Tavarasailytys

Missa Tallinassa voi sailyttaa matkatavaroita paivasaikaan? Ei viitsisi raahata ylimaaraista kassia mukana koko paivaa.
4597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jos kassisi on ylimääräinen, voit jättää sen aivan hyvin myös kotiin! Miksi raahata mitään ylimääräistä matkalla mukana?
Tavarat voi jättää päiväksi myös hotellihuoneeseen.

Äänestä

Moi!

Ainakin A-terminaalissa oli aikaisemmin lokerot.
Lisäksi Sadamamarketissa oli viime kesänä. Ja sitten on rautatie- ja linja-autoasemilla. Suurin osa hotelleista tarjoaa vain omille asiakkailleen.

Stokkan 5.kerroksen kahvilassa on myös muutama lokero.

Äänestä
  • Kiitos asiallisesta vastauksesta.

    Äänestä

on WCn vieressä. WC/5 eek ja olemme maksaneet sen myös kassirouvalle. Myös kaikkien isojen hotellien tavarasäilytys pelaa - " kämppähän pitää luovuttaa klo 12 ja laivat lähtee illalla " - periatteella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matkamies kirjoitti:

Missa Tallinassa voi sailyttaa matkatavaroita paivasaikaan? Ei viitsisi raahata ylimaaraista kassia mukana koko paivaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu