Tänään leivotaan ...

Jos virkanilkin naama näyttää norsunvitulta 😖 niin sen voi leipoa mieleisekseen nyrkillä 👊👊
Päivä ei ole koskaan niin pilalla ettei sitä kaljalla voisi pilata vielä lisää 🍺
486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ette te mitään millekää voi.

Äänestä

Pääsispä iskee hilparilla "leipurilta" lahon päänsä veks hartioilta. Ja viinisarvesta kunnon huikka pirtua hyvän työn päälle, perkele!

T.Sir Lawetorder

Äänestä

Kaljan litkiminen on niitä harvoja asioita mikä ei ole koskaan kaduttanut. Humalassa tehtyjä tekoja ehkä joitakin mutta olut on aina piristänyt työttömän päivää. Ja iltaa. Ja yötä.

Äänestä

En juo olutta mutta valkoviineistä pirtu paras, mallasjuomista pontikka 🍺 🍻 🥂 🍷
®167-176

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos virkanilkin naama näyttää norsunvitulta 😖 niin sen voi leipoa mieleisekseen nyrkillä 👊👊
Päivä ei ole koskaan niin pilalla ettei sitä kaljalla voisi pilata vielä lisää 🍺

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu