Monet on kivoja, vanhemmat vie luontoon, harrastuksiin, jos on tramppa, sillä saa 1 tai 2 hyppiä ilman huutoa.
Lähes missään ei näy nykyään tramppahuutoa.
Pois muodista.
Mitä ajatuksia herättää.
Ei kaikki lapsiperheet ole inhottavia ja itsekkäitä, jotka yrittää niin pitkälle kuin mahdollista laittaa omat hedelmät muitten harmiksi ulos.
Ja siis tarkoitan melua. Aivan törkeää kasvatusta, jos saa kirkkua kurkku suorana jos ei asu korvessa.
Maalaisista voi olla montaa mieltä, mutta lapsia he ei kuskaa kavereille huutamaan, eikä lapset liiku kavereille itsekään. Jotkut käy harrsatuksissa.
Maalla ei lapsia näy, eikä huutamista sallita. Mistä lie johtuu, että maalla ja kerrostaloissa lapset on kasvatettuja.
Joidenkin lähiöiden omakotitalojen ongelmia huutomelu.
Omakotitalolapsiperheet, trampat
Anonyymi
0
70
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367- 161