkaiden ja osakkaiden kirjallisista tuotoksista narkkarin lähettämä sähköposti vie kirkkaan voiton. En tiedä onko sähköpostia kirjoitettu pää selvänä, vai onko tosiaan niin, että huumeet avartavat tajunnan tasoa ja auttavat ylisuoriutumiseen jopa keskellä yötä?
Tolkuttomat respektit narkomaanille. Hän voisi elättää itsensä kirjailijana.
Narkkari vei voiton - parasta tekstiä koskaan!
Anonyymi
2
177
Vastaukset
- Anonyymi
siinäpä kommentoi tolkuton, salkuton ja m....ton isännöitsijä
- Anonyymi
Pääasia että palsta on aktivoitu !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318281Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4567463SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2195656Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en914617Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1374590Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1044442Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104152Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03820Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p162960Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132690