on se kumma

Anonyymi

kun suurin osa puolueista vaatii Suomeen uutta ydinvoimalaa, mksi se Lintilä sitten sulki vastavalmistuneen Hanhkiven voimalan joka nyt seisoo kylmillään ja osakeomistajat ainakin toistaiseksi menetti sijoituksensa?

4

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ,, miksei sitä vastavalmiin Hanhikiven voimalaa voisi käyttää/muuntaa "Vedyn tuotantoon?, semminkin jos ja kun se vedyn tuotantoon rakenetava kestää rakentaa 10 vuotta, joka täydentää "turpeesta saatavaa energiaa, niin "lipsautti Lintilä eilisessä tiedoituksessaan sanan>"turve", saatoin tosin kuulla väärin 40% huonontuneella kuulollani (Oys´lan tutkimus-todiste kuulostani, joka on seurausta Runsaasta ampuma-aseen käytöstä metsästyksessä)

      • Anonyymi

        aseen käyttö, johan sain pluvat 15 v, metsästyksessä on hyvää harjoitusta "Raatteentielle, jos Bidenin ase-apu viivästyy edelleen, kuin se on viivästynyt Ukrainaan, Rrraskasta 80 km ampuvaa kranaatin heittimistöä ei ole saapunut ja Nato-turva viivästyy Suomeen, koht´silleen on Putinin puhallin-orkesteri soittamassa Oulun torilla,,


    • Anonyymi

      navettakin seisoo kylmillään, voi tule jo rakkaani....

      • Anonyymi

        ,, osta muovinen Sika!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      187
      6230
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4713
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      56
      4477
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      69
      4303
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      69
      2706
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2215
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      132
      1681
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1614
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      54
      1538
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      35
      1353
    Aihe